Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (297)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Ana, sper sa treaca perioada aceasta mai grea cit mai repede. Am vazut si eu pozele cu Vladut mincind singur si in leagan cu surioara si doua prietene mai mari. Ai doi copii superbi.

Salut pe toata lumea si va doresc o zi de marti magica!!!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Erina, abia astept povestea si pozele, ma bucur ca ati calatorit bine, iar Daria a fost o papacioasa...cred ca vrea mai des la bunici

Christina da au dreptate fetele, esti o mamica tare tanara si frumoasa, are cu cine semana baiatul smecher cu ochelari si sapcuta.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

am vazut dulcetzuri si papanashi care mai de care mai frumosi
ii pupacim pe toti!Si pe Danutza care s-a tuns !

Papanash sanatate multa

bine ai venit pe lume Tudor de Rnico ! Viata minunata si mult noroc !
23 e fffffffff important pentru tine Rnico

Sabina , la multi ani pentru Gheo si pentru voi !

sa va fie de bine Bernix -istanbul si Erina - viena ! m-as fi facut si eu o musca sa ma luati in bagaj . dar tot vreau poze

noi am inceput operatiunea imprietenirea pentru sambata ! merg la nunta si vreau sa-l las pe minunat acasa . sper sa si reusesc !
va pup si urez o zi minunata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

va salutam !!!
Sabina, la multi ani fericiti !!!
Bernix, bravos pentru relax, mai povesteste sa ne dai si noua cu soare la moral
Erina, sa va fie si voua de bine plimbarea. Asa-i cu bunicii, de fapt copiii cred ca au un fel de jena, parca-i asculta mai bine pe altiii, nu ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Andreiul meu si-a imbogatit bine vocabularul, ma umple de bucurie ca nu-i tace gura deloc. Cateodata mai zice cate ceva si prin somn. La mama, cum se trezea dimineata incepea sa-i strige pe toti, inclusiv pisicile.
A, mai nou, nu mai mananca decat precum pisica, adica se apleaca cu capul in farfurie sa ia direct cu gura . Cand am venit acasa i-a cerut tati pupic si l-a lins pe obraz , asa cum dadea pupic catelul verisoarei. O sa pun poze mai tarziu, sa vedeti ce companie numeroasa am avut la bunici.


............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Andreiul meu


Bravo pentru Andreiutul tau! Da' tu ce mai faci?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Salutare fetelor!
Astept sa termine masina de spalat si am intrat sa vad ce mai faceti.
Adelina mea doarme, a refuzat total sa manance inainte de somnic si asta e o mare problema la noi stam cam rau la acest capitol, aseara am vazut ca ii sparg maselutele de jos ca la ea numai asa apar cate doua odata.
Seara la bunici a fost bine, s-a comportat super si vom repeta experienta, mai greu ne-a fost noua, parca nu stiam ce sa facem asa singuri. Mai nasol e ca ai mei s-au apucat de azi de renovat prin casa asa ca va trebui sa mai asteptam.
In privinta constipatiei nu stiu, am fost vineri cu ea la Budimex, deocamdata ne-a recomandat sa-i dam lactuloza 5 ml pe zi, dar pana acum nu a avut nici un efect, ii dau si miere, si Baby Drink cica e bun in constipatie, evitam cartofii, mazarea, banana si orezul si branzica de vaci. E cam aiurea dar speram sa-si mai revina, ca ieri i-am bagat iar supozitor si s-a chinuit o ora si atat a plans...

Am vazut pozici frumoase, o sa incerc si eu sa descarc niste poze noi.

Papanash imi pare rau ca ai probleme de sanatate, sper sa treaca repede, pt tine si vorbaretul tau.

Erina si Bernix sa va fie de bine iesirile.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Aici niste poze noi de la locul de joaca unde mergem mai mereu de cand s-a deschis si din ziua de Paste la padure:

http://www.flickr.com/photos/21859608@N04/3482324995/

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Adelina s-a facut tare frumoasa, avem o gasca numai de copilasi unul si unul, mai frumosi si mai destepti.

si pe prietenul animalelor, zis si Ghighi.

De ce reactiona asa copilasii nostri la bunici?..... si Cristi facea prezenta in fiecare dimineata la toate babele si la animale, mai ales la mus-mus,mu-mu-mus(magarus..nu stiu de la ce ii spune asa, mamaia l-a invatat), pe care nu l-a uitat dupa o saptamana, inca il mai cauta cand iesim afara

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Noi am fost afara, am intrat in casa cu tipete(nu voia sa intre), a facut si greva foamei, nu a vrut sa pape pt ca era suparat si obosit, a adormit imediat iar cand ziceam ca azi stau langa el si nu mai fac nimic, au inceput sa strice aleeia din spatele blocului(sparg cu un ciocan pneumatic-picamar)............s-a dus somnul meu, vad ca baiatul mai doarme, asa ca ma apuc de treaba, ca am ce sa fac

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput