Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(15

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

MADDY

daca esti taur cand a fost ziua ta?
cumva pe 25,26?
si eu sunt tot taur..si sunt nascuta pe 26



lorelix 11+ sa fie sanatos/a
Vor exista mereu oameni care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine sa ai incredere si a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

intrebare pentru fetele mele speciale :
apropos de eco pe burtica si eco transvaginala...
mei pana acum mi-a facut numa' transvaginala...o fi ok au ba?.....pana cand mi-o mai face asa? sau tre sa cresca burta mare, sa nu mai aiba sonda loc ...si sa faca in felul asta eco pe burtica?


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Multumesc frumos pentru urari. Dau limonada, ceai, cafea, si sucuri naturale la toata lumea. Va invit si la o salata de fructe cu inghetata
Aseara tarziu cand ne-am intors de la "chefuiala" am intrat pe forum, si m-am bucurat tare mult sa citesc mesajele voastre. A fost o zi superba ieri, sotul mi-a facut o gramada de surprize, telefoanele sunau non-stop sa ma felicite lumea...ce mai...party in toata regula
Si ceva ce nu voi uita usor: ieri a fost prima zi in care nu am dat la ratze deloc! Sotul a spus ca asta a fost cadoul lui bebe pentru mine. Efectiv nu-mi explic cum am mancat atatea bunatati (pe care de Pasti numai daca le vedeam mi se facea rau instant), salate, tort, si nu am dat nimic afara.
Azi din nou imi e rau...simt ca mancarea de dimineata s-a oprit in gat, ca un nod, si e kestie numai de minute pana imbratisez "tronul" din nou
Ata ete...viata de graviduta...daca vrem bebe...

Ma bucur ca ni s-au mai alaturat si alte burticute (pe care neuronu meu gravid nu le mai tine minte dupa nick name ). Bun venit tuturor, sarcini usoare si bebei sanatosi!

La multi ani fericiti impreuna, Camy!

lorelix, LA MULTI ANI, multa bucurie, multa sanatate, pace si linsite sufleteasca, un bebe sanatos si...tot ce iti mai doresti tu!

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Krelia, eu acu la 11 sapt si 5 zile mi-a facut pe burtica eco
Ca era prima data cand ma duceam la medicu asta si mai era si barbat pe deasupra si ma facusem cred toate culorile la fata cand am intrat acolo..(ca pan acu doar la doctorite femei mergeam) Cand i-am zis cate saptamani si mi-a zis ca face eco pe burta...
Si mi-a si zis printre altele ca de acu pan mai spre sfarsit nu se mai face control ginecologic de ala clasic, sa nu deranjam nik pe acolo,decat daca sunt probleme..rasuflasem usurata ca nu tre sa i-o arat pe 'doamna' lui..

'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 12+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

laura, la mine, alegerea unei femei gineco' a cantarit foarte mult in decizia de a cauta un dr.....pai eu ma faceam toate culorile curcubeului, frate...daca era sa ma despoi in fata vreunuia...si sa mai fie si unu' frumusel ...cum am mai auzit diverse povesti cu dr ginecologi.....pai o iau la fuga cu tot cu sonda aluia
neh neh neh....fomeie....chair daca majoritatea cunostintelor pe care le intrebam de femei gineco spuneau, lasa mah ca o sa te obisnuiesti la cate vizite vei face
o s-o intreb si eu pe a mea de cand incepem controlul din exterior

ma duc sa mai pufai niste humex, ca iar nu respir normal..ca vad ca dupa benzi nu ajung...


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

maddy - ne bucuram ca e totul bine, poate ai sa ne vizitezi mai des.

cat despre barbati ginecologi, he he, la cate pasarici vad ei zilnic, chiar ca-s satui, nush cum mai presteaza acasa la neveste... mie chiar nu mi-ar fi jena.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
Directionati 2% din impozitul pe venit si viata animalutelor comunitare va deveni mai buna www.asociatiaclopotel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Krelia eu cand eram gravi cu Diana la 9 saptamani cand am fost la eco mi-a facut abdominal si s-a vazut. Acuma mai trag de timp pana merg la control, sa nu-mi faca transvaginala
Si uite, cand am pierdut prima sarcina, am fost la camera de garda pt control sa fie totul ok si erau acolo vreo 2-3 studenti din astia mai inchisi la culoare care se holbau, da ce era sa fac? M-am gandit ca or fi vazut ei destule si n-are sens sa ma rusinez

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

krelia

care sunt acele fete speciale?
vroiam sa-ti raspund la intrebare, dar nu cred ca pe mine m-ai intrebat:(

lorelix 11+ sa fie sanatos/a
Vor exista mereu oameni care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine sa ai incredere si a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

da mah Ramo'...da' p-a mea o vedeau pt prima oara ...si nu era tocmai o intalnire de gradul 3
eu oricum cred ca am mai multe pasarici in cap dect ar putea el sa vada zilnic

kitzy, eu am dat-o afara si pe ucenica cosmeticianei ..iti dai seama daca m-as pomeni cu niste studenti printre cracii mei...ce ar fi la gura mea?...n-as vrea sa ajung in situatia aia (stii ca n-am toate tiglele pe casa )

lorelix, TOATE fetele de la odiseea noastra sunt speciale


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

mi-am luat rezultatele...si au iesit negativ..


...sunt asa de fericita.....


..si acum trebuie sa repet lunar chestia asta....iar prin saptamana 28 oricum vor trebui sa-mi faca niste injectii...brrrrr...dar mai e pana atunci..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

11+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput