Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(15

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Ce chef de scris aveti... Eu deabia vad monitorul.
Am si eu o intrebare, pentru cele care au experienta, ca suntem cateva, : Cu ce va umpleti stomacelul dupa. Am data afara tot ce am mancat azi, si am stomacelul lipit de spate.
Luati ceva pentru greata? Medicul mi-a spus ca el se bucura de fiecare data cand o mamica ii spune ca ii este rau, inseamna ca sarcina evolueaza... deci nu mi-a dat nimic.

CRIS 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

sotul pesti, eu gemeni, bebe sagetator.....nu stiu daca-i de bine sau de rau ,,combinatia'' noastra...
referitor la ginecologi...eu inainte de proiectul bebe mergeam la femeie, si eu rusinoasa vezi doamne ce-mi vede.....dupa ce am aflat de bebe, m-am interesat de care-i mai bun, etc....si am ajuns la barbat, la prima vizita de 3 ori am vrut sa ma ridic si sa plec din sala de astptare, toata tremuram...pana am ajuns in cabinet ,,dezbracati-va doamna sa vedem'' gata cu rusinea, defilam eu in ,,prunica'' goala prin tot cabinetul, cand pe masa la ,,cracit'', cand jos la eco...
toata lumea mi-a spus ca barbatii sunt mai atenti, mai finuti decat femeile....
dar fetelor, atatea prunici au vazut ei incat una in plus ii nimic...


toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

8+

strumfulet + poza strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Camy felicitari pt rezultat!!!!
Eu cred ca mai aman o saptamana pana merg la eco, mai las sa treaca si saptamana viitoare si abia dupa-aia cred ca merg, asta daca nu ma razgandesc intre timp

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

krelia,

am auzit ca eco transvaginal se face pana in sap 12-13, dupa care numai exterior..si e cam naspha..ca nu se vede la fel...ca din interior:(
eu ma duc maine la dr si sper sa-mi mai faca interna..

sa stii ca si eu m-am chinuit vreo 3 sapt cu o stare de raceala, intr-un final am luat occilococinum. a avut efect:)
nasul l-am avut infundat non-stop..s-a desfundat singurel.
dar eu nu puteam sa beau limonada..greata si de la ea:(
dar eu de cand ma stiu sunt cu batista /servetel in buzunar...al mereu mereu picura ca-i vara sau iarna:(
Sanatate multa:)




lorelix 11+ sa fie sanatos/a
Vor exista mereu oameni care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine sa ai incredere si a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Salutare tuturor!!!

Cami multi ani fericiti de acum inainte!!! Iubire sincera si liniste sufleteasca...;si felicitari ptr rezultat!!!!

Kitzy, cred ca iti e totusi destul de greu sa amani echografia, ca eu nu mai am rabdare pana joi..... si referitor la petele bejulii, sa stii ca si eu le-am avut vreo 2 zile dar sunt sigura ca sunt de la implantare. Erau asa de lipsite de semne de alarma....

Eu taur, sotul leu, cei doi baieti varsatori si bb din burtica se pare ca va fi sagetator!!! Asa de tare speram la capricorn dar ce-o fi numai sanatos sa fie!

Va imbratisez si va citesc sa stiti.....

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in 6+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

lorelix, probabil ca morfo de sapt viitoare mi-o va face tot transvaginal..si de atunci incolo...oi vedea eu ce si cum
mersic

bai..ce m-am plicti de atata stat in pat...da' daca ma ridic..se duce naibii tot pastilu' pus la ora 1...of...

fetili, ati vazut careva "vagabondul milionar"?..ca cica il are cumnaticu'...si ma gandesc sa le zicem sa vina pe la noi la o vizionare...

Camy, super felicitari pt rezultatele bune! ai vazut ca se poate, cu incredere si cu gandire pozitiva!

ma duc sa mai trag o dusca ca stodal...


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

eu cred ca sagetator e o zodie buna, nu?


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
Directionati 2% din impozitul pe venit si viata animalutelor comunitare va deveni mai buna www.asociatiaclopotel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byabeatrice spune:

Eu nu cred ca exista zodii rele..ci pur si simplu fiecare vede anumite parti bune si anumite parti rele la zodii...
Dak era sa ma iau dupa zodii... eu sunt balanta iar sotul capricorn..si peste tot se zice de incompatibilitate..si in nici un caz casa buna..si uite ca suntem de aproape 9 ani impreuna(casatoriti doar de 6 luni..dar pana la nunta cam tot impreuna am stat) asa ca.. sa fim noi sanatosi sa putem sa le dam copiilor o educatie aleasa... si n-o sa avem motive sa zicem ca s-au nascut intr-o zodie rea.

bya 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

Fetelor, multumesc pt.primire.
Eu sunt pesti, sotul gemeni si bebele scorpion. Am auzit ca este zodie buna.
Apropo de ecografie, eu cand am facut morfologia fetala (in saptamana 12) nu am facut transvaginala. Atunci mi-a dat sa fac si analizele si am facut si dublu test. Astept rezultatele in 2 saptamani. Auziti ce este dry testul si testul Torch? Mie nu mi-a spus dr. sa le fac?
La multi ani Cami_pus sa ai o casnicie fericita si sa aveti numai si numai bucurii

13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Este o zodie buna! Eu doream capricorn fiindca este zodia care-mi ofera compatibilitate maxima! Dar nu conteaza prea tare de la mama la copil!!! Copilul il iubesti si il intelegi oricum ar fi ca este al tau!

Imi este si mie greata de vreo 2 zile dar fara sa vomit!!!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in 6+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput