Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(15

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Buna dimineata fetele...


Eu azi fac 2 ani de cand ma cheama Pustai ...asa ca eu sarbatoresc...in stil mic....

Apoi, la Bucuresti eu voi veni destul de des...si in mai, iunie, iulie...astea sigur...de restul...nu mai stiu...asa ca o sa avem timp sa ne vedem...nu????????????


Mie imi e greata....nu imi e foarte greata...dar ea exista...


...si eu simt ca este fetita bebe din burtica...dar asa am simtit si la Darius...si nu a fost chiar cum am simtit eu...
Chiar azi vb cu sotul si-i spuneam ca daca imi spune ca-i baiat...imediat merg sa-i cumpar hainute albastre....
Daca imi zice ca-i fetita..o sa-i cumpar hainute galbene, verzi...ca poate..poate la un moment dat imi va spune ca-i baiat...asa cum s-a intamplat la darius...
La Darius pana in luna a 9a la ultimul controlmi-a zis ca-i fata...si atunci mi-a zis ca-i baiat....de nu-mi venea sa cred ce se intampla...cred ca am fost singura gravida din zilele noastre care eram pe masa de operatie si ma intrebam oare eu ce o sa am???


...sper ca de data asta sa nu fie cazul..ca pe darius la inceput l-am imbracat in roz

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

11+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Krelia...e vreun ex' de octombrie???

'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 12+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Atat eu cat si iubitul meu suntem varsatori, iar micutul va fi sagetator. Nu cred ca vor fi mari neintelegeri intre noi.

Viitoare mamica in culmea fericirii 7+ (9+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu sunt fecioara...sotul capricorn...(dar eu sunt mai incapatanata ca el )...si bebe va fi scorpion..
Sotul a zis asa "in sfarsit o sa apara unul mai al naibii decat tine"

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

11+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

camy, in cazul asta..eu ma pastrez pentru datile aviatoare..chiar nu vreau sa presez
si..la cati mai multi ani fericiti si linistiti de "pustai-neala"

laura...ceva de genu' asta ...da' mai multe nu spui...

ah, cu zodiile..ca uitai..al meu e gemeni, eu capricorn, si tzutzupida va iesi scorpion....o sa cam aiba de furca dmnu' meu cu 2 intepatori/impunsatori in famile


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

camy pus



Sa aveti parte numai de lucruri bune!



11+ sa fie sanatos/a
Nu e o rusine sa nu stii, e rusine sa nu intrebi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Gata, sefa a fost informata. Prma reactie „Mi-e rau!", cu ditamai zambetul pe buze si apoi mi-a urat de bine, sa fiu sanatoasa si eu si copilul, etc si mi-a spus ca sunt curajoasa, ca admira asta, m-a inrtebat daca sunt constienta la ce ma inhamez. In fine, sa vedem daca va fi de acord sa-mi mareasca si salariul. La capitolul asta mai este de asteptat. Si acum vin doamnele din contabilitate sa-mi spuna ca banuiau, atat ele cat si sefa, si ca se bucura enorm, etc. Deci vestea pentru colegi nu mai este o grija.

Viitoare mamica in culmea fericirii 7+ (9+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

pirelia - bine ca ai scapat de grija asta, din cate am vazut au reactionat binisor.
camy - multi inainte fericiti!
krelia - stiu ca suntem speciale...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
Directionati 2% din impozitul pe venit si viata animalutelor comunitare va deveni mai buna www.asociatiaclopotel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy2526 spune:

Buna fetele.Eu nu am mai avut rabdare sa astept controlul programat pe 14 mai si am fost singurica la o policlinica cu plata de cartier si mi am facut o ecografie, pentru linistea mea sufleteasca. Totul este bine, l am vazut pe bebe cum dadea din manute si picioruse, chiar s a si frecat la ochisori.Se dezvolta normal,are 12 saptamani si masoara 5,3 cm. Dupa o sarcina oprita in evolutie in septembrie si povestile triste ale fetelor care si au pierdut bebeii am fost foarte panicata..mi se parea ca nu ma mai dor sanii, cand imi era rau cand nu imi era si tot asa..Slava Domnului ca totul este in regula.Voua cat v a recomandat doctorul sa luati acid folic?Eu citisem undeva ca se ia pana la 3 luni si nu stiu daca sa l mai iau sau nu.Sunt satula de atatea pastile..vitamina e,acid folic,gynipral,utrogestan,no-spa iar in curand urmeaza si elevitul.Dar facem orice pt bebeii nostrii,nu?
Eu sunt taur , sotul leu iar bebe o sa fie scorpion.
Va pup pe toate


9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

maddy

de ce nu-ti modifici saptamanile la semnatura?
acolo apari cu 9+?
la ce clinica ai fost asha de urgent?
si cat a costat eco?
era pe burtica sau transvaginala?

te pup si numai bine tie si bb-ULUI!

lorelix 11+ sa fie sanatos/a
Vor exista mereu oameni care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine sa ai incredere si a doua oara!

Mergi la inceput