Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(15

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_carmen spune:

Buna burtici, nu am mai scris demult, dar recunosc ca va citesc zilnic. Noi suntem in 11 saptamani, iar urmatoarea programare o sa fie undeva pe 10-14 mai. O intrebare, atunci pot face si triplu test sau morfo, poate ma lamuriti si pe mine ( o sa avem aproape 14 saptamani atunci ). Ce s-a mai ales cu intalnirea, as venii si eu la o - limo.Va pup pe toate si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

eu merg la dimineata sa-mi fac analizele, sper sa iasa totul ok...
eu pana in 15 mai cand merg la eco mai am de asteptat o groaza de timp, nu mai am rabdare, vreau sa vad daca a crescut puiutul meu...

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

8+

strumfulet + poza strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

neatza burtix!

mi-a plecat una bucata sot la skarbici....am umplut o farfurioara cu rosii si branza..evident ....(poate se satura bebe de atata combinatie si cand s-o face mai mare n-o sa-i placa nici branza..nici rosiile, sa vezi ce rad...numai dienutze e "di vina"
azi stau acasa, poate ma mai inzdravenesc si eu....
bey fetele, noroc ca s-a luminat afara...ca asa, m-am luminat si eu ref. la intalneala noastra...daca o facem vineri...pe 1 mai, daca ma simt mai bie, s-ar putea sa plecam iar in wee...iar daca se stabileste pentru maine...io nu risc in nici un caz sa va contaminez cu virusi, bacterii, muci si alte asemenea vietati...ca numai asta nu va trebuie voua....si nu vreau sa ma aratati cu dejtu' ....nu promit, dar chiar as vrea sa va vad, macar la poza de grup ....

colac peste pupaza, acu' mai si tusesc..ma gandesc sa bag niste stodal (ca si ala e homeopat si stiu ca am mai luat...cand nu eram gravi...si mi-a facut bine)..ce stiti, merge la bebe?

Camy, cand mai vii prin Bucuresti? (macar daca nu apuc acu'...sa ma programez la raceala inainte sau dupa intalneala )

ma duc sa basculez...ca de dim. iar ma imbratisam cu wc-ul.....cica sotu' meu grijuliu.sa-mi dea ultimul servetel pe care il avea la el..ca eu am terminat tot stocul...si in secunda in care am pus nasul pe servetel, am si prestat...ca mirosea asa puternic a tutun ...noroc ca iubi nu fumeaza in casa...ca altfel, nu stiu ce m-as face...

pupix la toate si bun venit noilor burtici!


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Am ajuns si eu sa bag iaurt dimineata n-am dat la rate da nici multe n-am avut
Ma bag si eu la zodii, eu balanta, sotul scorpion, Diana un taur veritabil si bb2 capricorn.
Ieri am avut niste pete bejulii, sper sa fie de la implantare, si cu Diana am avut 3 zile.
Saptamana asta trebuie sa ajung cu ea si la vaccin, mi-e taaaare groaza
Si pe saptamana cealta ar trebui sa merg la eco, sa vad, poate mai astept un pic

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Buna dimineata - bun ceaiul Ramonika.

Fetelor nu e nevoie sa schimbati DPN. Embrionul/Fatul are ritmul lui de crestere - uneori mai mult alte ori mai putin. Dr. la fiecare ecografie stabileste DPN in fct. de aceasta crestere, asa incat ea va varia continuu pe parcursul celor noua luni. Iar la final putin probabil ca bebe sa se nasca fix in ziua aceea.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

unde-i ceaiul mah..ca je nu-l vaz.....
ah...gata era mai in josul paginii ...sar'na Ramo'...te pricepi, nu gluma

LauraB, esti odata cu mine, cu dpn-ul...teoretic, caci e posibil nici la mine sa nu se respecte, tinnd cont ca voi face cezariana...deci, e posibil sa fie mai devreme.....cand o vrea sa vina, sa vina..nu' sa fie in noiembrie...ca luna octombrie mie nu-mi place deloc....


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byabeatrice spune:

Neata fetele!!!
Sigur ceaiul e cu lamaie... e super bun... mi-a trecut si greata...
Ce fain e ca sunteti multe din Bucuresti si va puteti intalni...
Dupa calculul dr. azi facem 7 sapt.
O zi cat mai buna!!!

bya 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

de ce nu-ti place bre octombrie? atunci m-am nascut eu.

la noi eu is scorpion, barbatu-meu capricorn, iar copchilu' o sa iasa sagetator halal combinatie, zodie de apa, pamant si foc... mai lipseste cea de aer, poate bb2 o sa fie de aer astfel o sa fim tacamul complet, diferiti toti unii fata de altii


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
Directionati 2% din impozitul pe venit si viata animalutelor comunitare va deveni mai buna www.asociatiaclopotel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Ramo', nu poci pentru ca sa spun online

dar, intotdeauna persoanele de fata se exclud!!!

asa ca, te rog sa nu te consideri bagata in aceeasi oala...ca voi toate de aici, sunteti speciale, indiferent de unde sunteti si cand v-ati nascut


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciandrea spune:

Neatza Mamici!
Vad ca e mare agitatie de dimineata! Eu de ieri am intrat in 9 saptamani , si m-am ingrasat cu aproape un kg de la inceputul sarcinii, oricum ma astept ca de acum sa prind in greutate serios, si asta pentru ca sunt predispusa la ingrasat!

Si acum sa fiu in asentiment cu voi, la mine in familie suntem cam asa : eu -fecioara, sotul meu- rac, iar bebita mea (pt ca imi spune mie ceva ca o sa fie fetita) o sa fie sagetator!
Va poop

Mergi la inceput