Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(15

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zuza_zuzi spune:

Cristina, si eu am o diferenta intre sarcina clinica si cea embrionara. Dupa UM ar trebui sa fie 8 saptamani, iar dupa eco e mai mica cu o saptamana. Se pare ca este vorba despre data conceptiei...poate ne lamuresc fetele mai cunoscatoare .
Iar cu analizele, azi mi-am recoltat pentru cele de T1. Nu sunt toate cele de pe prima pagina, dr meu mi-a dat mai putine, cu vreo 2 -3, insa majritatea sunt. Opinia mea e sa mergi la dr, sa te consulte, discutati despre bolile pe care le-ai avut, simptome etc si el iti va prescrie analizele uzuale si/sau particulare.
Sarcina usoara si sa ne tii la curent!

7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia

vineri pentru mine e ideal
numa' sa nu alegeti vreo fitzaraie din aia de pe dorobanti...cu fumuri si..."impresii"..nu de alta, da' io n-am tzoale de iesit pe strasse, de ultimu' racnet

ps. si miercuri pot, la o adica..numa' sa curga limonada...

ps2...dienutze....de cand ai pomenit de rosii cu branza, de vineri, parca...mananc intr-una combinatia asta...[:D




Daca primiti in treining vin si eu!!!..ca alceva nu mai port!!

Si eu mananc rosii si castraveti la greu....vai de bugetul nostru, se reduce drastic cu poftele mele!!

11+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Fetiliii ma gandeam eu..ce-o sa fie pe capul meu cand o veni bebe..eu fecioara ,sotul berbec ,copilul scorpion....or sa-mi manance ficatii!!

11+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

zuza_zuzi mersi pt raspuns. daca ar fi dupa mine m-as duce zilnic la gine sa vad ca totul e OK. Dar cand am fost ultima data mi-a zis ca ne vedem peste o luna... asa ca astept si imi tot pun intrebari.. poate as avea nevoie mai degraba de un psiholog.

Noapte buna tuturor.
A venit sotul de la fotbal si ma duc si eu la culcare. Am facut gaura in canapea. Toata ziua stand aici.

CRIS 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata fetelor, da ati scris aseara nu gluma.
poftiti la un ceiut sau o limonada, dupa preferinte


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
Directionati 2% din impozitul pe venit si viata animalutelor comunitare va deveni mai buna www.asociatiaclopotel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

ramonika, un ceiut, multumesc

camy_pus, sa nu dai cu rosii, dar eu cred ca vei avea fetita...

eu tot asa, greata, greata, greata, varsaturi de la orice...nu exista macar un lucru pe lumea astea care mie sa-mi placa, ma refer la mancare, la orice ma gandesc ma apuca o greata...offf...

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

8+

strumfulet + poza strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Cat pe ce sa fiu a treia Laura la 14 nov! Doar ca dupa US doctorul a schimbat DPN-ul la nov 13. Ne treceti si pe noi pe listuta?

Laura


"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

cristina boc,
uite aici un calculator de sarcina:

http://acest topic este si pe site-ul Desprecopii/teste_medicale/Calculator_sarcina.html

sper sa te ajute..mie mi la trimis o prietena chiar inainte de a afla ca sunt insarcinata, chiar ma folosesc zilnic de el...

11+
Nu e o rusine sa nu stii, e rusine sa nu intrebi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neataa la burticoasee!

Am avut ce citi de dimineata..vreo 5 pagini..acu sa vad daca imi mai aduc aminte ce si cui sa raspund..

Ratusca, Lorelix,Laura B bine ati veeniiiit!

Ce frumos ca faceti marea intalnealaaaa..Eu sunt prea departe pt ea Sa ne povestiti ce si cum, sa faceti si pozici, si mai ales pe Camy sa o pozati cu forta, sa o vedem si noi burticutza.. Fetelor eu la faza cu kilogramele inca nu ma plang..dar la mine e totul psihologic legat de faptul ca eu am nunta peste cateva saptamani si sunt foarte stresata sa imi vina rochia achizitionata inainte de a ramane ..Ca daca nu era nunta...ce mai baxam eu de toateeeeee..dulciuri si alte prostii..

Zuza-zuzi, din ce mi-a zis mie ginecologu, a zis sa iau no-spa fara probleme daca am dureri de burtica, si chiar sa nu astept sa ma doara tare tare ca sa iau una, ci din contra..nu e bine sa stai asa cu dureri caci nici lui bebe nu ii e bine asa cu dureri. Si nu face nimic rau no-spa luat odata la 8 ore(bine cu conditia sa te doara ceva..)

Cristina-boc, e posibil ca diferenta aceea de cateva zile sa se datoreze faptului ca cumva ai ovulat mai tarziu decat ziua 14(considerata cumva ziua ovulatiei in cazul unui ciclu regulat de 28 zile fara dereglari sau altele..).Nu iti fa griji, ca chiar asta ar trebui sa fie cea mai mica grija a ta..ca o sa mai fie diferente asa intre varsta de la eco si varsta de la UM..

Cat despre analize, eu am cerut la medicu ginecolog si la cel de familie lista si trimiterea pt analize, si bineinteles ca nu le-a trecut pe toate..si nu am facut chiar toate din listuta. Da tot singura ma consolez..ca mai toate cunostintele mele nu au facut frate atatea analize..si bebeii s-au nascut perfect sanatosi..ce pan acu cativa ani..nu te freca nimeni la urechi..cu atatea analize decat cele standard de sange si urina..Bine, e normal acu sa facem tot ce putem pt bebei nostri nu zic nu..dar..

Simina, am si eu o rugaminte la tinee..cand mai intri si modifici lista de la inceputul capitolului sa imi modifici si mie DPN din 14.11 in 9.11 Sar'mana!(bine sunt constienta ca s o puturoasa si as putea sa cer si eu detalii cum se face..da la neuronu meu singuratic si gravid...mi-e o leneee...)

aa..si sa ma mai plang si eu de ceva, mi-e asa de friiiiig!!!! Au oprit astia incalzirea la bloc prin Mangalia..ca noi suntem ca de prin epoca ceausista..incalzire de la centrale..pe aici nu e moda cu centrala de apartament. Si mor de frig de pe 15 apr si la munca si acas..stau infofolita ..cu 3 hanorace, sosete, sosoni..si din ce in ce mai frig imi e..
La munca la fel! Sper sa nu racesc, ca asta imi lipsea..

Hai..o zi minunataaa!







'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 12+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Neata, accept limonada, fara zahar sau alti indulcitori.

Vineri vreau sa merg sa-mi fac analizele de trim I, sper sa nu fie imbulzeala ca innebunesc.

Viitoare mamica in culmea fericirii 7+ (9+)

Mergi la inceput