Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(15

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Fetelor alta treaba am uitat sa va spun mie dr. din Ungaria mi-a dat sa iau si Magne B6 cate 3 pe zi. Nu stiam de ce. Iar dr. de aici mi-a zis si ea sa iau. Am intrebat-o la ce foloseste si mi-a zis ca mai taie din greata. Acum nu pot sa zic ca nu mi-a fost greata dar sincer nu chiar asa rau. Rau rau mi-a fost asa vreo 2 saptm. din sapt. 6 pana in saptm. 8. De atunci mai rar.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

ce ma "henervati" cu visele voastre...io nu visez taica, nimic..adik..oi visa, da' nu-mi aduc aminte...ia sa fiu eu mai atenta de-acum incolo..poate visez si eu niste orhidee roz...ca trandafiri roz am avut la nunta..si in maini..si pe rochita ...

Mira, o sa incerc cu benzile alea...daca zici ca sunt ok pt sarcina...sa vedem daca reusesc ceva


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

Va pup, fetelor, din pacate n-am mai intrat de vreo saptamana si iarasi am gasit vesti proaste...
Alina, imi pare sincer foarte rau de ce ti s-a intamplat, eu chiar stateam linistita ca am trecut perioada critica si nu mi se mai poate intampla, dar mi-a trecut... Sa fii tare si sa nu renunti. Tu ai fost cumva la Tutunaru? Ca am vazut ca aveai programare la Iosup. Eu la el sunt, am nascut cu el si prima oara si sunt foarte multumita. Mi-am facut si programare la morfo la Iosup, dar pe 19 mai, la 15 saptamani.

Cammy, si mie imi mai este greata, nu la fel ca inainte, dar dimineata de foame, la pranz de foame, seara dupa ce mananc etc. Si joi implinesc 12 saptamani, sunt cu o zi in urma ta. Sa avem rabdare pana trece primul trimestru, inca vreo 2 saptamani, sper sa treaca dup-aia.

Daca stabiliti vreo intalnire, contati si pe mine, sunt mare amatoare.




Andrutza 10+ si Simonica ei draga (n. 17.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

Am uitat sa-mi updatez semnatura. Si n-au mers emoticoanele si culorile, ce net prost am...

Andrutza 11+ si Simonica ei draga (n. 17.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

io fac lista, nene...cine vrea sa vina...sa ne zica

intalneala...mare intalneala (inca nu stim cand si unde...da' noi vrem )
camy
alina
andrutza
krelia


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

Andrutza, nu la Tutunaru merg. Eu merg la Nayel la CF2, insa am vrut neaparat sa imi faca morfo Iosup pentru ca la el am facut si la sarcina cu Bradut si am fost foarte multyumita. Stiu numai de bine de el.
Kreila eu ma bag la intalneala, dar mai pe miercuri. Cele din Bucuresti ar putea miercuri, zic eu. Mie vineri mi-e imposibil Camy sa poata veni miercuri si ... gata intalneala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuza_zuzi spune:

Buna burtici!
oooff am niste dureri de burtica, asa cum e durerea de ovare. De vreo 3 zile asa...insa nu am luat nimic. Mai mult, ieri am fost la o nunta si nu am stat decat pe ringul de dans...pana m-a luat o durere care chiar m-a speriat...si m-am asezat cateva ore. O fi vreo problema? Sangerari nu am absolut deloc. Ser ca sapt asta sa ajung iar la doctor, n-am maio fost de vreo 2 saptamani. Si de data asta sper sa ad si bataile inimii .
Sa aveti grija de voi!

7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna seara fetelor,

Sper ca sunteti bine. Va rog sa imi raspundeti si mie la o intrebare:
la cate saptamani trebuie facute analizele pt Trim I.? (pricep si eu ce inseamna trimI).
Adica... am fost la medic in 14 aprilie si mi-a spus sa merg peste o luna, vreau sa-mi fac programare in 12 mai, voi avea 8sapt2zile. Voi avea timp suficient pentru analize (am citit analizele de la prima pag)? Acele analize trebuie facute toate sau doar ce iti recomanda medicul?????
Si inca ceva... am avut UM in 11 martie, iar in 14 aprilie, pe prima eco scrie ca am 4 sapt si 2 zile. Daca as calcula de la UM as avea cu vreo 5 zile in plus.
Sper ca nu va plictisesc prea tare. Sunt la primul bb, si ma gandesc la tot felul de minuni......


CRIS 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorelix

novdec2009

Ti-am lasat datele mai sus..sa ma treci si pe mine pe prima pgina





11+
Nu e o rusine sa nu stii, e rusine sa nu intrebi!

Bine ai venit!! Sarcina usoara si la termen! Esti in listuta

11+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

...eu am pus 4 kg..
....Doamne....cand o sa mai fie eu slaba???


Alinuta (Alunelsialbinuta)...vino si tu la intalnire..pls!!!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

11+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE


Stai linistita, nu esti singura!!! si eu am pus 3.800....sa fie bebe sanatos ca m-oi duce eu la sala dupa (baba si mitraliera)

11+

Mariana

Mazarica

Mergi la inceput