Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(15

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

Camy vin cu cea mai mare placere, dar nu pot joi si vineri. Joi seara plec sa il iau pe Bradut de la Ploiesti iar vineri dimineata plecam la Dragasani la tati.
Cand veniti in Bucuresti?
Miercuri ar fi perfect pentru mine, dar dupa ora 18:00.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Fetelor, v-ati programat pt morfofetala de 13 saptamani??


9+
Astept pe VEDETUTZA pe 30 noiembrie :)
VEDETUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

Eu revin prin a va oferi o programare la Iosup pentru 8 mai. E pacat sa se piarda daca nu ati apucat inca sa va faceti programarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

vineri pentru mine e ideal
numa' sa nu alegeti vreo fitzaraie din aia de pe dorobanti...cu fumuri si..."impresii"..nu de alta, da' io n-am tzoale de iesit pe strasse, de ultimu' racnet

ps. si miercuri pot, la o adica..numa' sa curga limonada...

eu pe 6 mai o sa ma duc la morfo' de trim I, la doctorita mea (asta e aia cand iti masoara bb din cap pana in picioare, nu?)

ps2...dienutze....de cand ai pomenit de rosii cu branza, de vineri, parca...mananc intr-una combinatia asta...[:D


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Krelia, si eu la fel, pap rosii si branza ca sparta, o sa ma ia constipatia pana la urma, noroc ca la mine inca functioneaza kiwi de dimineata, asta pt ca nu iau fier, intr-adevar.

Abia astept sa faci morfofetala sa ne dai vesti bun!
Eu astept sa imi zica nea doctorul pe 4 mai.

9+
Astept pe VEDETUTZA pe 30 noiembrie :)
VEDETUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Am ajuns si eu acasa - am papat dar parca tot foame imi e, dar il astept pe sotu' sa mai mananc si cu el desi ma cam trage ata la pat.

Lorelix s-ar putea . Eu rac, sotul mi-i taur. Si apropos daca vrei sa vezi PM si sa poti sa scrii trebuie sa te loghezi intai (vezi in susul paginii).

Krelia - am tot vrut sa-ti spun si-am uitat vezi ca sunt niste benzi care se lipesc pe nas ca sa respiri mai bine Breath Right se numesc. Fac si reclama la televizor la ele. EU mi-am luat din SUA si sunt bunicele sa stii. Acolo erau unele simple si unele cu menthol, alea cu menthol sunt mai bune. Nu stiu aici ce se gaseste ca n-am cerut (inca) la farmacie, ca mai am cateva, dar in curand o sa ma duc la cumparaturi. Noaptea numai cu ele mai pot dormi.

Camy nu fii trista. Cum spuneam si eu tot 4 kg am pus deja pe mine. Sincer eu ma bucur sa aud ca mai e cineva ca mine. Lasa, noi si bebe mai ales sa fim sanatosi.

Ratusca83 bine ai venit in primul rand. Da eu am auzit de Silviu Predoi ca ar fi un medic foarte bun.


10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Fetelor...eu poimaine fac 12 sptamani...sapt viitoare intru in luna a patra..si mie tot imi este greata...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

11+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

die, eu am inceput sa iau maltofer fol (la recomandarea dr, desigur)..fier la bulina ..plus inca alte cateva vitamine...
asta pentru ca eu sunt super-mega-extracertata cu tot ce inseamna verdeturi (marar, patrunjel, leustean, ca sa nu mai zic spanac...de care nu am mancat ever never in toata viata mea...ba nu, mint...de la 2 ani..atunci fiind priam si singura data...
eu sunt tare curioasa ce gusturi va avea copilu' nostru..ce ii va placea..ce nu.in functie de ce am mancat eu in sarcina...de gene...ce obiceiuri va mosteni de la mine, ce de la taica-su..

Mira, e o reclama la tv...ceva de genul "respiri usor, somn usor"...de aia zici?....parca aia se referea la sforaiala ...sau poate ma insel...o sa intreb la marmacie, cand ma mai duc. mersic tare mult

ps....ce va mai inghesuiti la intalneala...


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

sper sa aflu si eu saptamana viitoare ce este bebele meu...daca nu......voi afla tocmai in iunie..

...eu am visat ca Darius imi spunea ca o sa vina o fetita "repede, repede"....ce sa zis?
asta cu "repede-repede" e adevarata...dar eu vreau un baietel frumusel asa cum era Dariusica...daca ar fi Darius ar fi perfect!

...sa stiti ca nici eu nu am toale de fite....am lasat fitele pt alte cucoane cand am ramas bortoasa...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

11+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia

die, eu am inceput sa iau maltofer fol (la recomandarea dr, desigur)..fier la bulina ..plus inca alte cateva vitamine...
asta pentru ca eu sunt super-mega-extracertata cu tot ce inseamna verdeturi (marar, patrunjel, leustean, ca sa nu mai zic spanac...de care nu am mancat ever never in toata viata mea...ba nu, mint...de la 2 ani..atunci fiind priam si singura data...
eu sunt tare curioasa ce gusturi va avea copilu' nostru..ce ii va placea..ce nu.in functie de ce am mancat eu in sarcina...de gene...ce obiceiuri va mosteni de la mine, ce de la taica-su..

Mira, e o reclama la tv...ceva de genul "respiri usor, somn usor"...de aia zici?....parca aia se referea la sforaiala ...sau poate ma insel...o sa intreb la marmacie, cand ma mai duc. mersic tare mult

ps....ce va mai inghesuiti la intalneala...


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza


Da la alea ma refer. Reclama intr-adevar e la sforaiala, dar de fapt e sforaiala e in stransa legatura cu un nas liber. De fapt daca te uiti atenta la reclama gagica ii spune sotului ca pe ea o ajuta sa respire mai usor. Oricum cum spuneam astea din reclama (ca la sfarsit ti le arata) par din alea simple. Tu intreaba daca nu cumva au si cu menthol sunt muuult mai bune. Dupa ce le lipesti pe nas pe alea trebuie sa le zgarii putin la capat pe mijloc ca sa activezi mentholul (dar iti arata in desen). In plus daca chiar nu mai poti si nu mai poti picaturi de nas Biorinil poti sa le folosesti ocazional. Mie mi-a spus ORL-ista pe vremuri ca sunt bune in sarcina si acum am citit si eu pe prospect ca sub supravegherea medicului pot fi folosite si mi-a confirmat si dr. mea ginecoloaga.



10+

Mergi la inceput