Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(15

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Felicitari Simonette, sa cresteti mari si cuminti.
Mi-am facut si eu programare pe 7 mai(voi avea 7s4z). Va fi a doua eco. Astept cu nerabdare sa-i aud inimioara.


CRIS 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Dienutze eu inca port aceleasi sutiene dar simt si vad ca sanii mei au inceput sa se mareasca.
Ah ce as bea si eu o bere fetelor...si fie vorba intre noi, am mai gustat cate o guritza de vin si afinata de casa, asa de pofta. As mai manca si cate o inghetata dar stiind cate chimicale are in ea incerc sa ma mai abtin o vreme.
Pupici, burticilor!

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Cristina ai programare de ziua mea....sa fie cu noroc!!! Bafta multa si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Simionette, ai in album o poza (Mos Nicolae 023). E atat de frumoasa...: trei mamici in devenire, toate fericite cu burtica lor. Chiar mi-a placut poza asta.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

simonette, FELICITARI pt inimioara!
Am fost si noi azi la medic si am vazut bebele Ce ne-am mai distrat!!! I-am vazut manutele, degetele, piciorusele, talpile, capusorul, corpul, inimioara cum batea de zor...iar el se misca de parca era la maraton. Cand am inceput eu sa rad, a sarit putin in sus, si misca numai o manuta. Medicul spunea ca ne face cu mana si noi, in culmea fericirii, il salutam si ii trimiteam bezele
A fost supeeeerrr de tot, nu ne mai venea sa plecam de acolo.

Sarcina este exact de 11 saptamani, iar bebe are 4,5 cm - e in limitele normale.
L-am vazut pe medic putin ingrijorat la inceput cand i-am spus de intepaturile in jurul ombilicului. M-a palpat usor, m-a trimis la niste analize de urina maine, si apoi am trecut la ecograf, a inceput distractia , am fost in al noualea cer, si asa...am uitat sa il mai intreb la final ce parere are de aceste intepaturi. Desi...el ma stie ca sunt cam paranoica in ce-l priveste pe bebe, si nu cred ca mi-ar spune ceva daca nu e chiar sigur ca e asa.

Dupa ce am venit acasa si ne-a mai trecut euforia, am inceput sa googalesc, sa vad ce e cu intepaturile astea. Nu gasesc informatii decat pentru ultimele luni de sarcina.
Se mai confrunta careva dintre voi cu asa ceva? Ce ar putea fi?

cristina_boc, stiu ca intrebai intr-o postare anterioara ce mai mancam noi, cele care aprovizionam zilnic ratzele.
Mie imi este foarte bine de la paine prajita la toster. Insa, cum nu pot manca numai paine goala de 3 ori pe zi, am mai incercat diferite combinatii: cu iaurt, cu...vestita branza cu rosii , cu rosii si piept de pui fiert. De la astea inca nu am vomitat pana acum. In rest...sticksuri, banane, kiwi, alte fructe si salate, cartofi copti cu branza...orice fel de mancaruri pe care le consideram mai "safe", toate le-am returnat rand pe rand, imbratisand iubitul "tron"

Medicul mi-a spus azi ca mai am inca o saptamana de dat la ratze, si dupa aceea, ar cam trebui sa ramana pe foame Sa speram ca asa va fi. Oricum, cand vezi ca totul e ok cu puiutul, parca uiti si de greturi si de toate.

Abia astept zilele libere! Noi aici vom avea liber din 1 pana in 6 Mai, pt ca sunt si ceva sarbatori nationale. Abia astept! Mergem la socri la munte, aer curat, mancare buna si sanatoasa, somn cat incape...trai pe vatrai neneaca Numai internetul va lispi din peisaj dar sper sa nu fiti prea harnicute in perioada asta. Nu de alta, dar sa reusesc si eu sa recuperez cand ma intorc.

Pe 12 Mai avem din nou programare. Pana atunci, nu ne mai saturam de privit poza de azi



11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

la burtici.
am vesti de la s_alinutza. e bine si si-a vazut samburelul astazi la eco.



Cate putin pentru Casa Domnului: sa ajutam biserica Sf. Atanasie Patelarie (dragele mele, va rog ca daca mai este cineva care doreste sa contribuie cu putin pentru clopotele despre care v-am spus, sa trimita banii pana miercuri cel tarziu. joi se va sfinti altarul si pomelnicul cu donatori va fi ingropat la unul din picioarele altarului.)
Alex, hai la mama! Cand sa vie... ? Repede sa vie...
Infertilitatea. O boala tratata ca atare in Uniunea Europeana. Nu si in Romania!
Au nevoie de ajutor ACUM

www.feminitate.org/" target="_blank">A fi femeie---------Amintirea cea mai draga mie---------Poze noi cu maruta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrutza spune:

Cami, la multi ani pentru 28 aprilie, sa fiti sanatosi si bucurosi si fericiti ! Si felicitari pentru rezultatul la analize.
Krelia, sa stii ca problema cu eco intravaginal o am si eu, initial credeam ca doar primele se fac asa, mai ales ca am mai fost odata gravida la acelasi doctor si mi-a facut numai eco pe burtica... dar erau alte vremuri Eu maine ma duc la control si chiar o sa-l intreb.
Referitor la zodii, sunt de departe cea mai tare: eu gemeni, zodie de aer, sotul berbec, zodie de foc, Simona capricorn, zodie de pamant, ce lipsea? scorpion, zodie de apa. Va dati seama ce armonie in familia noastra !! Ca cica sunt compatibili cei din acelasi semn... Mai ramane sa fie baiat pentru un echilibru perfect... Desi as cam vrea tot fata, vedem.
Cu ecogafia morfologica, mie medicul mi-a spus in saptamana 14, nu mai devreme. M-am programat la 14 saptamani si 5 zile, pe 19 mai.
Kitzy, mult curaj si o sa treci peste asta, sper sa revii in odisee cat mai curand posibil. Fii optimista !
Alexia, cel mai bine este sa mergi la un ecograf performant, acolo se observa absolut orice. Nu inteleg insa ce ecograf avea medicul la care ai fost, eu in 2004 am fost initial la o doctorita care avea un ecograf de 100 de ani, chiar arata asa si se vedea in ceata pe el, si totusi se vedea inima batand la 6 saptamani... Foarte ciudat cum de n-a putut da un diagnostic... Mergi in alta parte sa te linistesti, e cel mai bine. Mult succes !!
Lidia, eu am mancat inghetata la greu pana acum, imi mai trecea greata pana nu demult cu ea. Nu cred ca o inghetata la doua zile, in medie, ar face rau, mai rau este sa te abtii.


Andrutza 12+ si Simonica ei draga (n. 17.01.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neata fetelor, haideti la un ceiuc sau o limonada

simonette si smaranditza - felicitari pentru pui!


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki
Directionati 2% din impozitul pe venit si viata animalutelor comunitare va deveni mai buna www.asociatiaclopotel.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

neata burtici,
simonette felicitari pt bebe

azi la 2 jumate mi-s gata analizele, offff ce emotii am.......sper sa fie toate bine...

toate vin la timpul lor si nimic nu este intamplator . . .

8+

strumfulet + poza strumfulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Neata si multi

Ramo, vreau un ceai de lamaie, se poate?

Cand va aud ca deja v-ati vazut bebeii, i-ati ascultati inimioara, ati facut analizele ma bucur enorm. Eu sunt codasa, abia ziele urmatoare fac analizele si apoi ecografia. Medicul ginecolog ma astepta la inceputul acestei saptamani, dar cum nu am rezultatul analizelor nu puteam sa ma duc, dar saptamana viitoare cine se va lauda cu micutul ei? Eu.

Viitoare mamica in culmea fericirii 7+ (9+)

Mergi la inceput