Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(15

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Nu, nu era un eco performant iar bebe e mai mic cu 5 saptamani, si doctorul mi-a dat trei variante: ori s-a orpit din evolutie, ori nu evolueaza cum trebuie, ori ovulatia a fost mult mai tarziu.Dar mi-a spus ca nu vrea sa imi dea sperante.Iar al doilea doctor a fost un pic mai optimist.Multumesc pentru sfat, poate o sa fac si un 4D desi sunt multe ecografii in 3 zile.

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alexia ecografiile nu fac rau la bb, asa ca pt linistea ta, du-te la un eco performant, un 4D si sa-ti puna acolo un diagnostic corect.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alunelsialbinutza spune:

Nu fac nimic rau lui bebe ecografiile, stai linistita. Daca ai posibilitatea, du-te si fa un echo performant. Macar nu-ti mai faci rau tie si lui bebe cu stresul.

Citat:
citat din mesajul lui alexia_07

Nu, nu era un eco performant iar bebe e mai mic cu 5 saptamani, si doctorul mi-a dat trei variante: ori s-a orpit din evolutie, ori nu evolueaza cum trebuie, ori ovulatia a fost mult mai tarziu.Dar mi-a spus ca nu vrea sa imi dea sperante.Iar al doilea doctor a fost un pic mai optimist.Multumesc pentru sfat, poate o sa fac si un 4D desi sunt multe ecografii in 3 zile.

alexia_07


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Alexia, care a fost data ultimei menstruatii? De curiozitate intreb..poate totusi nu sunt 11 sapt si sunt mai putine, si at diferenta ar fi mai mica si s-ar explica o ovulatie muult mai tarzie.
Si da, si eu zic , du-te repejor la alt eco 4D, cauta un laborator foarte bun, sa mai afli o parere..please!

'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 12+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

ola burtici!
am citit o parte din urma si ca sa nu ma mai lase neuronu' am scris pe foaie,so:
laurairina felicitari pt putza sanatoasa!la mine a fost la prima sarcina de la 12 saptamani cu fusta si asa a ramas.imi pare rau ca treci prin asa problemutze familiale dar nu le lasa sa te afecteze prea mult ca nu merita.tatal meu din cauza marilor orgolii ce zac in el nici nu a venit la nunta ,nu si-a cunoscut inca nepoata etc...si deaia nu mai pot eu, am plans destul inainte, acum familia mea e cea mai importanta.am un sotz extraordinar si o minune de copil si e tot ce conteaza.iti doresc sa ai o nunta de vis si abia astept poze
betty nici o sarcina nu e la fel cu alta.eu pe cealalta am avut-o cu risc crescut fiind placenta previa centrala.a migrat ea ce a migrat dar din pacate peste fibromul meu si de aici numai probleme.acum l-am rugat pe mormoloc sa se fixeze mult mai sus ca sora-sa si asa a si facut. drept urmare pana acum sunt bineee.sarcina usoara iti doresc!
krelia homeopatele sunt bine venite pe sarcina pt ca nu au nici o contraindicatie.eu am folosit cu succes oscilococcinum,stodal si homeogene 9(pt tuse).multa sanatate!
miramar si alte fete cu constipatia intr-adevar kiwi pe stomacul gol sau o lingura de miere pe stomacul gol dau roade la cele mai multe dintre noi.ca homeopat formula 27 de 3-4 ori pe zi inainte de mesele principale cate 5 granule,atentie: fara menta si orice pe baza de menta atatta timp cat se consuma homeopatele.si eu am luat magne b6 tot la indicatia medicului meu din ungaria,mg relaxeaza uterul si tie iti pica bine pt ca are efect laxativ.eu le-am intrerupt pt ca am cazut in cealalta extrema, am fost praf cu diareea de la el....si incearca sa mananci fructele asa fara sa le faci suc ,se pierd fff multe fibre altfel.

la multi ani! as veni si eu in bucuresti sa va cunosc dar am numai 800 de km pana acolo...
ma duc sa mai citesc din urma...

alina mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007) .....si hapy 6+




povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

kitzy imi pare tare rau...
alexia mai fa un eco,o alta parere ...
m-ati inebunit cu branza cu rosii
camy felicitari pt rezultatul de la analize.
zodii:eu leu eli si sotul gemeni(ador zodia asta) si junioru' sau junioara sagetator...adica eu sefa si ei pe langa mine

alina mamica bulinei Elisa(20 iunie 2007) .....si hapy 6+




povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Laurairina13 prima zi a ultimei menstruatii e 10 februarie.Va multumesc tuturor pentru raspunsuri

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Mda..aveai dreptate cu 11 saptamani.. :-
Sa speram ca totusi ceva s-o fi dereglat la ciclu tau si ai avut ovulatia tarziu. Ca asta ar fi singura explicatie buna. Dar poate reusesti sa faci rost sa te duci la un alt eco..si intre timp, roaga-te sa fie bine!

'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 12+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Hei, fetele, ati plecat toate la mare deja???
Trageti chiulul!
Eu serbez muncitoreste...joi, vineri, duminica!
Dar asa sa raman singurica pe aici!? Nu ma asteptam!
Intrebare ciudata: v-ati schimbat deja sutienele, caci eu port unul care imi era marisor, dar necesit deja sa-l schimb!

9+
Astept pe VEDETUTZA pe 30 noiembrie :)
VEDETUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonette spune:

Am fost si noi la dr astazi ptr consult si echografie!!! Avem primele poze de album ale lui bb! Totul este in regula si avem 6 saptamani si 5 zile!

mami de Luca(02-02-2006) si de Yannis-Cristian (13-02-2008)si acum cu bb 3 in 6+
www.flickr.com/photos/12117325@N08/" target="_blank">Poze cu baietii mei!

Mergi la inceput