Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(15

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neata la burticoase!

Mi-e rauuuu...Vreau acas, abia astept sa vina weekendu asta prelungit!!!
Se vorbea de sutiene, si eu am doar 2 care inainte imi erau putin mai mari, si acum abia abia imi vin, da asa le port..pan o fi nevoie de altele mai mari. Ca si asa foarte greu imi gasesc sutiene in mod normal(ca imi trebuie 75-80 dar cu cupa C)..darmite acu ..si mai mari la cupee...
Mai fetelor, eu am alte dureri, asa mai ales seara sau pe noapte am niste dureri nu prea tari, dar sesizabile in vagin , poate nus singura ...nu or fi cumva contractii? la col ? imi fac tot felu de scenarii..Mamicile cu bebei deja acas, cum se manifesta contractiile la saptamani asa putine??
Smaranditza , eu nu am dureri la ombilic, si nu stiu ce sa zic..

'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 12+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Laura mi se mai intampla si mie uneori, dar nu am ajuns inca la medic sa intreb, cu prima ocazie ....

Acum o intrebare: Noi putem face vaccinul antigripal? Ma ingrijoreaza stirile cu gripa asta noua, care deja face victime. Si cum se extinde rapid ....

Viitoare mamica in culmea fericirii 7+ (9+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adisore spune:

Neata la fete!
Eu am cam lipsit in ultima perioada pentru ca am fost foarte ocupata si in al doilea rand dormeam pe mine. Imi era somn dimineata, la pranz si seara. Orice faceam nu puteam sa ma trezesc de tot. Pe langa asta saptamana trecuta mai m-au incercat si greturile care ma luau numai spre seara, insa spre bucuria mea vad ca au inceput sa dispara. La medic spre rusinica mea nu am reusit inca sa ajung dar mi-am facut programere pentru luni cand o sa avem 7 saptamani si 4 zile. Apropo, azi dau de baut suc si limonada pentru ca implinim 7 saptamani.

In asteptarea puiului meu!!!

7+

http://bd.lilypie.com/EONEp3.png

Puiutul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

'Neatza, fetele.
Eu m-am trezit cu o noua paranoia: Daca bebe este prea mic, si medicul nu mi-a spus nimic deocamdata, sa nu ma sperie? Pentru ca tot citind aseara pe net, am vazut ca 4,5 cm este limita cea mai de jos pentru 11 saptamani. Multe site-uri spun de 5-6 cm ca fiind marimea minima pe care o are bebe in aceasta perioada.
Cele care sunteti mai "mari" si ati fost pe la masuratori, mai stiti cat avea bebe la 11 saptamani? pliiiiiiizzzz, spuneti-mi si mie
Cred ca mi-au luat-o iar hormonii razna...rau de tot...

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Simonette si Smarandita, felicitari pt inimioare! Si eu ma bucur mult cand aud asa vesti frumoase, si ma apuca un dor de ecograf :))
Adisore, foarte bine ca ai programare acum, o sa se vada bine si bebe si cum e prins si inimioara! Bafta!

Ramonik, buuna limonada mai faci!

Vacanta placuta fetelor care fug de acasa! Sa va odihniti!

Despre gripa porcina si mie imi e teama, of, la cat sunt de paranoica asta lipsea. Am pitici pe creier si in legatura cu cutremurul cel mare, eu stau la etajul 9!!! Se simte asa de frumoooos
Dar cica e de la hormoni, asa gandesc si mai imi trece! Oricum sunt mult mai paranoica de cand cu sarcina!




9+
Astept pe VEDETUTZA pe 30 noiembrie :)
VEDETUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

buna smaranditza,

pai uite al meu are 5,61 cm are 11 sapt si 3 zile si dr imi zicea ieri ca arata ca de 12 sapt si 2 zile.ce sa mai cred si eu?

lorelix 11+ sa fie sanatos/a
Vor exista mereu oameni care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi increderea si doar sa ai mai multa grija in cine sa ai incredere si a doua oara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Smarandita, eu am citit ca bebe se dezvolta variat in cele 9 luni, cateodata poate fi si un pic sub limita alteori mai durduliu, si cica asta ar fi, totusi, normal. Nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi!
Sigur sunt hormonii de paranoia pe care ii avem
Te pup, nu te ingrijora, fii optimista si vesela, bebe simte tot!

9+
Astept pe VEDETUTZA pe 30 noiembrie :)
VEDETUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Smaranditza, vad ca ma intreci la capitolul paranoia
Eu la 11 sapt si 5 zile aveam bebe de 44.3 mm...asa ca relaax. Si nu mi-am pus intrebarea oare care e dimensiunea standard. Oricum a zis doctorul ca e bine, i-am auzit inimioara..ce sa ma mai stresez din orice????
Asa ca..stai linistita, sunt bebei care cresc intr-un ritm mai rapid in anumite perioade..pe urma mai greu, nu e un tipar!
Asta sa fie ultima ta grija!

'Love doesn't make the world go round, but it makes the ride Worthwhile' Franklin P.Jones

Laura, 12+
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna dimineata,

Am intrat doar sa va zic un weekend placut tuturor.
Eu tocmai am si nu ma simt tare bine. Azi am mancat exact ce am mancat ieri, un iaurt cu musli, ieri m-am simtit foarte bine dupa, azi l-am dat la ratze.
Eu ma pregatesc sa imi petrec weekendul la tara, la mami, sper sa fie mai bine acolo. Deci pana duminica nu mai am acces la net.



CRIS 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Multumesc mult de raspunsuri.
M-am mai linistit acum. Am perioade in care sunt linistita, vesela si optimista; dar am si zile in care ma gandesc la te miri ce...si de acolo dezvolt o intreaga poveste de groaza
Voi incerca sa fiu mai increzatoare, optimista, si sa gandesc pozitiv, pentru ca am vazut si ieri la eco: bebe simte tot.
Multumesc inca o data pentru sfaturi si incurajari.


11+

Mergi la inceput