Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(15

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

pe mine iar m-a luat greata...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

12+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns byabeatrice spune:

Eu toata ziua am avut un nod in gat de ziceam ca in urmatorul minutdar a trecut abia cand am mancat... ca trebuia..ca dak asteptam cheful... Acum ma simt bine ... sa vedem cum o fi pe la 22 ca atunci ma ia pe mine raul...

bya 7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

suna-l pe Pustache sa vina odata mai repede cu branza aia si cu rosiile!!!

...sau vrei sa-ti trimitem noi de prin colturile tarii..poate ajunge mai rpd?

(ai grija sa nu dai la rate, ca e iar am reusit performanta, dupa ce am incercat sa mananc...cica...mancare consistenta..mazare cu pui...si pana la urma tot la B + R am ajuns )

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

pe mine iar m-a luat greata...

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

12+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE



krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Buna, fetele!
Am rasfoit ce ati scris de ieri de la pranz, sunteti vesele, e bine!
Eu am tot alergat azi prin oras, of, obosesc asa de repede... si cum am ajuns la munca m-a apucat un somn!!!

Ma bucur ca sunteti fane "branzica cu rosii"!
Decretam "branza cu rosii" meniul casei Odiseei noastre, clar :))

Despre branza, stiu ce nu e voie, dar si eu sunt moarta dupa branza de oaie de la tarani, asta e. Astea tiplate sunt f sarate si cu gust de plastic, parerea mea. O sa mai caut prin magazine, voi ce branza mancati?

Rosiile, din pacate sunt toate turcesti, iar pamantul turcesc e recunoscut ca fiind f prost, nefertil, si din cauza asta baga nitrati baietii! Nu prea sunt bune, dar ce sa facem acum!?
Meniul e f racoros si nu produce greturi.

Noi suntem asa: eu fecioara, el varsator, absolut incompatibili zodiacal, dar facem 10 ani de casnicie in iunie
Piticutz va fi, cu voia lui DD, sagetator.
Nu prea cunosc persoane in sagetator, dar oricum va fi, va fi puiul nostru cel perfect si iubit!

Fetelor, ati citit ca vor sa bage servicii spitalicesti cu plata? Oare ce inseamna asta? Sper sa nu ajungem sa platim preturi ca la particulari pentru nastere!!

Fug acasica si eu, puuup!

9+
Astept pe VEDETUTZA pe 30 noiembrie :)
VEDETUTZA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

pai, cauta si tu prin magazine, poate gasesti si branza de oaie in folie....sau cas..nus tiu ce sa-ti zic..eu nu am cautat pt ca nu-mi place asta de oaie...mai mananc de capra....dar de oaie, hm..nu prea

aia cu "sper sa...."..bag-o si tu la sectiunea "paranoia" si n-o baga de seama

Citat:
citat din mesajul lui byabeatricekrelia ... stiam ca nu avem voie...dar singura care imi place mie sa o mananc cu rosii e branza de oaie.. casul mai exact..si fix de la tarani... si cum nu e voie.. tre sa caut altceva...de aceea intrebam..
Multumesc de raspuns! Nu stiam de asta ambalata..o sa caut si eu...
Sper sa nu scrie doar pe eticheta ca e din lapte pasteurizat..si chiar asa sa si fie!

bya 7



krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miramar spune:

Este branza de oaie la tipla la greu, ca sa nu va mai spun ca mie mi-a luat sotul si de bivolita, ba ieri mi-a luat (si azi am mancat ) de capra. Toate de la Mega Image. Toate la tipla, toate lapte pasteurizat.

Eu cand sa adorm pe canapea m-au sunat de la service ca e gata masina (o lasasem la revizie) - of, noroc ca sunt aproape de service. M-am urcat cu sotul din dotare in masina si-am adus bolidul acasa. Acum am bagat la blender portocala, lamaie si kiwi + miere si beau de zor smootie. Buuun, racoritor, taie setea si greata si combate constipatia.

Edit - pfuu unde-mi sunt manierele: poftiti la smoootie fetelor ca doar am facut destul

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

Fetelor care sunteti in 10+ sapt la voi se vede burtica? La mine a inceput sa se vada un pic...

Va pupic pe toate

P.S.: Foarte buna ideea de a pune rugaciunile la inceputul topicului. Sunt emotionante si linistitoare.

10+


La mine se vede super bine, dar am inteles ca la a 2-a sarcina creste burtica mai repede

Betty78 12+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuta2u

Fetelor ce presupune morfologia fetala?
Pot afla si sexul lu bebe?

toate

gravida 10 saptamani
mamica de noiembrie!
DN 31.01.2009
UM 20.01.2009
DPN 07.11.2009


putin probabil sa afle sexul lui bebe...poate doar sa presupuna. La mine adta trecuta la eco de 12 saptamani mi-a spus ca este fetitza si am o mare madreye de baietel, iar acum mi-a spus acelasi lucru, dar parca totusi tuberculul genital ar fi cam crescut

Betty78 12+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

eu am facut testul torch...sincer nu cred ca voi ajunge sa fac dry test...acumsa vad ce spun si cei din CLUJ luni..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

11+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe pe care mami l-a visat ca e

POZE


eu ma facut dry testul si am rezulatatul gata cam in jur de 15 mai. La medsana il trimit in grecia si costa maxim 550 ron.

Betty78 12+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Va rog sa ma scoateti din listuta, din pacate parasesc aceasta odisee, sarcina mea s-a hotarat sa plece intr-o lume mai buna
Maine ma duc la dr pt control sa nu fi ramas resturi.
Va pup!

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput