Mamici recunoscatoare de Nov.Dec2009(15

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui byabeatrice

Ce fel de branza mancati voi cu rosii??

bya 7


eu mananc de orice fel atata timp cat este din lapte pasteurizat....

Betty78 12+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

si la slabanoage cred ca se vede bine...am vazut-o azi pe cristina spatar la emisiunea lu' maruta..zicea ca e in 4 luni aproape si era asa, ca o movilita, pe veticala
la astea mai..."pufi" (ca mine, de ex. )..cred ca intai se vad suncile si apoi cred ca apare si cupkilu'

ps..cand am zis slabanoage...nu am zis-o cu jignire, da? sa nu interpreteze hormonii vreuneia dintre voi, pliz....ca am zis-o in cel mai mare spirit de gluma...dandu-mi cu parerea..eu mi-as dori sa fiu slabanoaga...da' daca nu e..nu e...vorba aia [:]

Citat:
citat din mesajul lui betty78

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

Fetelor care sunteti in 10+ sapt la voi se vede burtica? La mine a inceput sa se vada un pic...

Va pupic pe toate

P.S.: Foarte buna ideea de a pune rugaciunile la inceputul topicului. Sunt emotionante si linistitoare.

10+


La mine se vede super bine, dar am inteles ca la a 2-a sarcina creste burtica mai repede

Betty78 12+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario



krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Krelia dragutza, stai linistita. Eu chiar toata viata am fost slabanoaga, iar dupa ce ma ramas cu 3 kg dupa nastere, nu m-am simtit in largul meu.

Betty78 12+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

kitzy, printzesel..imi pare tare rau....
tu stii ca sunt alaturi de tine...si aici..si dincolo...

te pup, vorbim!


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Simionette, felicitari pt copilasi. Sunt asa de dragalasi...Sa creasca mari si sanatosi.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oach spune:

imi pare rau kitsy
stiu ca durerea e mare, e cumplita...
stiu si-ti sunt alaturi mai mult decat poate cineva spune.
Ai grija de tine si de sufletelul tau acum
bebe va veni, ai sa vezi.Si eu sper , desi disperarea nu m-a lasat nici un moment dupa sarcina pierduta.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Kitzy, te pupic. Cine stie de ce a vrut Doamne Doamne asa si de ce te-a ferit...Ai grija de tine si iti dorim sa vii cat mai curand din nou in „odisee”.

Numai bine iti doresc.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

kitsy imi pare rau pentru pierderea ta....

Betty78 12+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

fetele, am plecat la somnik
va pup, pe maine!


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Va multumesc pentru primire, si va doresc si eu la toate viitoarele mamici o sarcina usoara si bebei sanatosi.


Kitsy, imi pare sincer rau…


Se pare ca la subiectul asta eu voi fi mai mult cititor decat scriitor: cand voi sunteti mai active la mine e noapte, iar cand reusesc si eu sa intru voi va pregatiti de mers la culcare, asa ca eu raman sa vorbesc singurica pe aici…

Sa va spun mai intai cate cea despre mine: eu am facut primul US saptamana trecuta. Am vazut cum bate inimioara, iar ieri la medicul de familie am si auzit-o. Asa cum am reusit sa citesc pe aici, am aceleasi simptome ca si voi: greturi mai ales la prima ora dar si la mirosuri de mancare, oboseala rea-rea, si nu am nici o tragere de inima pentru munca de la serviciu (de asta parca nu am prea citit pe aici, o fi un simptom rar ). In plus, doua probleme vechi, aparute la prima sarcina acum 6 ani: un hemoriodutz care m-a deranjat atunci vreo doua luni, apoi s-a retras, ca sa reapara imediat ce am descoperit ca sunt din nou insarcinata (l-am tratat vreo saptamana cu Anusol si s-a potolit deocamdata); si niste varice pe lateralul unuia din genunchi care se vad din nou.

Inca nu am anuntat la serviciu, si nici nu ma grabesc deocamdata- va fi interesant, pentru ca din aproximativ 30 de fete din department, una tocmai a nascut, iar doua vor naste la vara…or mai fi si alte surprize in afara de mine?


Laura


"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve

Mergi la inceput