Pepenasi de iulie-august 2008 (112)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Capri,
In legatura cu kk,e normal sa se schimbe si consistenta si mirosul de la pastilute,cel putin asa ni se intampla si noua.Daca continua si dupa ce opresti tratamentul,at nu stiu,pot fi mai multe cauze.Parerea mea
Si multu' mult profei care mi-a trimis si mie o poezioara pe mess,un dulce si pt ea si pt Andreiutzu' ei.

Andreea mami de Theona (27.08.2002) si Casian (18.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Boti, super peisajul de la buni . Unde sta? Noi venim in Constanta de pe 8 mai si stam o saptamana, dar nu sa ne relaxam ci sa amenajam parterul casei (asta insemnand pus gresie, faianta, zugravit...). Poate reusim sa punem de-o intalnire

Aida face foarte des kk, oricum de cand am inceput diversificarea facea aproape dupa fiecare masa, dar e ok sa faca de vre-o 5 ori pe zi? Si in plus nici nu prea ia in greuate, a ramas la 8 kg de ceva timp . La 8 luni avea 7.7 kg, iar peste o saptamana face 10 luni, cam de la 9 luni a stagnat la 8 kg

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Jos kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

copilul meu are febra mare si nu scade cu nici un chip. are putina diaree. alte simptome nu sunt. dimineata avea 39. la pranz am reusit sa scad la 38 dupa care a inceput sa creasca vertiginos si nu a cedat la nimic. i-am dat panadol, nurofen, sosete cu otet, infasat in prosop ud....nimic. suntem deja la 39.2

am vb cu doctorita si a zis ca poate fi si raceala dar sa apara alte simptome abia dupa 24 h. si mi-a zis ca pana mane sa incerc cu orice chip sa ii scad temperatura si daca nu reusesc, sa o sun iar.

acum doarme si eu trebuie sa o verific iar...si sa-i dau panadol

DIDI, si noi am stagnat...peste o saptamana facem 9 luni si avem.... 7600
Am avut 7700 cu vro 2 zile in urma dar acum ...cred ca de la febra. nici nu mai stiu... ca de baut bea..compot si lapte, apa nu vrea. a papat fructe si cereale. de pranz nu a vrut legume cu carne si i-am dat lapte...of-of

de dinti nu ma intrebati ca nu cred sa fie, nu are nimic la gingie

---------------------------------------
Marina & ANA SOFIA 05.08.08

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Offf ce de bebei bolnaviori

Si David a papat numai lapte vreo 4 zile, ii faceam legume cu carne si le puneam la frigider in speranta ca va manca macar a doua zi....fructele ce le mai manca, dar i le faceam mai "fluide"....banana cu zeama de la mandarina, sa-l ajute vitam.C....si mai putin cantitativ...

Ce am vazut azi pe un site.....vorbea un medic pediatru, sa nu se mai administreze antitusive de nici un fel la copii cu varsta pana la 1,5 chiar 2 ani, sa se foloseasca doar batista bebelusului.
Explicatia ar fi ca ei nu stiu sa sufle nasul, secretiile se aduna si organismul le evacueaza prin tuse, la administrarea antitusivului fie el pt. tuse uscata sau umeda mai rau face, secretiile devin mai abundente.
Amu' si io datui pana sa aflu asta

Iar cu igiena dintilor.... merge facuta doar cu apa si periuta pana la 1 an, fara pasta.


Ce parere aveti de helmiflores, cele care l-ati folosit?

Alex are giardia si mi-a dat tratament si pentru David, chiar daca lui nu i-a iesit in scaun chisti. A mai avut saracutul la 8 luni.

Ralu79 ai fugit si tu? Narcisa nu mai pui povesti? Teckyyyy, Gallyyyyy unde sunteti fetelor? e pustiu pe aici rau


_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Stiam de babypoint da' mi-era ca gresesc mai ce varietate la produse, la noi de ce nu sunt?
La carrefour mai erau cateva de legume de la nestle si borcanele mici doar cu mere, banana si cu pere.
Cine mai pleaca afara, poate se apuca de afaceri

Si ce am vazut la carrefour...numai scutece happy si pampers, nici macar marca lor nr.1 nu mai era...

Eu va zic noapte linistita!


_

Mamy for 2 boys: un fulguletz si un pepenash!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

Cred ca ma impusc, dupa ce am scris un ditai pomelnicul de mesaj , apasai ca proasta pe butonu' care nu trebe si disparu saracu mesaj ca si cand nici n-ar fi fost
Asta dupa ce comentasem ce s-a discutat un intreg capitol, si comentasem si pozele de pe picassa.Offf, ca tare idioata mai sunt


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=133111 -povestea nasterii

minunea care ne-a luminat viata

Violeta de Alexandra Valentina - 2.09.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

la multi ani sanatosi si frumosi si din partea mea cu intarziere si cu scuzele aferente the_andreea, gabriela si bebelachis sarbatoriti

anka merci! eu am o retinere si nu ii dau carne la borcanel. eu ii iau borcanele cu fructe si cateva cu legume care au combinatii mai greu de realizat gen porumb cu diverse.

la noi in tara chiar e naspa cu borcanelele...am gasit insa hipp si nestle mai multe tipuri in farmaciile sensiblu. si sucuri de la hipp am vazut. iar huggies noi cumparam din metro ca in carrfeour nu am mai vazut de vreo 2 luni. stiu insa ca sefii de la carrfeour mai fac faze de astea...tot ce se vinde scot de la raft si lasa ce nu se vinde si de voie de nevoie cumperi chiar daca nu e o marca pe care sa o folosesti constant. si dupa ce rezolva stocurile de ne-vandute le scot si pe cele care se vand. super strategie frate

-------


Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Ma bucur ca v-au placut pozele de la intalneala dintre Timea si Nick, da Flo, eu am facut comentariile, ieri noapte pe la 2, iti dai seama ce-am putut debita la ora aia.
Acum am vazut ca a pus si profa comentarii la poze! Ruxule, pe unde te ascunzi?
Am vazut pozicile noi, Nicholas de Morcoveata ce mare s-a facut el si ce scump e!
Alexandra de maitreyi-copacel, maricel!
Irina de Bobitamica, ce frumos ii sade in costumasul ei alb!

Anka, cuscra, auzi aici la mine! Tot am vrut sa-ti zic dar fiindca intru f tarziu pe mess n-am apucat, asa ca hai sa-ti zic faza: am visat-o pe mama ta!!! pe bune! Deci, uite care-i treaba, zi-i sa bage numere la loto ca am visat ca a castigat. si tu erai tare suparata din cauza asta, ziceai ca daca pana acum v-ati inteles cat de cat de-acum nu o sa va mai intelegeti deloc, ca va fi mai pretentioasa si mai fandosita decat pana acum. Erai cu fetele si cu ea la tine acasa si discutati aprins pe tema asta. Altceva nu-mi mai aduc aminte din vis, dar sa stii ca am visat asta inainte sa pui poza, si bineinteles ca nu se apropia in cerebelul meu cu realitatea Mi-am adus aminte de faza asta cand povesteai tu ce noroc ai avut la cumparaturi cand ai castigat una-alta, si-ti zicea careva de pe-aici sa bagi numere la loto. Tot am sperat sa intru pe ziua sa-ti scriu pe mess, sa ne distram putin de faza, dar uite ca n-am reusit zilele astea sa intru pe calc decat f tarziu cand nu mai erai on-line, iar offline n-are nici un farmec, dar asa am zis sa-ti scriu aici, sa vada si fetele ce dilie de cap sunt, ce visez eu noaptea! Acu pe bune, voi n-ati visat niciodata fetele de pe forum? ca mie mi se intampla, mai rar, dar mi se intampla.
Cred ca mi se trage de la orele tarzii la care intru pe net, ma uit la poze pe picasa si-mi raman imaginile proaspete in memorie, de-aia va visez eu! Si de dragi ce-mi sunteti! Pacat ca asa de multe fete nu mai scriu... Si pe Sunsmile am visat-o intr-o noapte nu demult... ma apuca nostalgia odiseei... hai ca va pup de noapte buna, oare pe cine oi mai visa la noapte?

Adriana mamy de Nicholas Cristian 19.07.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Am vazut si eu pozele de la intalnirea dintre Timi si Nic. Super bebei, super comentarii . Asa deci, Nicholas deja se uita pe sub hainele fetelor

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Jos kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Cam slaba miscarea pe aici ... ile, mada de irl, mada de gb ... narci, unde sunteti gagici??

Maine se duce barbate-miu sa plateasca concediul la bulgari, e mai jos spre turci, sper sa ajungem ok, fara prea multa plictiseala (pt copii). Am ales 25 iun-3 iul, abia astept sa plecam. Vreau sa ma duc sa le iau costume de baie si lor si mie. Vazusem unele la un mag la Unirea, nu stiu daca mai nimeresc magazinul, dar mi-au placut mult, dar si 30 lei pe un slip mi se pare cam mult. Am vazut ca au oferta la caref, care intra pe 29, unde erau si niste slipi cu 16 lei, ma duc sa ii vad.
Si pana atunci trebuie sa o invat pe Yvo sa faca la wc, cam greu, dar o rezolvam si pe asta intr-o luna. Mi-e greu ca ii am pe amandoi, si cand fac ceva cu ea, tipa David si uite asa.

Pe mine omoara Dav, numai in brate vrea, sunt chiauna. Si eventual la mine.

Iriss mami de Yvonne-Maria (05.02.2007) si David-Alexandru (08.08.2008)
www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">Poze
Aventurile strengaritei Yvonne
BLOG

Bazar pt Sonia si Andrei

Mergi la inceput