Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci (37)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

HRISTOS A INVIAT!

SINAXARUL DE AZI.....

http://www.calendar-ortodox.ro/luna/aprilie/aprilie28.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marijan90 spune:

HRISTOS A INVIAT!
Oanka80 ai spus sa fac jertfa de multumire. Scuza-ma ca te intreb dar spune-mi si mie cum sa fac? Iti multumesc anticipat.
Anadomnica vad ca avem acelasi nr. de saptamani. Tu cand trebuie sa nasti? Ma bucur ca suntem amandoua in aceeasi perioada dar imi pare rau ca nu suntem aproape una de alta, mi-ar fi placut sa te cunosc si sa fim prietene.

13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sandaa spune:


Hristos a inviat si bine v-am regasit!

Anadomnica multumim pt noul capitol sper sa fie plin de vesti bune.

Oanka ce frumos ca mergi la parintele Arsenie! Eu am fost anul trecut in iarna si m-am simtit foarte bine. Acum e frumos si cald cred ca e foarte frumos acolo. Sa te ajute bunul Dumnezeu si parintele Arsenie. Te rugam sa te rogi si pt noi parintelui. As vrea sa mai merg si eu odata dar cine stie poate o sa mai ajung.
Dumnmezeu sa iti rasplateasca jertfa ta si sa iti daruiasca un copil minunat cat mai repede.

Fetelor noi bine ati venit printre noi. Ne bucuram cand apar fete noi sa se roage impreuna cu noi, rugaciunea devine si mai puternica. Sa dea dumnezeu sa treceti cat mai repede pe lista cu burtici.

Bebe3 sincera admiratie pt o mamica cu doi copilasi care isi mai doreste unul. Bunul Dumnezeu iti va mai darui copii sa fii sigura sa nu ai indoieli ci doar rugaciune. Multe femei nu stiu cum sa se protejeze sa nu aiba multi copii, nu le condamn doamne fereste doar fac o constatare.

Fetelor dragi va pup pe toate si va doresc numai bine.

Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Anadomnica am vazut ca esti insarcinata felicitari,cum ai reusit natural sau prin FIV?am o rugaminte puteti sa-l treceti si pe sotul meu la acatist se numeste Sevastian .Pt fetele care duc lista cu toate numele noastre de aici de pe forum la toate bisericile din tara ,Dumnezeu sa le aiba in paza si sa faca drumul cu spor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe3 spune:

Multumim lui Cipicah pentru pomelnic!Multumesc pentru incurajari!Sa dea Dumnezeu,daca ne e spre folos,inca un copilas!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe3 spune:

Pentru Tzuiumic,sa te ajute Dumnezeu sa faci asa cum e bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Hristos a inviat!

Dragele mele, am o mare, mare rugaminte la voi toti/toate cele care sunteti cu suflet mare: rugati-va pt. mine pacatoasa. Azi am primit rezultatele de le DT si mi-a iesit risc crescut de Sindrom Down 1:241. Eu raman optimista si increzatoare in continuare, mai ales ca limita de cut-off am inteles ca e de 1:250 si ca tot ce e sub limita se considera risc crescut. Asa... eu fiind doar putin sub limita, deci totusi nu ar fi prea mari riscurile... totusi suficient cat sa ma alarmeze si sa-mi faca o noapte semialba. Am mare, mare nevoie de rugaciunile voastre. Eu sunt tare pacatoasa, prapastioasa si ... va trebui sa citesc si eu niste acatiste mai puternice pt. linistirea mea. Acum imi pare rau ca am facut DT... ca mai bine nici nu-l faceam decat sa ma stresez degeaba, dar nu am avut curaj sa refuz cand dr. m-a trimis la analiza (aveam asa o incredere ca totul va fi bine). Presupun ca la rezultatul asta mi se va recomanda TT pe care sunt chiar mai hotarata sa-l refuz, pt. ca din cate am citit pe forum si pe net nu e nici asta prea sigur si mai mult e cu date statistice si pur si simplu risc sa ma panichez in continuare degeaba cand eu as dori sa ma linistesc.
Astept si sfaturile voastre: ce stiti despre aceste lucruri? Care ati trecut dintre mamicile de aici de la noi prin asa ceva? Eu in orice caz voi pastra sarcina, de aceea nici nu vad neaparat utilitatea testelor astea,... decat eventual sa te obisnuiesti cu ideea ca vei avea un copil cu nevoi speciale. Acum... nu pot zice nici eu mai mult decat: faca-se voia Domnului! Mi-am dorit si am asteptat atat de mult acest copil si-l iubesc deja asa de tare. Acum ma gandeam- vreau sa ma incurajez singura, dar va raman recunoscatoare daca va amintiti sa ma pomeniti si pe mine in rugaciunile voastre si in acatistele date la manastiri mai des, ca mare nevoie am.


Doamne ajuta!
13+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Ana, draga mea,cum ai citit si tu aceste teste, DT si TT...sint mai mult statistici....acum, cu siguranta ti se va recomnda sa faci TT...transluncenta nucala pina acum cum a iesit?, ce masuratori ti-au zis dr...poti sa-ti cam faci o idee si dupa asta...daca la inceput a fost bine, io nu cred ca s-a schimbat ceva intre timp, ma rog ptr tine si bebelusul tau drag....o sa fie bine, trebuie sa fie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Anadomnica, si eu cunosc pe cineva care a avut un rezultat similar, cu risc crescut , dar la TT. Si a pastrat copilasul, care e perfect sanatos. E adevarat ca mamica s-a stresat toata perioada sarcinii.
Ma voi ruga si eu pentru tine si cu Dumnezeu inainte!


www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php" target="_blank">INIMA COPIILOR
May be Baby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Hristos a inviat!
Ana Domnica, dupa cum stii eu traiesc intr-o dulce ignoranta. Habar n-am cand se fac aceste teste, dar dr meu nu mi le-a recomandat. Nu stiu daca din nestiinta sau poate din cauza ca nu le-a considerat necesare, desi eu am mai multi ani decat tine. Dar, ca si tine, am zis ca orice va fi eu voi pastra sarcina, asa ca nu-mi ramane decat sa sper ca DD si Maicuta Lui ne va ocroti si bebele va fi sanatos.
Eu te pup si te imbratisez, sa ne incredintam voii lui Dumnezeu si sa ne amintim ce le-a zis Iisus ucenicilor: cand va rugati s-o faceti ca si cum ati primit deja ceea ce cereati. Deci cu foarte mare incredere.
Va pup pe toate si numai bine
Oanka80 drum bun, sa te ajute DD si parintele Arsenie sa ajungi si sa te intorci cu bine.
pt toata lumea

"Un om, ca si un popor, atata pretuieste, cat a inteles din Evanghelie si cat poate sa urmeze invataturii lui Iisus"- S. Mehedinti
17+
Vine puisorul!!!
Cat am crescut

Mergi la inceput