Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danuk spune:

Ellenii...multumesc mult!!
Of, cred ca am gresit...trebuia sa raspund intr-un singur mesaj! Acum m-am prins!
Scuze, nu mai fac!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipicah spune:

Iata ca pomelnicul nostru a ajuns - dupa Sf.Man.Petru Voda,la pr.Iustin - si la Sf.Man.Sf.Mina din jud.Suceava,construita pe ruinele unui vechi schit.Aici,cand s-a pus temelia pentru Sfanta Masa, s-a gasit o candela aprinsa din timpul vechiului asezamant.
http://www.msmina.ro/istoric_manastire.html
Parintele staret ne-a spus sa citim Ac.Buneivestiri,precum si Ac.Sf.Xenia,cea nebuna intru Hristos.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipicah spune:

Oanka80,se apropie momentul plecarii la pr.Arsenie Boca?
Iti trimisesem un PM,dar nu mi-ai confirmat primirea lui,asadar repet cateva informatii.
Iata traseul pe care am mers noi si pe care il consideram cel mai bun : Iasi-Onesti-Brasov-Fagaras-Sibiu-Sebes-Orastie-Simeria-Calan-Hateg.
Hategul e o localitate foarte mica,gen Podu Iloaie,unde trebuie doar sa mergi tot inainte si vei intalni indicatorul "Man.Prislop"-15 km. Manastirea se afla in satul Silvasul de Jos. Maica Cipriana va va ajuta cu cazarea.
Putem indrazni sa te rugam sa-ti dam si noi un pomelnic si un pachetel?
O seara binecuvantata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe3 spune:

Daca se poate,imi puteti spune si mie care e canonul dat de Parintele Iustin Parvu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angel33 spune:

cipicah multumim pentru ca ai dus pomelnicul nostru pe unde ai fost. Am fost si eu la Manastirea Sf. Mina de la Rosiori, acum cativa ani, se construia clopotnita. La Boroaia (nu departe de Rosiori) este biserica unde se afla moastele Parintelui Argatu, un loc de mare ajutor pentru toate suferintele.
O zi buna tuturor si sa vina berzele unde sunt asteptate cu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Hristos a inviat!
tzuiumic - esti binevenita. Daca ai mai scris si nu te-am trecut pe listuta e vina mea, iarta-ma. Te voi trece numaidecat. Doamne ajuta sa-ti vezi indeplinit visul fara sa treci prin proceduri asa de complicate precum FIV - trebuie mare, mare credinta si te ajuta Maicuta Domnului.
cipicah - am sa vin cu o precizare, te rog frumos sa verifici: Manastirea Sf.Mina de la Rosiori este pe rit vechi. Eu stiu pt. ca sunt din zona, dar nu cred ca ei ti-au precizat acolo.

Doamne ajuta!
13+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

danuk - foarte frumos efortul tau de a ajunge de 4-5 ori pe an tocmai din Bucuresti la Petru Voda. Eu una te admir

Doamne ajuta!
13+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipicah spune:

Anadomnica,m-ai lasat fara grai!
Aveam o banuiala ca parca e ceva in neregula,caci din preaputina stiinta mea,Sf.Glicherie de la Man.Slatioara, avand sfinte moaste si la Man. Sf.Mina,este controversat datorita apartenentei la ritul vechi,rit nerecunoscut nici de Sf.Munte Athos,nici de Biserica Ortodoxa Rusa.
Va rog sa ma corectati pe unde bat campii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica

elenii - bunica ta e din Falticeni?? Eu am fost pe toata perioada sarbatorilor in Falticeni, orasul meu de bastina, de altfel.Poate ne intalnim odata cand mai mergi la bunica ta - ce mica e lumea - mi-ar placea sa te cunosc.
[/url]


Si mie mi-ar placea! Acum nu stiu cand mai ajung pe acolo. Mai ales ca va veni bunica la mine pentru o perioada. Te pup!

www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php" target="_blank">INIMA COPIILOR
May be Baby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Fetelor vreau si eu pe lista,va rog mult.
Azi plec intr-o scurta vacanta si am sa va scriu dupa ce ma reintorc .O zi buna sa aveti cu toate.

Looana

Mergi la inceput