Rugaciune ortodoxa pt. a dobandi prunci (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Multumesc mult Anadomnica de urari!
Mi-a placut imaginea burticilor inflorite.
Mai tii minte trenul? Eu il astept cu drag si la Bacau.
Am fost in a II-a zi de Paste la bunica mea, in Falticeni si am numarat toate berzele pe care le-am vazut pe drum. Erau 12. Poate una va ajunge si la mine pe balcon.


www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php" target="_blank">INIMA COPIILOR
May be Baby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

elenii - bunica ta e din Falticeni?? Eu am fost pe toata perioada sarbatorilor in Falticeni, orasul meu de bastina, de altfel.Poate ne intalnim odata cand mai mergi la bunica ta - ce mica e lumea - mi-ar placea sa te cunosc.
danuk - te primim, draga, cu bratele deschise in grupuletul nostru. Te rog sa ne precizezi numele de botez sa te trecem pe listuta. Fii binevenita la noi
Fetelor, mie mi-e un soooooooomn de nu mai tin capul sus la munca.

Doamne ajuta!
13+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caciantoni spune:

Istorii cu talc: Limba celor rai

Odata, un preot a întalnit pe camp un taran care înjura foarte urat. Preotul îi zise: „Prietene, vii din iad?“.

Omul nu a înteles aceste cuvinte si a cerut preotului sa-i explice. Preotul i-a zis: „Cand aud pe cineva vorbind frantuzeste stiu ca vine din Franta, cand aud pe cineva vorbind nemteste ma gandesc ca vine din Germania, iar cand aud pe cineva vorbind italieneste cred ca vine din Italia si asa mai departe.

Tot astfel, cand cineva înjura trag concluzia ca vine din iad, pentru ca vorbeste limba diavolilor“. (pr. Nicolae PURA, Pilde, Editura Galaxia Gutenberg, 2004)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuk spune:

Ana, multumesc mult!
Daniela si Adrian - numele noastre.
Am citit povestea ta...si eu am primit ceai de la Parintele Iustin. Acum il beau...am tinut tot postul, insa uneori eram plecata la sfarsit de saptamana si nu reuseam sa tin fara ulei...l-am intrebat pe parinte si mi-a spus sa il beau, totusi.
Si nici sotul meu nu a tinut tot postul, am o indoiala ca nu am fost vrednici sa il luam...dar ma gandesc ca bem ceaiul cu binecuvantarea parintelui....ne-am spovenit, m-am si impartasit...sper sa am sin eu un bebe cat mai curand!
Va pup, cu mult drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

danuk - esti trecuta pe listuta. Doamne ajuta sa vii repede, repede cu vestea cea buna . Aici iti vor fi monitorizate primele 10 mesaje scrise si nu le vom putea citi in timp real. Povesteste-ne despre tine: de unde esti? Vad ca ajungi des la parintele Iustin Parvu, esti din zona? De cat timp incercati sa aveti un bebe?


Doamne ajuta!
13+
Mami si tati te iubesc si te asteapta!
Creste bebe!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuiumic spune:

Hristos a inviat!
Fetelor, credeti ca ma puteti adauga si pe mine?
Am mai scris povestea mea, sotul are azoospermie si deocamdata ne-am oprit. Vrem sa mergem in Sept-Oct 2009 sa facem FIV+ICSI la Gynera.
Insa pana atunci poate Dumnezeu are mila de noi si se intampla o minune...
Probabil ca suntem prea pacatosi amandoi si nu meritam un sufletel, cine mai stie... Eu nu sunt convinsa nici legat de FIV ca facem bine... mai ales ca am citit pe net ca acele ovule fecundate sunt considerate ca si oameni, iar daca le ingheti (ma refer la ce ramane in plus) e ca si cum ai inchide un om, daca le arunci e ca si cum ai face avort, iar daca donezi... deja e telenovela Asa ca nu mai inteleg nimic, sunt trista si am indoieli. Imi doresc un copilas dar nu as vrea sa ma cert cu Doamne Doamne...

Cristina Elena este numele meu de botez

Va pup si va tzin pumnishori ca sa vi se indeplineasca cel mai firbinte gand...

tzuiumic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

danuk..stii ce vreau sa te intreb..sotul tau nu a tinut post de ulei in acele zile speciale sau nu a postit tot postul si a mancat si carne, lapte..etc?? eu stiu ff bine ce inseamna canonul parintelui iustin parvu..au fost ff multe discutii , sfaturi pe acesata tema...

azi declar ziua 1 ...incep o luna cu investigatii analize...monitorizari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellenii spune:

Da Anadomnica, mama mea este din Falticeni si o mai am pe bunica. Bicul meu nu mai e. Sunt foarte legata de orasul asta, pentru ca acolo am petrecut muuulte vacante si am o caruta de amintiri placute.
Tata e din Botosana, langa Arbore, iar eu m-am nascut la Iasi si locuiesc la Bacau. Na ca ti-am descris itinerariul propriu.

Bine ati venit tzuiumic si danik! Sa va ajute Bunul Dumnezeu!

Pogonici, mult succes cu investigatiile si tratamentele. Poate- poate....

Eu am aflat azi de o colega ca e insarcinata si sunt asa de nostalgica....

www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php" target="_blank">INIMA COPIILOR
May be Baby


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuk spune:

Ana, multumesc tare mult, sa te auda Dumnezeu! Sunt din Bucuresti, ajung destul de des la parintele Iustin Parvu - daca "des" inseamna de vreo 4 sau 5 ori pe an.
Incerc de vreun an sa fac bebe...dar se lasa asteptat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuk spune:

Pogonici, nu a tinut tot postul...adica au fost zile in care a mancat "de dulce"...ma rog, s-a spovedit, dar asta nu inseamana mare lucru!

Mergi la inceput