Burtici fericite de septembrie-octombrie (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

x_ggg eu zic sa nu te mai panichezi asa din orice. Stiu ca la inceputul sarcinii nu poti sa iti dai seama, mai ales daca esti la prima sarcina, unde e bebele cu exactitate. Trebuie doar sa ai incredere ca totul va fi bine si sa astepti urmatoarea ecografie. Eu una maine fac 14 sapt fix si nici acum nu am burta aproape deloc. Cu atat mai putin sa imi dau seama unde e bebele. Dr mi-a zis sa nu ma chinuiesc singura fara sa am de ce.
Cat despre scurgere, stiu ca atata timp cat nu te ustura sau nu te mananca la urinare nu ai de ce sa iti faci griji. Plus ca scurgerile sunt caracteristice sarcinii. La mine e mai nasol ca nici nu stiu exact daca le am. Eu iau Utrogestan ovule din sapt 6 de sarcina asa ca, nu as putea sa spun sigur ca am scurgeri. Oricum, prefer sa nu ma gandesc la rau si sa astept urmatoarea ecografie fara sa pun raul in fata. Fii mai increzatoare in tine.

Monica 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata dragilor!

felicitari tuturor celor care au fost la eco si care au aflat numai vesti bune!

Anaconda, eu am programare la CMU la Iosup ptr eco morfo II la 22 sapt si 3 zile, iar la Fortis tot la Iosup pentru eco morfo III la 32 sapt si 1 zi......mi-a zis ca e foarte bine!

PS: va rog sa imi puneti si mie caruciorul roz pe prima pagina si DPN corect 02.10.2009 (nu stiu de unde apare 05.10)

Mu;tumesc din suflet si pentru detalii cu maseaua....maine la 10 am programare la dentista, am mare incredere in ea, pentru ca este mamica si pentru ca are specializare pe chirurgie, deci sper sa fie bine!

17+ se pare ca fluturasul va fi
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Ufffffff... la serviciu din nou... nu-mi place!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna dimineata si de la noi,

Dam o cafeluta (eu inca mai beau dimineata cu lapte inainte sa plec la birou, mananc cereale cu iaurt si gata pana la pranz).

Roxxy mama, eu nu cred ca ai luat nici o varicela, insa sper sa treaca usor acele zile in care stai cu indoiala in suflet si sa vezi ca sunteti bine si tu si piciul tau.

Noi suntem bine, Alessiuta mea a adormit pe la 10 jumatate(parinti denaturati am fost in vizite pana la 10, si pana a papat in timp ce se uita la Bobo (desene pe bebetv), de fapt singurul moment cand are voie la desene si s-a spalat pe fata, maini, dinti, s-a facut 10 jumate. Si azi dimineata am plecat la birou la 8, inca nu se trezise. Mi-e dor de ea de seara pana dimineata mai ales daca nu zice nimic toata noaptea, nu tu un "mama", "apa" ceva.

Bebelina mica din burtica e bine si ea sper, o vad abia pe 15 la eco, mai e pana acolo, deocamdata merg la dr meu pe 5 sa ma linisteasca (sper eu) in privinta diverselor motive de stres si din cap de gravida agitata .

Weekendul cu 1 mai nu facem nimic, voi faceti ceva? Noi nu, pt ca pe 3 vin niste prieteni din germania si urmeaza sa mergem cu ei urmatorul weekend la munte.

Am achitat si excursia in Grecia, plecam pe 8 iunie si venim pe 15 iunie (adica venim pe 16, pana pe 15 e platit). ce bine! Abia astept si sper sa nu fiu cat un munte pana atunci. Oricum de ieri am renuntat la dulciuri, paine si aste dulceturi. Am cam facut excese zilele astea, cioco tot timpul in casa, cozonac, paine, sandwichuri etc.
Si ieri am iesit in oras, mi-era foame, asa ca in loc de minunatele arome ce se simteau, mi-am luat o salata maaare (cu salata verde, ceapa, masline, branza) si dupa ce am mancat-o nici foame nici pofta de nimic. Asa ca merge, suntem pe drumul cel bun. Am luat cam 6 kg pana acum si oricum dupa 30 de saptamani de ex, sau in luna 8 chiar, se iau cate 500 gr pe saptamana, adica superb, 4 -5 kg le am asigurate atunci

Hai ca m-am intins ca o placinta si va urez numai bucurii si miscari de trupe si emotii pozitive si incantari produse de bebeii mici si mari. (eu nu prea simt bebita ca am si placenta anterioara si ma gandesc ca nu are pe unde sa dea si ea cu piciorusele direct in mami...)

O zi frumoasa!

Clau 19+ si Alessia Maria 13 iulie 2007


varsta bb2



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fare spune:

Multumesc Ralu0308. Am sa incerc sa tin pasul cu voi.

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Pe mine in dimineata asta ma doare burtica, asa o durere constanta in parte de jos, sub buric....oare de la ce o fi? E normal?

Am luat un nospa!

17+ se pare ca fluturasul va fi
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Neatza fetelor,

Eu mai greu cu trezirea azi, asa e in fiecare luni. Ne-am programat la 4D Morfologie fetala pe 7 mai . Sper sa fie bine!

Clau cate sapt vei avea cand pleci in Grecia? Asa as vrea si eu la mare, dar am deja 20 sapt...aproape 21, si in iunie voi avea 25-26...SI NU STIU CE SA FAC.



20+ Mamica de viitor - Alexandru 09.09.09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

x_gg si eu am dureri ca tine,dar stiu de la inceputul sarcinii sa ma feresc de stat in picioare,mers,etc.La mine e uterul fibromatos-adica asa e din constructie,rigid,asa ca nu ma mai sperii.La mine daca merg 1 min deja simt durerea aceea ,e ca si cum ar fi organele mai jos-si uterul si este lasat-dar asta e,poate o fi si la tine??/ cine mai stie-oricum fereste-te de eforturi si stat in picioare,pe cit poti tu omeneste posibil.Eu iau arefam-adica utrogestan vaginal si curge toata ziua din mine solutia aceea.
Nu cred ca ar fi vorba de contractii-cineva,in trecut a spus ca sunt contractii-nici gind-
Bafta multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

fetelor ziceti-mi si mie un lucru.

ca ni s-au marit sānii e mai mult decāt evident! da' am niste vene foarte vizibile pe gāt. si sunt si foarte inestetice! voi aveti la fel?

eu as vrea tare mult sa merg la mare numai ca nu pot decāt in august... cānd voi avea.. param pam pam ... 33-37 saptamāni! deci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

buna dimi
Eu scriu mai rarut pe aici in schimb va citesc mai des
Ioana e normal sa fie mai vizibile venele pentru ca femeile gravide au un surplus de sange pentru a asigura si necesarul copilului.Deci este ceva normal.







Mergi la inceput