Burtici fericite de septembrie-octombrie (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Buna dimineata
Eu trebuia sa ma duc vineri la dr. ,dar nu era la cabinet asa ca zilele astea imi voi vedea in sf minunea

Poze cu noi

http://mely-2007.hi5.com

Melania, de Alexandru (2 noiembrie 2007)
si 21+, cu -Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

buna dimineata fetele

e luni din nou la lucru
bine macar ca e saptamana super scurta

va pupaceste adela de alexia maria( 13.01.2007 )

22+ cu razvan andrei

POZELE NOASTRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Adimercedes, eu de-abia astept sa am dupa cine alerga.
Abia astept sa treaca cele 40 de sapt. Bafta cu Lisa.

Monica 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Buna dimineata fetelor! O zi frumoasa si insorita va doresc!
Azi la ora 2 ma duc si eu sa imi vad minunea din burtica si sper sa ne spuna si noua dr ce avem...desi cei din jur ma descurajeaza si imi zic ca e prea devreme ....

Oricum...eu am niste emotii...si am visat zilele astea tot felul de bazaconii, sper doar sa fie bebe ok.

Va pup!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj

Buna dimineata fetelor! O zi frumoasa si insorita va doresc!
Azi la ora 2 ma duc si eu sa imi vad minunea din burtica si sper sa ne spuna si noua dr ce avem...desi cei din jur ma descurajeaza si imi zic ca e prea devreme ....

Va pup!

16+

Din cate stiu eu de la 14 sapt se poate vedea cu aproximatie sexul copilului. Asta si daca sta linistit si vrea sa va arate pt ca ar putea sa va arate funduletul si atat.
Mie dr mea mi-a zis ca la 16 sapt si ceva cand ma duc eu spera sa vedem si noi.
Eu zic sa ai incredere si poate aveti norocul sa se vada "putzulica".
Ce va doriti mai mult?

Monica 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Buna dimineata!
Ia priviti ce semnatura colorata am!
Fusei la TT vineri. Bebe, de "sex probabil feminin", e bine. Are si greutate: 133g.
Ar fi insa ceva probleme vis-a-vis de lichidul amniotic care e in "cantitate redusa - oligohidramios" si de un posibil hemeatom("Placenta inserata posterior si fundic , grad II, grosime medie 2.5cm .In regiunea posterioara zona cu ecodensitate mai mica decat cea a placentei, situata retro-placentar, posibil hematom") si dr mea e in concediu pana pe 7. Am inceput insa sa ma linistesc cu gandul ca ecografistul a insistat sa beau lichide mai multe fara insa sa pomeneasca ceva si de hematom(pt asta nu trebuia sa stau la orizontala?).


Iulia 16+ cu "probabil"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

vik

Pt fetele care intrabau la ce varsta se face eco de trim II , un citat de pe raportul de analize: "pt evidentierea morfologiei de detaliu intracardiace recomandam reevaluare ecografica la varsta optima (22-23 saptamani)"
O fata draguta si priceputa pune un link catre cap 44(parca), ca lipseste din insiruire?

Iulia 16+ cu "probabil"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Moni Iulia felicitari pt caruciorul roz. Sa fie sanatos.
Sper sa imi zica si mie dr la jumatatea lunii mai



Monica 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata burticutse,

nu am mai dat pe aici caci am tot iesit weekendul asta, ba cu eva in parc, ba intr-o vizita, ba la impartit de pliante ..

cris multumim de !!

roxy, raluka ma rog si tin pumnii sa nu fi luat boala si totul sa fie bine cu bebelusii!

vik te asteptam cu vesti bune!

moni felicitari pentru "probabila" .. sa fie sanatoasa si sa stea la mami in burtik pana la 40s fix.



Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 16+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Buna, fetelor.
Stau si ma gandesc asa.... azi am 15 saptamani fix. Uneori simt burtica tare, cum ma apasa pe vezica...si merg la baie ffff des...

Alteori, mai ales dimineata, dupa ce fac o baita, burtica e moale, cu greu, daca ma apas, simt ceva mic si tare inauntru...si ma sperii...unde e bebele meu??? Nu imi pot da seama cat din burticacare creste e grasime si cat de la bebe... am deja 2 saptamani de la ultimul ecograf si mai am inca una pana la urmatorul(eco pt TT)... mai am si o scurgere albicioasa destul de consistenta...am inteles ca e ceva normal, dar e abundenta...odata am fost la un pas sa o sun pe dr sa o intreb daca nu pierd lichid amniotic...dar am citit aici pe forum ca lichidul amniotic e lichid si ca daca incepe sa curga e gata treaba.... Nu am sangerari, nu am greturi, ameteli, nik.... Probabil motivul pentru care va scriu aici e ca astept incurajari sau sa aud ca si alte fete trec prin ce trec eu...teama, multa teama...o fi bebele bine la ea acolo??? Va pup. Sper ca nu v-am plictisit.

Imi iubesc copilul ... abia astept sa te tin in brate, BEBE!!!!! 14+

Mergi la inceput