Mamici cu 2 pitici (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Claudia, un gand bun de la mine bafta cu invatatul. Cu sanatatea, chiar ca nu suna bine ce zici...
Pe mine m-a ajutat la reglare rubus ideus (mladite de zmeur) preparat MG (macerat glicerinic), cateva luni am luat zilnic cate 20-30 picaturi in apa, pe stomacul gol, de 2-3 pe zi.

Cami, grozave poze

mamicile toate

Oana, mami de
Ana Maria (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008)
si Paul-Victor (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Oana,n-ai spus nimic de voi.Sunteti mai bine?
Azi Alex a fost pentru prima data la gradi.A stat doua ore,nu a plans dupa taticul lui,dar nici n-a povestit prea multe.S-a jucat pe acolo,a stat si a desenat cu ceilalti copii(care sunt la grupa pregatitoare,ca l-am dus la viitoarea educatoare),e ok.Greu cu mancatul dimineata.Voi ce faceti,le dati sa pape asa dimineata sau manca prima dat pe la 10 cand e masa cu totii copiii?mie mi se pare cam tarziu si cam putin la cum mananca Alex singur.Greu si sa-i dau eu dimineata,ca nu prea vrea...Of,poate pana la toamna va fi mai usorIulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Iulia, suntem mai bine sper sa ne tina....
Cum de poti sa-l duci pe Alex doar 2 ore? Aici (la tg mures) nu m-au lasat nici sa-l plimb prin camin, sa vada cum e, de fapt nici eu n-am putut sa vad unde va merge - au un stil.... jale, de parca imi fac un favor daca imi iau copilul din toamna as fi vrut sa-l duc 3-4 ore pe zi da' nu se poate neam..... Spune-mi, te rog, cum ai facut?

la mamici - chiar ca bate vantul pe-aici vad ca jobul asta de mamici cu 2 prunci nu prea lasa nimanui timp liber...

Oana, mami de
Ana Maria (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008)
si Paul-Victor (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Oana,ma bucur ca suntti mai bine
Pai,nu a fost o problema sa-l ducem la gradi,caci e cea de langa scoala unde sunt profesori sotul si tata si...intelegi,se cunosc,nu cred ca ne-ar fi refuzat.Chiar nu mi-am pus problema asta.Hai sa zicem ca e o grija in plus pentru ele sa mearga zilnic,dar nici sa faci vizita?Mi se par exagerate cele de la grdi de la voi
Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

De cand a dat caldura bat parcul cate 2-3-4 ore in fiecare zi, de mi s-au tocit pingelele Poate mai dau si eu ceva jos. Mai am o mamica de la odiseea lui Raducu si mergem la Roata mare din Herastrau in fiecare zi cu piticii.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut! fetele!

Cami, am vazut pozele! Superbe gargaritele!Si ce au mai crescut!!!

Noi suntem bine, doar ocupati Matei este tot mai activ, si cere tot mai multa atentie, ne jucam, acum ca a venit caldura stam mult prin curte.
Merge de-a busilea de vreo 3 saptamani, este haios, se ridica in picioare de orice are la indemana, vrea sa faca si pasi singurel, sustinut de manute, este destul de activ.
Bombane pe limba lui toata ziua, sunetul favorit este "iiiiaaacaaaa!!" Da asa pe un ton simpatic! Azi am auzit un "ma-ma" insa nu pot sa zic ca era musai pentru mine...desi l-am pus in tarc pana pun ciorba in oala si spal vasele si cam caraia acolo chiar daca era sub nasul meu...

Stefan este ok, ocupat si el cu tot felul de nazdravenii...

In mare suntem sanatosi si toti la numar si asta este cel mai important.
Imi pare rau ca scriu atat de rar, insa pur si simplu de multe ori imi raman mesajele scrise si netrimise...

Va pup si sa auzim de bine!

proud mammy
micul artist
in joaca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

La noi tocmai a tras o ploaie de vara.Stau cu Ioana si incerc sa ma gandesc ce i-as putea introduce seara sa pape.Branza si fructe ii dau dimineata,supa cu cereale la pranz si seara?Compot oare ?Si are asa multe gaze,doarme putin(de ex.azi a dormit doaua reprize de 45 de minute,treaza la pe la 7.30).Oare are asa multe gaze ca nu iese zilnic cu kk?Stiu ca ar fi bine sa bea mai multe lichide,dar cu bibe nu stie sa suga,iar in rest mai mult pe langa guritza curge...Of,ma plang si eu.mai bine as mai spala ceva vase ca s-au adunat.Sper sa stea moaca asta putin singurica.
O seara frumoasa!Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Gabi,frumos in parc si miscarea face bine
Ana,ma bucur ca sunteti sanatosi.Si noi stam mai mult pe afara,cat am asteptat caldura...Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Iulia, cea mica mananca iaurtel? Ca sa-i dai seara, simplu sau cu cereale. Sau doar cereale simple, din cele care au lapte in ele, facute cu apa.
Eu drept sa spun ii dau inca tot doua mese solide si restul lapte de la tzitzi. I dau dimineata fructe, branza, iaurt, cereale, in diverse combinatii. Iar dupamiaza piureul de legume cu carnita. Fac diverse variante si combinatii de legume cu carnita sau ficatel sau ou.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Gabi,intentionez sa-i dau iaurt zilele urmatoare,azi i-am dat ficatel pentru prima data si las sa treaca cateva zile pana sa introduc un aliment nou.M-am gandit si eu la iaurt,ca mancare de seara.Ca tot spuneai de iaurt cu fructe,cum pui fructele in iaurt,asa data prin razatoare ,crude sau altfel si ce fructe pui?merciSi eu tot 2 mese ii dau,dar am mai citit ca laptele se da mai mult in completare si ma gandeam...Oricum,zic ca lapticul de la mama e cel mai bun si are ce-i trebuie,chiar daca nu tot,merge ca masa de seara uneori,nu?Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput