Mamici cu 2 pitici (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Hei, Cami, n-am vrut sa te "jignesc" cu suvitza. Ma refeream la ce taie nasa, suvitza pe care o taie nasa. Am vazut buclatele tale in poze. Se pare ca v-ati distrat pe cinste.

Distractie placuta oricum si la implinirea unui anisor, cu sau fara suvitza.

Crengu de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Fetele care alaptati sau ati mai alaptat, am o intrebare tehnica. Mie inca nu mi-a venit CM. Am facut 2 teste si au iesit negative, dar oricum nu cred ca este cazul. Este normal sa nu vina sau trebuie sa dau o fuga pe la doctor? Stiam ca nu vine cat alaptezi exclusiv dar nu mai stiu dupa ce introducem mancarica daca mai este valabil. ma gandesc si la ceva hormonal poate.
Au trecut 9 luni de cand am nascut si nimic.

Si o noutate: Riannei ii ies cei 4 dinti de sus odata, va dati seama ce schelalaita este.

Crengu de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Helooooo!!!!!!!!!!
Unde sunt fetele??????????????


Crengu de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

salutare! Eu aici sunt

Crengu m-am prins dar am zis sa te necajesc si eu putin.. la intrebarea cu CM nu stiu ce sa zic, mie de data asta mi-a venit cand avea Sabina cam 8 luni, cu Sofia a aparut dupa un an si ceva de la nastere.

Iulia uite eu stiu ca avocado cand e copt se simte la pipait asa un pic spre moale, inauntru cand il tai e verde pe langa coaja restul mai galbui- (ai grija insa sa nu fie nici negru), si nu e amarui deloc! cand e copt il poti pasa usor cu furculita si iese ca o pasta; data viitoare mai lasa-l o zi doua pe dulap undeva. Ca tot am povestit de avocado azi prestez pentru noi astia mari la pranz o salata cu avocado si alte nebunii - e delicioasa.

hai sa va pun niste poze cu noi: gargaritzele la atac

Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Crengu,mie la Alex mi-a venit CM dupa 9 luni,iar la Ioana nimic inca.Oricum noi ne protejam,desi teoretic,n-as avea cum sa raman,dar...mai sigur ca cei cu paranoia
Cami,ce gargaritze vesele si frumoaseCe s-au distrat eleVaaai,cum doarme Sabina!
Azi a mai ramas cam jumatate din avocado pe care il incepusem acum cateva zile si am zis sa-l gust totusi,sa vad cum e.Surpriza,nu mai era deloc amar,ba chiar foarte bun,l-am dar usor prin razatoarea de sticla,deci asa cum ai spus trebuie sa fie putin moale,eu cand l-am luat era probabil putin crud si de asta poate si amarui.Bine ca m-ai luminat
Claudia,mi-e dor de postarile tale zilnice sau aproape zilnice,iti simt lipsa,aparent nemotivat
Ana,ce mai faci?esti bine?
Ada,e totul ok?
Dany,te-ai suparat pe noi?
Mada,cat de activa erai,esti oare asa ocupata,nu mai zici nimic?
Dodo pui,cum te descurci?
Dana,Amalia,Tonylexa,Zsuzsu,niciun semn?Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Citat:
citat din mesajul lui crengu75

Fetele care alaptati sau ati mai alaptat, am o intrebare tehnica. Mie inca nu mi-a venit CM. Am facut 2 teste si au iesit negative, dar oricum nu cred ca este cazul. Este normal sa nu vina sau trebuie sa dau o fuga pe la doctor? Stiam ca nu vine cat alaptezi exclusiv dar nu mai stiu dupa ce introducem mancarica daca mai este valabil. ma gandesc si la ceva hormonal poate.
Au trecut 9 luni de cand am nascut si nimic.

Si o noutate: Riannei ii ies cei 4 dinti de sus odata, va dati seama ce schelalaita este.

Crengu de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)



Mie mi-a venit cand Ana avea aproape 10 luni... mai ai rabdare
Si Anei i-au iesit primii 6 cam impreuna.... in 5 sapt....
la dintzoasa

Oana, mami de
Ana Maria (intr-o zi de 13... 13 iunie 2008)
si Paul-Victor (ziua cea mai lunga: 21 iunie 2006)
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Cami, super-super faine pozele Cred ca si la voi e asa veselie si chitzaiala in casa.

Nici mie nu mi-a venit CM, dupa aproape 11 luni. La Andrei am luat anticonceptionale, si am facut tratament sa-mi vina iar CM dupa ce l-am intzarcat. Acum nu iau nimic, dar inca alaptez la greu, cred ca prolactina e pina in tavan.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudiaH spune:

NU lipsesc nemotivat: in 3 saptamani am un examen asa ca am cursuri aproape in fiecare zi. De-abia fac fata la teme ci copii. Si nici nu ma simt bine (fizic vorbind). Apropos de intrebarea lui Crengu: de cand am intarcat-o pe Lucia adica de 5 saptamani am avut de 4 ori menstruatie. Va dati seama ce bine ma simt. Am programare la medic sa vad care-i problema. Va pup pe toate! O sa revin cand se mai lumineaza putin si strada mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Multmesc de raspunsuri la toate fetele.
Deci este in regula, nu ca tare mi-as fi dorit sa vina dar nici sa fie ceva in neregula.

Cami, super poze, grozave gargaritele, mi-a placut la nebunie poza cu Sofia leoaica, se vede ca e o figura. Aia mica mi se pare ca seamana leit cu tine.

Oana , ce mai fac copiii? Cum mai stati cu boala? Cred ca mai bine.

Claudia, sa treaca sa te simti mai bine si succes la examen.

Julia, Gabi, cate un si voua.

Am cumparat un carut din ala de vara, subtirel, cam cum se vede in poze la Cami . Ne-am gandit sa-l avem pentru la mare, sa nu mai caram carutul ala mai mare, sa fie mai usor cu bagajele.

Altceva, cam nu prea mai am noutati.



Crengu de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Claudia,spor la invatat si la treburile cu cei mici!Si bafta la examen!
Crengu,vrem si noi saergem zilele astea sa luam un carut sport,ca cel lasat mostenire de la Alex se vede ca e obosit,saracul!Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput