Criza barbatului de 40 de ani... sau altceva?

Raspunsuri - Pagina 53

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dov spune:

foarte bine faci, numai nu ne uita si cand vei fi fericita.grea relatie, grele incercari. dar o sa fie si bine. TREBUIE, ca prea va doriti amandoi. da doar un semn cum ca acum esti bine, sau pune doar un zambet, si noi ne vom bucura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

dov, nu uit oamenii care mi-au fost alaturi la greu
promit ca am sa dau cite un semn sa stiti de mine.. sper doar sa nu mai am de scris decit lucruri frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

ei, bravo!

www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Am scris un mesaj lung.Nepotrivit.Daca mai citesti,Ilia...necazurile unesc oamenii.Cimenteaza relatia.Va iubiti.E pacat de dragostea voastra, sa nu va traiti viata pina la capat,cu bune si rele impreuna.


Femeia e creierul relatiei.Fa un efort si gaseste o solutie.O solutie de inima,de suflet.Cauta calea.Va doresc o vacanta si o pauza minunata.

----------------------------------------------
Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

Aproape ca mi-e frica sa scriu cit de bine ne e... ! Dupa atita amar si chin ma gindesc din nou cu drag la sotul meu. Care e aici, prezent, dedicat, atent cu mine, afectuos.. Parca tot timpul asta, din toamna pina acum, am trait linga altcineva. Pe cel care ma ia acum in brate il recunosc, e al meu. Pe celalalt nu-l stiam, era un strain. Bine ca a plecat, imi facea rau...
Acum mi-e bine! Si ma rog la Dumnezeu sa ne fie la fel de bine in continuare!

Va multumesc inca o data ca ati fost aici, m-ati tinut de mina si mi-ati oferit sprijin. Va imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellene_n spune:

ok si pana la urma ce-a fost?
criza brbatului de 40 de ani?????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Ce mai conteaza ce a fost? S-a discutat 53 de pagini.Fiecare a avut o parere, pe care si-a expus-o.

Ilia,ma bucur.Sincer .

----------------------------------------------
Tashi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hellene_n spune:

konteaza pentru ca e posibil ca pe viitor sa se mai manifeste asa. si atunci.....in loc sa mai dezbata subiectul pe 53 de pagini.....sa stie cum sa actioneze.
conteaza enorm ce-a fost!!! trebuie sa-si cunoasca sotul si sa stie ce anume l-a determinat sa se manifeste in acest mod. macar pentru a stii ce sa faca ptr. a nu-l mai duce spre acel punct.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

hellen, daca tu ai avut in viata ta situatii care s-au repetat pe acelasi calapod si ai stiut, deci, ce solutii sa adopti... felicitari! eu n-am avut si cred ca e mai bine asa, fiindca altfel nu m-as mai fi intilnit cu mine.
asadar, e putin probabil ca situatia asta, pe care am dezbatut-o pe 53 de pagini, sa se repete si atunci sa stiu ce sa fac.
daca vrei sa stii daca a fost o alta femeie sau nu, nu stiu de ce baniesc ca asta te intereseaza, nu stiu sa-ti spun. ce stiu este ca, si cu si fara o alta femeie, toata aceasta situtie a fost produsa de imaturitatea lui emotionala, nu a mea. eu am inteles, dupa tot acest zbcium, ca nu eu sunt gresita, cu toate defectele mele, ci ceilalti se pot raporta gresit la mine, din cauza unui sistem al lor de valori pe care eu nu-l inteleg de multe ori, sau la care aleg sa nu ma raportez.
si asta, pentru mine, e cel mai important lucru pe care l-am invatat in ultimii ani!
pentru mine nu conteaza ce-a fost.. conteaza ca eu mi-am gasit raspunsuri la o multime de intrebari si m-am asumat pe mine, ca individ. si, intr-un fel oarecum ciudat, ma bucur ca s-au intimplat toate astea, pentru ca mi-am depasit o multime de limite, pe care le credeam deja atinse.
soare in suflet va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Ilia, eu ma bucur mult ca va este bine si ca sfaturile unora de aici ti-au fost de folos(ca de asta este forum).


adelina si piticii
Noemi 2 ani

Mergi la inceput