Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (210)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



Monica, la multi ani! sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta!


Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 16+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata

lala saru-mana de cafea!!

eu tot anchilozata sunt .. ma doare ceafa si imi vine sa ma urc pe pereti!

shose uff iubita mica .. m-am gandit la ea azi-dimineata, cum ati trecut noaptea. imi pare rau ca a facut febra pipetelu. tin pumnii sa scapati repede.

florina ma bucur ca sunteti bine si ca stefanutz e un vorbaret! sa-ti traiasca finuta si sa fie sanatoasa!

cati multi pupici lui mateias!

honey pupam iepurasul. e un scumpic si a crescut!

lala saru-mana de farmacie!! ii dau copy paste chair acum.

Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 16+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ellenuta




DIMITRIS


La multi ani pui frumos! Sa fii sanatos, norocos, sa ai parte numai de bine si fericire alaturi de surioara ta, mami si tati si cei dragi!


Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 16+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun


Laura la multi ani puiului "mare" si de la noi

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Monica, la multi ani!!!

Dimitris, la multi anisori!



poze noi la semnatura!

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii
S-au dus 17kg...mai sint 10...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

LA MULTI ANI CU SANATATE SI NOROC, DIMITRIS!
SA AI PARTE NUMAI DE BUCURII, ALATURI DE CEI DRAGI!

LA MULTI ANI CU SANATATE SI NOROC, MONICA!
NUMAI FERICIRE ITI DORESC, ALATURI DE BULINA SI TOTI CEI DRAGI!


Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca.b

Monica, la multi ani!!!

Dimitris, la multi anisori!



poze noi la semnatura!

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii
S-au dus 17kg...mai sint 10...


WOW !!!
Stefan arata de milioane, mai ales cu palarioara rosie, iti vine sa-l stragi in barte, tot timpul!
Si este copia ta 'masculina', in miniatura!
Tati n-a prea fost prin 'schema'.


Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Buburuza de 1 an
Albume
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=72a107299dc6373d65cb12&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Adela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns docdecap spune:

pentru Dimitris sa creasca mare si voinic si destept si iubit!

am cam disparut, dar nu am uitat cine e nascut de ziua mea (in rest uit orice)

despre serbanut, daca vreti, mai gasiti la semnatura.

multa sanatate puiutilor bolnaviori si pupici la mamicile iubitoare!

Monica,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

La Multi Ani Monica si Dimitris!

Mada off, sper sa nu se dezvolte pb. Sa ai grija la factori alergeni:polen, praf…si sa o feresti cum poti, dar sunt convinsa ca ti-a zis si dr. Mie mi-a placut mult S pt ca nu are efecte adverse pt sistemul nervos asa cum au alte antialergene. Cat despre muscat….si eu am un catel in dotare…le va trece….cat despre nu…sti parearea mea, mai mult incita decat stopeaza.

Anca ce povestesti tu acolo pare desprins dintr-un film de groaza…moama ce reclama neg. le-as face, cred ca si in judecata as da-o (eu sunt pacifista de obicei si nu cunosc pe nimeni cu care sa ma fi certat, dar cel putin as barfi-o ca sa nu ii ma calce pacientii pragul).

Cati sigur transpira e de la cadura…mi s-a zis ca un copil rahitic arata ca unul deshidratat…deci nu cred ca e cazul…oricum daca ai dubii fa-i niste analize si te linistesti.

Honey m-am delectat cu pozele lui AJ…se vede ca are muuuuuuuulta libertate si e tare haios, cel putin cu urechiusile alea e un deliciu.

Of, Shose sanatate Iuliei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Dimi la multi ani!
Monica la multi ani!


Lala uite reteta in sfarsit :
6oua, 1 cana cu zahar(eu pun mult mai putin cam o jumatate de cana), zeama de la o jumatate de lamaie,un praf de sare, zahar vanilinat si mirodenii dupa gust(eu pun diverse esente de vanilie, portocala, lamaie) si preferinta, o cana si jumatate de faine, 3 linguri de ulei, fructe proaspete sau congelate(dezghetate si scurse de zeama)

Separ ouale, albusurile le bat impreuna cu zaharul si zeama de lamaie pana se fac spuma, galbenusuriele le bat impreuna cu praful de sare si uleiul, amestec albusurie batute spuma cu gelbenusurile dupa care pun faina in ploaie amestecand usor.Ung tavile cu unt topit sau ulei apoi le tapetez cu faina, pun compozitia la cuptorul incins eu il fac la 150-170grade, las 5 minute in cuptor dupa care scot tavile si pun fructele deja compozitia este mai solida si nu se duc la fund.Se lasa pana se rumeneste eu il mai incerc cu scobitoarea.

Vera nici eu nu ii prea spun nu ai voie, incerc sa-i atrag atentia cu altceva, dar cand ma musca daca cumva fac au au ea incepe sa rada si strange si mai tare, asa ca o las daca ma apuca si strang din dinti ca ies mai repede din gura catelusului

Shose, Ema cum mai sunt puiutii vostrii?



Madalina & Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare si de la noi!

va citesc, pe apucate...dar scrieti asa mult si asa de repede...ca nu pot tine pasul...

noi nu ne laudam cu mancarea, dar niciodata n-am stat bine....ufff...acum parca e si mai si....ia cateva lingurite(si nu din tot ce-i dau)....sta ore intregi si nu vrea sa manance ce-i dau... dar daca-i ofer ceva ce-i place...mananca bine, sa zicem...

bodoganim intr-una...e tare rasfatat si stie sa ne manipuleze pe toti...cand vrea ceva...stie sa obtina...nu se lasa....

cam atat despre noi...poze recente la semnatura...pt cine doreste sa ne vada...

revenim...o zi minunata tuturor!

*********************************************************
Andreea si Eric, cel mai dulce ingeras (9 decembrie 2007)

ERIC IN 2009...
www.onetruemedia.com/shared?p=75b19b17740aa34e16575b&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> Eric la aproape 1 anisor...
ERIC
Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!


HAIDETI SA-I AJUTAM! DONATII:
SMS 858 - 2 EURO (ASOCIATIA INIMA COPIILOR)
SMS 877 - 2 EURO (FUNDATIA MEREU APROAPE)


Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput