Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (210)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cati_magureanu spune:

Hi, Honey! Ma bucur ca te mai vad pe aici...ati petrecutfrumos, pana la urma de Paste!Da' esti prinsa, mami, cutot felul de activitati! Bravo tie! Ma bucur ca sunteti bine!

Eliza, ce mai faceti? Ce face frumoasa mica cu ochisori albastri?

Madanic? Ce mai faceti? Simai era o zuzica din state pe aici...Nu am mai vazut-o...







SUFLET DRAG
Intr-o zi de 13...[/red]

----------------------------------------------
www.petitieonline.ro/petitie/semnaturi/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!
----------------------------------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Buna dimineata , poftiti cafeluta

La cererea lui Ceska :

http://avlaudum.blogspot.com/2009/04/farmacia-noastra-de-urgenta-in-concedii.html

Cati daca te hotarasti sa aterizezi prin IOR anunta si tu aici cu o zi inainte, as vrea mult sa ne vedem

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Salutam.

Ma pregatesc sa merg la somn...dar, am pus poze noi cu Andrew, poate va era dor.

So... pozele le puteti vedea aici:

http://community.webshots.com/slideshow/571404089bSmEgL?mediaPosition=1


Poze AJ
Filme AJ


PS: Voua vi se pare cumva cum ca i-ar fugi un ochisor? sau ca are un defect la unul din ei?????


Vali , mamica lui Andrew - John (21 Februarie 2008)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:



La multi ani fericiti si impliniti Monica alaturi de cei dragi !!! Multa sanatate, noroc, putere de munca si bucurii alaturi de familia ta .

O zi excelenta !
Lala.


Bogdan si Andrei (27.12.2007)
Poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eliza spune:

Cati stiu ca cei de aici cam rad cand aud de rahitism dar nu au zis nu cand le-am zis de Vit D. Chiar au zis ca e foarte bine ca m-am gandit la asta pentru ca in zona noastra soare este destul de putin. De la un an ii dau ulei de peste. Incearca sa-i faci niste analize de sange ca sa te linistesti(stiu ca pentru rahitism se face calciu ionic si fosfaza alcalinica si mai era ceva dar nu-mi amintesc exact, doar calciu nu e de ajuns). Am vazut pozele cu Mateias, tare dulcel e




Eliza
Emma(19.02.2008)
1-2 ANI
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Shose, ii citeam sotului (farmacist) de antibioticul ce l-ati primit, pt ca eu n-am mai auzit de el si s-a mirat putin. 1 - pt ca se da normal injectabil, si mai ales 2 - pt ca poate fi oto-toxic la copii mici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Ven din pacate astia sunt doctorii de la Craiova.
Si spune'i ca astia sunt si farmacistii din Craiova. Am fost sa cer antibioticul pe care il foloseste Lala si exact cum a zis si ea nu mi l'a dat fara reteta si mi'a zis ca nu e recomandat pana in 3 ani.
Mai devreme imi daduse Strevitalul si mi'a zis "dati'l fara probleme, asa se recomanda pe vremuri si are efect imediat".

Ce pot sa fac?
Noaptea trecuta a facut febra mare, nu am reusit sa ii iau exact febra pt ca plangea ca din gura de sarpe, rectal nu am putut sa ii pun termometru iar la axila nu statea. dar ardea tare.
I'am dat Nurofen si i'a scazut, a adormit.
Pe la 9 seara i'am dat Strevitalul si acum dimineata iar.
Mai am de dat inca 2 doze si gata. Astept 'efectul imediat'.
Caci de dimineata iar a facut un scaun diareic.


Shose si Pipetzica (12.02.2008)

Poze si www.youtube.com/view_play_list?p=17800CD9A2531E0C/" target="_blank">Filmulete
[/url]" target="_blank">Sunt mare
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Buna dimineata!

Uf! Shose! Saraca Iulia. Si eu am avut dubii la primul tratament ce ni-l daduse dr mai ales ca nu mi se parea ca isi face efectul. Am ajuns sa-mi vina sa-mi dau palme ca il tratez homeopatic pe Benji caci efectele nu sunt chiar imediate. Sper sa aiba la voi efect medicamentul acela si sa nu aiba reactii adverse de care pomenea Ven.

LalaD,
. Ma pun sa citesc imediat pe blog, o sa dau copy paste pe mail sotului sa il printeze la lucru sa iau lista cu mine in RO. Multumesc!
Poate e de ajutor si altora.



Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Blogu` nostru
Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Honey,
m-am uitat la pozele cu Andrew. E un scump! Dar abia dupa am citit mesajul tau pana la capat asa ca ma mai uit o data. Si noua ni se pare, am observat in unele poze, ca Benji ar avea un ochi "care fuge". Pana in toamna vreau sa gasesc un oftalmolog de copii, la fel si un dentist sa ne caute la dinti, ca unul e stramb rau, adica in spatele sirului normal de dinti. Oricum mie imi place strungareata lui AJ!

Ceska, mamica de Benjamin
mic si scump (23.12.2007)
Blogu` nostru
Filmulete!
Poze f. noi
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:




DIMITRIS


La multi ani pui frumos! Sa fii sanatos, norocos, sa ai parte numai de bine si fericire alaturi de surioara ta, mami si tati si cei dragi!


Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 16+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput