Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(118)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

KEA stiu ca raspund destul de tarziu dar mai devreme nu s-a putut abia am intrat. Din experienta mea cu laptele formula este normal sa aiba culoarea asta deci nu cred ca ai de ce sa te panichezi

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

FLORINELA sotul tau are dreptate sa nu cumparati cantar fiindca poti cadea foarte usor in capcana asta si sa il cantaresti foarte des......cat despre trecerea la formula...decizia iti apartine numai tie.....oricine orice ar spune...fa cum crezi ca este mai bine pentru el DAR si pentru tine

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Dragelor, va anunt cu bucurie ca astazi 24.04.2009, orele 22:40 s-a nascut fetita Gazei si a mea, Ana Katherina - 4 kg, 52 cm, 9 APGAR, prin cezariana.
Travaliul a inceput la ora 12:00, Gazei fiindu-i administrata anestezia epidurala. In jurul orelor 18:00 am ajuns la dilatatie 10 aproape fara dureri, dar gaza mica nu a vrut sa iasa asa ca dupa multa tensiune si agitatie am optat pentru cezariana.
Gaza a fost o eroina si sunt mandru de ea! Am fost in permanenta langa ea (din fericire am putut sa o asist peste tot) iar acum este OK. O sa revin cu detalii maine.
Va multumesc din suflet pentru sprijinul constant si incurajarile pe care i le-ati adresat, asigurandu-va de intreaga mea recunostiinta.
Va pupam cu drag si fie ca vestile bune sa soseasca din toate burticile.

Gaza si M

40+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

MONICA am vazut pozele cu printesa voastra...cat de mult s-a schimbat ce dolofana este acum si cat de prezenta este in poze..... Este superba!

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Felicitari ANAMARIA. Sa dea Dumnezeu ca micuta Eva sa fie mereu sanatoasa si sa va aduca bucurii multe

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Shasa, mamico nu ai somnic?
Doarme bebe si tu nu ai somn .Ma bucur ca ai ingeras cuminte si frumos +2 mai marice....ce zic baietii de bebe Petru?
Eu sunt la muls, a papat bebe a adormit, asteptam trezirea de ora 3 , astea de dimineata sunt mai cumplite.

Gaza, bravo mamico, felicitari si refacere usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

GAZA felicitari mamico! Sa va traiasca!

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Tati de [b]Ana Katherina /b] sa-ti traiasca fetele. Muta putere iti doresc ca sa le poti rasfata asa cum mrita.
Refacere usoara Gaza!

Timi si fetele ei Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

FLORINELA.......pai deja mi se cam face somndar voiam si eu sa mai recuperez din ce ati scris ca in timpul zilei nu prea apuc sa mai intru deci tot noaptea imi este mai usor sa "dau o tura" pe aiciDar vad ca si tu ai un program destul de dificil......te tine bebe ocupata si cand doarme


FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ILINCA

Am bagat si eu niste majorete. Sper ca lipsa ta de pe forum inseamna ca deja esti la spital.....Iti tinem pumnii sa fie "pe bune" si sa ne dai curand vestea cea buna

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput