Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(118)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Gata fug la somnic....ca acu se trezeste bb si cere papica

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Fetele la mine cand nu e una e alta.Pana ieri a facut cu supozitor, asa tare m-am bucurat ieri nopate ca a inceput sa faca fara, numai ca scaunele au devenit mai dese, din ce in ce...iar acum are diaree cred...nu-s apoase scaunele dar oricum sunt moi si la intervale dese 30 min-1ora.
Offfffffffff si e sambata si nu-mi raspunde niciun medic...m-am programat la Sanador la 14.00 dar pana atunci....
Mi-a mai si vomat, regurgitat ce-o fi fost ca sa o iau razna (dar asta de la ragait, am vazut eu ca nu a ragait cum trebuie l-am tinut o vreme si daca nu a ragait, iar mie imi pica capul de somn...asa ca uite am patit)

Voi ce stiti ca se da in caz de diaree,?, nu stiu de la ce a facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Azi dimineata, pe la ora 4, a venit pe lume puiul mic al Bomboniquii printr-o nastere naturala.
Un baitel perfect de 3,500 kg si 54 cm!

Sa-ti traiasca, sa fie sanatos si tu o mama fercita!!!!



26+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Fetele parca una din voi ii dadea lapte natural cu lapte praf...eu la 60 ml lapte de la mine ii dau 30ml formula amestecat...oare de la asta sa fie?
Am baut eu niste fsanta acum 2 zile...poate si de la asta?......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Buna dimineta!

HAI ILINCA !

FELICITARI, GAZA!

Bine ai venit, Ana Katerina!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa
http://picasaweb.google.com/costinstroie/AdelaMarisa#5324202110819507042

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

neatza dragalasele
florinela, nu te panica, poate si-a reglat puiutul putin sistemul digestiv si poate sa faca singur. la bebebii alaptati la san scaunele sunt apoase, explozive si destul de dese. eu zic sa nu te sperii inca, poate nu este deranjat la burtica. din pacate sunt multi medici care confunda scaunele apoase de laptic de mami cu diareea, si scot copii de la san. chiar acum 2 zile a avut sora mea un bebita care luase 500g in 2 saptamani pe lapte de mama, dar i s-a parut doctoritei pediatre ca e kk moale si l-a trecut pe formula . saraca mama pana i s-a oprit laptele a fost horor, dar a facut ce a zis dr.
mutunelul meu vad ca in loc sa rareasca mesele le indeseste. azinoapte mi-a mancat de 3 ori in loc de 2, ca de obicei; a papat la 10, 1, 4, 6, 8 si s-a mai trezit si la 3, dar l-am pacalit sa se culce la loc
asa ca acuma sunt usor cam turmentata, astept sa vina surioara din garda sa-l preia pe pitic si sa fac si eu curatenie in casa ca e dezastru.

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

neata fetele!

greu reusesc sa mai scriu ,dar de citit va citesc in timp ce alaptez.
Este detul de greu cu doi copii mici.trebiue sa il pazesc pe "gogoasa" (asa ii spune Vlad piticului) de Vlad care este un "pericol public"

Joi am fost la medic la controlul de o luna. Bebe are 4400g(s-a nascut cu 3050g) Am luatr in greutate destul de bine. Si in lungime am crescut de la 48 cm la 53,mie mi se pare cam mult

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si Stefan Alexandru (17.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland
Azi dimineata, pe la ora 4, a venit pe lume puiul mic al Bomboniquii printr-o nastere naturala.
Un baitel perfect de 3,500 kg si 54 cm!



Felicitari Bombonique!

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rivali spune:

florinela79 si la noi scaunele sunt moi

Vlad Andrei ( 4.01.2007) si Stefan Alexandru (17.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Dragelor, va anunt cu bucurie ca astazi 24.04.2009, orele 22:40 s-a nascut fetita Gazei si a mea, Ana Katherina - 4 kg, 52 cm, 9 APGAR, prin cezariana.
Travaliul a inceput la ora 12:00, Gazei fiindu-i administrata anestezia epidurala. In jurul orelor 18:00 am ajuns la dilatatie 10 aproape fara dureri, dar gaza mica nu a vrut sa iasa asa ca dupa multa tensiune si agitatie am optat pentru cezariana.
Gaza a fost o eroina si sunt mandru de ea! Am fost in permanenta langa ea (din fericire am putut sa o asist peste tot) iar acum este OK. O sa revin cu detalii maine.
Va multumesc din suflet pentru sprijinul constant si incurajarile pe care i le-ati adresat, asigurandu-va de intreaga mea recunostiinta.
Va pupam cu drag si fie ca vestile bune sa soseasca din toate burticile.

Gaza si M

40+ cu


Felicitari Gaza!
Bun venit Ana Katherina!
Felicitari tati!
Gaza, refacere rapida!

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput