Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(118)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui mart.apr09

Cine a nascut si nu se regaseste in listuta va rog dati PM la Ayla sau Simina
Ce facem cu listuta de sarbatorite? Cand trecem de la gravidute la lista de ghiocei se pierd datele de nastere.
Are cineva vreo idee?
Siminaaaa, esti pe receptie?

(Monica)


Sunt mamicoo , sunt, da n-am ce sa zic si d-aia nu scriu nimik.....si-am pierdut sirul , n-am mai citit decat, asa, pe sarite

10+

Mariana

Mazarica


Fug si eu la o baie, nu stiu cand revin, daca apari tu la orizont, si ai chef, ca numai tu mai esti de baza intre noi
la Timi: Sarah Ioana s-a nascut 14 Aprilie la 9,32; la nastere a avut 3,480 kg, 52 cm si scor APGAR 9,95
Thanx.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart.apr09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Citat:
citat din mesajul lui mart.apr09

Cine a nascut si nu se regaseste in listuta va rog dati PM la Ayla sau Simina
Ce facem cu listuta de sarbatorite? Cand trecem de la gravidute la lista de ghiocei se pierd datele de nastere.
Are cineva vreo idee?
Siminaaaa, esti pe receptie?

(Monica)


Sunt mamicoo , sunt, da n-am ce sa zic si d-aia nu scriu nimik.....si-am pierdut sirul , n-am mai citit decat, asa, pe sarite

10+

Mariana

Mazarica


Fug si eu la o baie, nu stiu cand revin, daca apari tu la orizont, si ai chef, ca numai tu mai esti de baza intre noi
la Timi: Sarah Ioana s-a nascut 14 Aprilie la 9,32; la nastere a avut 3,480 kg, 52 cm si scor APGAR 9,95
Thanx.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


S-a notat
pt falcutzele Luanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Buna seara fetitelor,

Ce s-a mai intamplat azi? Eu am avut o noapte ai greusoara, cu putin somn si am cautat s amai dorm putin si in repriza de dimineata a Pitonului. Apoi in timpul pranzului am fost la plimbare...printre blocuri.

Partea naspa este ca Pitonul a dormit toata ziua, iar acum are chef de vorba si de joaca, iar mie imi cad ochii in gura de somn. Si noaptea e la fel... Cum sa fac sa il obisnuiesc sa se joace ziua si sa doarma noaptea???





Gigelica(Lucia) - Obosita dar foarte Fericita de Victor-Andrei ( Pitonul mancacios)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Mababei merci de raspuns, adevarat ca-l da afara pe tot sui se ineaca si-mi plange mititelul.
Are niste ochisori cand plange.
Astazi am facut molifta si a plans la biserica...aoleu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Fetele care dati la bebei si lapte praf, il pregatiti atunci pe loc sau cum faceti? Eu asa fac, dar incep sa ma intreb daca fac bine. Ideea e ca noaptea (si nu numai), mai mult torn pe langa biberon decat in el, apoi intrerup ca sa-l mai linistesc pe bebe care tipa de zici ca n-a mai mancat de o saptamana si uit cate masuri de lapte am pus, asa ca o iau de la capat, apa o pun ori prea rece ori prea calda si mai stau sa o si aduc la temperatura potrivita, copilul tipa de foame si eu mai trebuie sa-i si schimb scutecul inainte de a manca. Daca mai face si un pipi pe haine si trebuie sa-i schimb toate hainele imi vine deja sa plang. Voi cum procedati cu biberoanele? Copiii vostri plang asa tare la schimbat? Al meu se inroseste si scoate niste tipete ascutite de nu stiu ce sa mai fac.




Kea, eu obisnuiam sa pun intr-un termos apa plata mai fierbinte inainte de ora de culcare (22-23) pentru masa de la ora 3 iar la 3 incalzeam pentru masa de dimineata. Astfel nu mai aveam grija apei cel putin, nu mai faceam un drum pana la bucatarie. Iar in biberon poti sa-ti pregatesti masurile dinainte si torni doar apa. Spun obisnuiam, intrucat de vreo 2 saptamani mananca doar san noaptea si dimineata . Iar la capitolul schimbat inainte de masa era la fel, un urlet continuu, de-mi ziceam ca sigur o sa cheme vreun vecin Protectia Copilului in control . Asa ca am inceput sa il schimb pe la mijlocul mesei, dupa ce ii scot pe cat posibil aerul. Daca nu reusesc sa-l fac sa ragaie mai varsa cate un picut dar nu mult, caci incerc sa-l manevrez cat mai usor! Dar macar nu mai urla! Al meu s-a obisnuit deja cu masa "fragmentata" si nu mai caraie!

mihaela, mamica minunii Calin Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gigelica20
Cum sa fac sa il obisnuiesc sa se joace ziua si sa doarma noaptea???

Io cred ca pana mai creste el sa invete ce e noaptea si ziua, sa te adaptezi tu programului lui, sa dormi ziua cu el, si sa faci 13-14 noaptea.
Imi place noua semnatura!

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mart.apr09

pt falcutzele Luanei

Ehey, daca ai stii ce mandra sunt de ele.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

KEA eu am norocul ca se trezeste si sotul si cat eu il chinui pe pui la san el face biberonul. Dar ma gandeam sa pregatesti apa de cu seara si sa o pui in biberon si biberonul il lasi intr-un portbiberon izotermic. Cand puiul se scoala numai adaugi laptele praf si shake it! Eu ma gandeam sa fac asta cand voi fi mai mult timp singura acasa, dar deocamdata nu a fost nevoie.

Fetelor, vroiam sa va intreb daca va confruntati si voi cu PLANSUL DE SEARA. De 2 zile incoace nu stiu ce sa-i mai fac, pe la 19.30 se pune pe urlat si nu se opreste decat cand ii facem baita (in jur de 20.30), apoi cum iese din cadita se pune iarasi pe urlat pana ii dau papa (va dati seama in ce viteza il imbrac!) si cum da de san ia cateva guri si adoarme. Azi l-am mai pacalit cu foehnul, dar ieri a urlat aproape nonstop o ora!! Si ma mir, ca baiatul meu era doar marait, nu plangacios. Nu vroia brate, nu vroia nici in patut, nici ceai, nici muzica, nici pampers schimbat, nimic! Se facuse rosu ca racul si urlaaaaaaa....

Monica mami de CRISTIAN

CASA LU' BEBE
CAND 1+1=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

ANCA iti multumesc ca te gandesti la mine. Cat despre bebe 3 nu stiu daca isi spune doar experienta cuvantul sau daca am eu noroc de un bebe cuminte sau daca este putin din amandoua, dar ii multumesc lui Dumnezeu in primul rand ca sunt toti 3 sanatosi si fiindca este bebe atat de linistit. Sper sa il tina macar o perioada daca nu mai mult.......

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

NOVUS despre ginerele tau tocmai ii povesteam Ancai sper sa il tina starea asta de bine cat mai mult dar frumusetea mea de nora cum mai este? Din ce vad eu in poze nu imi pare rau ca o am de viitoare fiica

FlorinTheodorPetru

Mergi la inceput