Gravidute si mamici de Timisoara (28)
Raspunsuri - Pagina 22
toshador spune:
La multi ani Victor, Elatim si din partea noastra!!!
Am o intrebare fetelor, noi i-am luat la Angelica patut si saltea dar nu i-am luat inca nimic pt el, pt patut. Ce trebuie sa-i iau??? In sensul ca plapumioara e inca prea mica sa-i iau, cred. I-am luat niste paturici. Ar mai trebui sa-i iau si ceva lengerie de pat.... Ce mai trebuie? voi ce ati luat pt primele luni? Patutul are jucariile lui deci.... ce accesorii mai iau?
33+ Suntem parinti de
Angelica.
Asa crestem noi: http://picasaweb.google.ro/toshador/
Fancy spune:
am pus pozele: http://community.webshots.com/user/gravidute_si_mamici
Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia
Fancy spune:
Victoras, La multi anisori!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sa cresti mare, voinic si sanatos!
Toshador, iti trebuie lengerie, paturici, daca ai patut de lemn cred ca trebuie aparatoare.....in rest, somn usor la bebe![]()
Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia
otim spune:
La multi ani Victor
toshador eu am mai avut in plus si scutece de finet vreo 3 buc ( scutece care se foloseau inainte ) se gasesc in comert si le-am utilizat la greu inclusiv pe post de paturica vara .
frumoase poze , superbi copilasi 

nici nu stiam ca asa frumos e parcul
Laurentiu Ovidiu
Otiliei
bebeMaitra spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui Fancy gasesti cam pe la orice farmacie, Roxyn. eu am vazut la Sensiblu, la Mall si la Dona.... sper sa am timp sa pun pozele azi... fetele, iulia a facut un fel de urticarie, are doar pe burtica bubite mici....i-am dat luni kiwi (doar partea fara seminte) si ieri i-am dat ce a mai ramas de luni dintr-un borcanel (legume si carne); nu i-am mai dat pana acum borcanel......nu stiu deci de la ce a facut dar cred ca de la borcanel. Urticaria trece de la sine sau ar trebui sa o dau cu ceva? Stiti vreun "leac" naturist fara sa mai ajungem la creme? ![]() Lucia & Iulia, 31.07.2008 Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia |
Lucia, urticaria trece de la sine. Dar pentru mancarimi,nu stiu sa-ti spun decat Fenistil Gel, e un gel mentolat, merge pentru orice, piscaturi de tantari, urticarii, bubite de la varicela, orice ce mananca. Nu mai tin minte, dar nu cred sa aiba ceva substante "tari" in el, e doar mentolat, fara antibiotic sau asa ceva.. Sper sa scapati repede de pacostea asta de urticarie!! Intre cele doua chestii, si eu as zice ca de la borcanas. Zi-ne si noua firma, sa fim atente..!
Super poze, multumim!!! Pup!
_irina_ spune:
Pupici,
Roxy eu am vazut in farmacii, cred ca si la Donna.
Lucia nu stiu leac pentru urticarie, pentru ciupituri noi tot aerius am primit 

I-am dat 2 zile pana nu au mai fost asa rosioare dar nici acum nu au disparut de tot.
sa treaca afurisitele de bubite
de
Andreea-Maria
"Nu meritã sã plângi pentru nimeni, iar cei care meritã nu te vor face sã plângi."
Gabriel Jose Garcia Marquez
bpaula spune:
LA MULTI ANI Victor!
Daca este cineva interesat, astaz si maine este Targul de carte Gaudeamus in Piata Unirii. Eu am fost aseara si mi-am luat cartile de la ziarul Adevarul.
Fancy spune:
fetelor, multumesc:)
Borcanelul era Nestle; nu stiu, poate or fi de la caldura bubitele, habar nu am...tind sa cred ca de la borcanel dar nu prea am de unde sa stiu sigur. Bubitele nu par sa o manance, sa o deranjeze dar ma deranjeaza pe mine:). Sper sa treaca de la sine....
Meli, tu parca ziceai ca ai fost la unguri si ai luat borcanele Hipp de fructe si legume; spuneai ca sunt destul de ieftine.....a fost o prietena de-a mea ieri si a zis ca nu a gasit nimic sub 360 forinti. tu de unde ai luat?
Paula, multumim de info. Ce mai face Marius? Mai arata-ne poze cu el.
Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia
toshador spune:
la toata lumea.
Merci de raspunsuri fetelor. otim de unde ai gasit scutece de bumbacel???? ca eu am cautat foarte mult dar nu am gasit, peste tot mi se spune ca nu mai aduc ca nu se cer.....
33+ Suntem parinti de
Angelica.
Asa crestem noi: http://picasaweb.google.ro/toshador/
dyanira spune:
Fetelor ati auzit careva sau ati fost cumva la dr orl Smoc Boris.Mi-a fost recomandat de dr lui Andrei si i-am facut o programare sapt viitoare la el si as vrea sa stiu cum e.E ok?
Diana
mamica fericita de
ANDREI TUDOR
