Gravidute si mamici de Timisoara (28)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Poate ma ajutati cu un sfat ...de curand de la epilat mi-a iesit un furuncul buboi in zona axilei...de vreo 3 zile ma dau cu crema aceea neagra ichtiol parca, dar nu prea vad nici o schimbare..inca nu are varf sa pot sa-l storc...a mai patit cineva ?..vreo burticutza?...cum s-a scapat de el?.


35 cu bebe David Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

gabriella, eu am patit.......l-am lasat sa faca "varf" si l-am scos, e dureros dar nu prea ai ce face......cred ca poti sa te dai apoi si cu solutie betadina.
sper sa scapi repede:)



Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Fancy...dar dureaza pana face varf?..am mai avut eu odata dar parca nu era asa mare..sa-l mai dau si cu alceva?

35 cu bebe David Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Si daca e sub piele tot trebuie sa iasa afara..asai?..sunt distrusa din cauza lui..am destule emotii cu nasterea acum a mai aparut si buboiul asta[q

35 cu bebe David Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

offf, doamne:). tinem pumnii sa treaca repede...
da, a durat cateva zile pana a iesit.....cred ca si al meu era un pic sub piele, nu mai retin......
curaj:)

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

multumesc fancy...il tratez eu cumva...sper sa treaca ca e tare incomod si dureros...

35 cu bebe David Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

LA MULTI ANI!!! pentru VICTOR MIHAI de Elatim care azi face 1 anisor!!
Sa fie sanatos, cuminte si sa creasca mare!!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

gabryella - si eu am avut un furuncul sub brat si sub nicio forma nu vroia sa faca cap. Intr-un tarziu eram hotarata sa merg la chirurgie sa ma taie cand mi-a spus cineva de un leac babesc: zdrobeste cu facaletul o frunza de varza pana iese sucul si cu ea asa umeda te legi acolo unde e furunculul. Eu am facut asa si dupa 2 zile a disparut. Sper sa aiba si la tine efect. Sa fie cat mai zemoasa frunza si zeama aia sa stea pe furuncul. Te legi cu tifon. Iti tin pumnii.



http://community.webshots.com/album/570294138AyvcKp

Mamica fericita de Ania-Olivia, 23.12.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabryella81 spune:

Mesc ade am sa incerc si cu varza...sa vedem ..sper sa treaca cat mai repede

36 cu bebe David Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

La multi ani pentru Victor, Elatim. Sa creasca mare, frumos, sanatos si sa aiba mult noroc!



http://community.webshots.com/album/570294138AyvcKp

Mamica fericita de Ania-Olivia, 23.12.2008

Mergi la inceput