De ce isi ascund barbatii sentimentele?

De ce isi ascund barbatii sentimentele? | Autor: Abella

Link direct la acest mesaj



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns EDDY spune:

Concluzia la care am ajuns eu,dupa 4 ani de trait aici ,este ca asha au fost crescutzi shi educatzi:Sa nu se exteriorizeze!Nu este mereu pe gustul meu dar...incerc sa aplic ce-mi spune sotzul :OBISHNUIESTE-TE CU ASTA !Nu shtiu daca v-oi reushi dar insist !



Eddy & Antonia Naomi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria spune:

Al meu mi-a spus ca prefera sa dovedeasca dacat sa vorbeasca... asa ca atunci cand m-a cerut de nevasta, in loc sa-mi spuna, m-a luat de manutza si m-a dus la mag. de bijuterii si a comandat verighete... fara sa ma previna... am ramas cu gura cascata.. in timp s-a mai obisnuit, acum e mai comunicativ...

V.

veni, vidi, Victorie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Eu cred ca nu si le ascund, sunt doar sinceri...adica...nu au
Nadina

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

De ce isi ascund barbatii sentimentele? Habar nu am si nici nu cred ca o sa am vreodata. Genetica? Educatie? Sau poate amandoua la un loc? Cine stie? Sunt diferiti pur si simplu, ii iubim asa cum sunt si cu bune si cu rele, chiar daca nu ii intelegem cateodata, asa cum si ei ne iubesc pe noi tot cu bune si cu rele, chiar daca nu ne inteleg de cele mai multe ori

Oana_B

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zizee spune:

quote:
Originally posted by nadina

Eu cred ca nu si le ascund, sunt doar sinceri...adica...nu au
Nadina




nadina, , cre'ca si io-s cam de-o parere cu tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

quote:
Originally posted by nadina

Eu cred ca nu si le ascund, sunt doar sinceri...adica...nu au
Nadina

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)



Din pacate, parca ai avea dreptate, asta a fost si primul meu gand cand am vazut titlul. Poate nu avem dreptate... sper...

ruxij

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

quote:
Originally posted by nadina

Eu cred ca nu si le ascund, sunt doar sinceri...adica...nu au
Nadina

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)



Ohhh nu,sigur ca au .. .da ce, noi facem copii cu barbati fara setimente ?
Al meu e "sentimental" foc ,deci face exceptie... ufff,ce bine..na,ca mai sunt si de astia....

***Alba***
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album%20principal&mid=499&cid=78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiky spune:

eu cred ca rolul unei femei ..printre multe altele ..este de a "il trage de suflet "....si subscriu la parerea multora ...ca e chestie de educatie ...barbatii gandesc cam asa "A SIMTI INSEAMNA A FI SLAB....."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flaviutza spune:

parerea mea e ca sunt mai slabi decat ii credem noi..si mai sensibili...nu-si exteriorizeaza sentimentele, pt ca in capsorul ala al lor sta cuibarita teama de a fi ridiculizati si apoi parasiti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadina spune:

Mey,eu glumeam. Sigur ca au sentimente, uneori chiar mai profunde decat ale noastre. Fiecare individ e un univers, asa ca...
Hai va pup, ca nu vreau sa-mi dezvalui sentimentele:))) asta m-ar face sa ma simt vulnerabila :))
Nadina

"Poate pentru lume esti o singura persoana, dar pentru o anume persoana esti intreaga lume"(Marquez)

Mergi la inceput