Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 33

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Citat:
citat din mesajul lui elyanne
Inca n-am gasit caruciorul de gemeni, care sa-mi placa, sa nu aiba mai multe defecte decat calitati... e greu


CORECT!!!


29+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalina2x2
Moniland, eu la prima vedere as fi optat pentru ala roz, normal! Dar cand am vazut greutatea... am zis ca mai bine cel de la hauck.. Tu stii mai bine cate te dezavantajeaza greutatea lui.. dar daca stii ca o sa trebuiasca sa-l "manevrezi" singura.. una e sa opoata o singura persoana sa-l stranga si sa-l ridice si alta sa fie nevoie de doua persoane pentru asta..
Oricum, orice-ai hotari, sa fii convinsa de ce faci, ca pe urma poa' sa-ti para rau si o sa te tot gandescti "cum ar fi fost daca-l luam pe celalalt"..


In principiu nu-l aduc in casa decat in caz de urgenta. Va sta f. bine in garaj sau in masina sau in bloc la parter. Deci nu il voi cara in fiecare zi din casa afara.
Dar la cate Nu-uri a primit cel bleumarin cel mai probabil voi opta pentru cel roz. Cred

29+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Citat:
citat din mesajul lui dalina2x2
Moniland, eu la prima vedere as fi optat pentru ala roz, normal! Dar cand am vazut greutatea... am zis ca mai bine cel de la hauck.. Tu stii mai bine cate te dezavantajeaza greutatea lui.. dar daca stii ca o sa trebuiasca sa-l "manevrezi" singura.. una e sa opoata o singura persoana sa-l stranga si sa-l ridice si alta sa fie nevoie de doua persoane pentru asta..
Oricum, orice-ai hotari, sa fii convinsa de ce faci, ca pe urma poa' sa-ti para rau si o sa te tot gandescti "cum ar fi fost daca-l luam pe celalalt"..


In principiu nu-l aduc in casa decat in caz de urgenta. Va sta f. bine in garaj sau in masina sau in bloc la parter. Deci nu il voi cara in fiecare zi din casa afara.
Dar la cate Nu-uri a primit cel bleumarin cel mai probabil voi opta pentru cel roz. Cred

29+Laura Ioana Irina Maria



Din intamplare, l-am vazut ieri pe cel bleu marin, in functiune...
In magazin, o tipa cu gemenele...
Carucirul la prima vedere, mi-a facut o impresie super buna....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Bogdana, cum mai e Andreiut? Bebeii s-au mai linistit?
Va transmitem toate gandurile noastre de bine!

Noi suntem ok, sambata am fost la plaja (de dimineata) si s-au colorat un pic buburuzele
Am renuntat complet la scutecel ziua, doar la somn il mai punem, cu toate ca Anita de doua zile nu-l mai uda deloc Dar recunosc ca nici eu nu le trezesc noaptea, ca dorm in saculet si pana le dezbrac... mi-e groaza ca nu mai adorm la loc.
Eu ma "zbat" de doua zile pe net sa gasesc ceva mai accesibil in Praid (cazare), ca vreau sa le duc la salina, da' nu ma pot hotari deloc! In ideea asta o "apelez" din nou pe oanna3 pentru ca stiu ca zicea ca merg tripletii ei si-s curioasa cum a fost..

Va pupam pe toate/toti si va dorim o saptaman excelenta, fara "evenimente"...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Dalina, am vorbit eu cu Oanna3, tripletii nu au mai fost la Praid.
si eu i-as duce pe ai mei la salina, chiar ma gandeam sa mergem in iunie, ca tot mi-am cerut concediu 2 saptamani. Pe mine ma tenta sa caut ceva la Targu Ocna. E si acolo salina amenajata cu jocuri pt copii si de toate, dar nefiind statiune consacrata, nu e asa aglomerat si sper eu ca e si mai ieftin (taxele de intrare, cazarea). Inca nu am nici un plan concret. Studiez piatza si iti spun daca gasesc ceva atractiv. Am vazut de exemplu oferte de cabanutze cu 3-4 camere, cu bucatarie, curte, de inchiriat integral. Ar fi o idee, daca s-ar gasi o gasca de 3-4 familii.



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi
Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Laura la Tg Ocna e frumoasa salina. Hotelul Magura e amenajat dragut si gasesti pachete de tratament ieftine.
Orasul e linistit aer curat chiar e placut. La capitolul distractie sta prost dar in rest e bine
Eu sunt din Onesti si cunosc bine orasul Tg Ocna.

Azi am fost si noi la o eco scurta iar bebeii aveau fiecare in jur de 1240 si ceva de grame. Miercuri voi mai face o ecografie mai detaliata.

Pup dulce toti piticii si mamicutele de pitici.

elena +28 Ana Maria & Matei Stefan AMR 10 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

fetelor, am cautat si eu pe net oferta la Tg Ocna dar n-am gasit mare lucru... Mi-ar fi placut si mie...
Laura, ar fi fost super fain sa putem merge impreuna Dar eu nu pot pleca pana dupa 15 iulie, ca dupa ce luam vacanta incepe Bacu' si o sa fiu la asistenta
Pupicim gemeneii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Citat:
citat din mesajul lui elyanne
Inca n-am gasit caruciorul de gemeni, care sa-mi placa, sa nu aiba mai multe defecte decat calitati... e greu


CORECT!!!


29+Laura Ioana Irina Maria





moniland...eu il am pe cel roz..pot sa spun ca sunt indragostita de el..e asa frumos, si usor de manevrat..ce sa mai..cand l-am comandat nu ma asteptam sa-mi placa asa mult...daaarr..e foooarte greu..si eu stau la 2 fara lift...deci eu car 20 de kg zilnic si-l bomban de mama focului...e superb in schimb, si practic si..ce sa mai mie mi se pare cel mai frumos carut de gemeni pe care l-am vazut..si e un roz superb , se impinge si cu o mana si are si rucsac, invelitoare de picioare si plasa de ploaie...daca nu trebuie sa-l cari..eu ti-l recomand cu caldura..daca da...nuuuu..nu-l lua ..e greu rau..am sa pun poze imediat sa-l vezi

http://s453.photobucket.com/albums/qq253/laraa_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

am pus poze in linkul din semnatura

http://s453.photobucket.com/albums/qq253/laraa_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

aaaaaaaaaaaaaaaaa...ce frumos e si ala de la hauck..acum iti inteleg dilema...poate ca are si ala avantaje..nu stiu
materialul celui roz e super ..bai ce sa mai...mie imi place rau..poate pt ca-s subiectiva

http://s453.photobucket.com/albums/qq253/laraa_photos/

Mergi la inceput