Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 33

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Buna fetele..eu sunt cam ocupata zilele astea..ca duminica avem botezul, nu e unul mare, facem doar in familie..dar tot avem de alergat..tb sa merg si cu flacaii la vaccinul de 2 luni..si inca nu m-am decis daca dupa botez sau inainte. Andrei e mai bine, insa mai luam antibiotic(regula celor minim 5 zile). Haideti sa va arat ca nu mai am fetita...
ANDREI
ANDREI

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Lara posesoarele carutului sunt superbe. Ce comori frumoase ai. Sa iti traiasca si sa fie sanatoase. Ce mari au crescut.

elena +29 Ana Maria & Matei Stefan AMR 9 sapt
Burtica mea la 28 sapt
Lucrusoare bebelusi
Camera piticilor


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

multumesc elenada, acum imi dau seama ca nu le-ati mai vazut demult...m-am mai linistit acum si am sa intru mai des...am mai adaugat cateva poze de la botez...tu cum esti? ce face burtica si locuitorii ei?..te pup si pe tine si burtica
va pup si pe celelalte mamici de gemeni si desigur pe gemenei...burticilor le urez curaj si Doamne ajuta!

http://s453.photobucket.com/albums/qq253/laraa_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

laraa, chiar ca sunt mumoase puiutele! Si grasunelee... Ce mari s-au facuuut!!
Nu pot sa cred.. Nu de mult te incurajam cu burtica!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

Dalina incearca sa cauti pensiune la www. cazare - praid .ro (adresa e cu spatii).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

ce repede trece timpul...shi ce repede cresc copii!!!!
laraa...ai fete meri shi super frumoase!!!
bogdana...shi ai tai sunt mari...shi frumosi....shi ce frumos dorm la iarba verde...!!!
parca mai ieri am venit de la maternitate cu fetitele...
dar parca nu imi mai amintesc cum era inainte...ce faceam cind veneam de la serv?...cum dormeam doar eu cu sotul?...cum vorbeam tare in casa seara?...acum e o liniste deplina...nu se aude decat scartaitul parchetului care din cauza traficului...a inceput sa scartaie...:))...
duminica au implinit fetele 8 luni...
se chinuie sa mearga de-a beaua...reusesc sa se impinga...sa se miste din loc...le mai pun ziua in pat...sa mai fac cate ceva prin casa...dar nu prea reusesc pt ca nu razbesc sa aleg...cand in stanga patului...cand in dreapta....pt ca pleaca shi se rostogolesc...ma mir de ce nu slabesc...pt ca de mancat nu prea am timp....
in tarc mai stau cate putin...dar ajung una la cealalta...isi fura suzetele...isi iau jucariile...iar daca ona cade pe burta...cealalta sigur see intinde s-o prinda pe par...
clara a inceput sa zica ma-ma-ma-ma....ba-ba-ba-ba...
dintisori tot nu avem...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_Filip spune:

Luminita.....unde esti???
asteptam nazbatiile baieteilor....
ce mai fac???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Buna fetele, azi am fost la vaccin..au plans bietii mei bebei...ca acum antiplio nu se mai da oral..si a zis asistenta ca doare de mori..s-au invinetit de durere:((
Vlad a recuperat f bine...greutatea...si l-a ajuns pe Catalin ..au amandoi 5200 grame..si 56/58 cm.

Vlad si Catalin-17.03.2009 si Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lili_Filip

Luminita.....unde esti???
asteptam nazbatiile baieteilor....
ce mai fac???


http://lilianaf.shutterfly.com/
http://lilif.shutterfly.com/
Camelia-Maria & Clara-Ioana - 17.09.2008


aici, aici!!
suntem in plimbari mai toata ziua, dimineata de la 7 la 11 le pregatesc micul dejun si legumele ptr pranz si apoi afara pana dupa 15... cand vin, nu stiu ce sa fac mai repede... nazdravanii nu mai dorm decat f putin, dupa ce vin de afara, cam o ora... in rest, toate bune: spune 'mama', 'tata', 'nana', 'dada', 'baba', pana mai ieri 'kkt'(Edi)... n-avem dinti, incercam sa mergem de-a busilea dar nu ne iese, suntem neastamparati, papam bine, cam 200gr/masa, ave 3 mese inlocuite si nu prea facem nazuri la papica, avem inca 2 mese de lapte ziua si cel putin una noaptea... sanatosi suntem, multumesc lui Dumnezeu!!

Sa-ti traisca fetitele, peste 6 zile facme si noi 8 luni.



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26.09.2008
_
Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…
GHIDUL MAMEI
poveste despre comori
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

FETELORAJUTATI-MA si pe mine cu un sfat,daca mai este cineva la ora asta pe forum:acum cand am mers la baie,am gasit pe hartia igienica o secretie ca o gelatina(un albus de ou mai tare),nu foarte multa,dar era,ca la ovulatie,pana acum nu am vazut de cand sunt insarcinata,sa fie oare dopul gelatinos si sa inteleg ca urmeaza sa nasc,sau s-o fi deschis colul,ce parere aveti?

35+ REBECA NICOLE si DAVID NICOLAS

Mergi la inceput