Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (108)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

DA mai, sunt la jumatatea sarcinii, nu imi vine sa cred... si a doua jumatate trece parca mai repede decat prima... deja nu mai am rabdare

Si in plus azi am si tastarnitza



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 19+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

A da eu socrilor le zic pe nume, la fel si prietenei socrului. Mi se scula parul in cap sa le zic mama si tata cred ca nu ma mai maritam. Oricum eu soacra o vad cam odata la trei luni deci nu am treaba cu ea. Sotul mamei la fel, chiar si tata ii spusese sa ii spuna pe nume doar ca nu a mai apucat prea mult timp. Copii le zic tot pe nume bunicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui piolica


Fetele, intrebare de baraj.... voi cum va adresati socrilor? cu Dvs sau cu Tu? Le spuneti pe nume sau Dl/Dna? Hai ca sint curioasa.
Eu vb cu ai mei cu dvs, nu pot sa-i tutuiesc, cu toate ca ei mi-au sugerat in mai multe rinduri la inceput, acum cred ca s-au obisnuit cu mine asa. Francezii sint foarte formali, iar eu stind cu al meu fara sa fiu maritata citiva ani buni, nu prea imi venea sa-i tutuiesc pe ai lui, cind ne-am casatorit, chiar ca nu mai puteam sa-l las pe dvs.





Mamica fericita de bebelina Elsa


iti dai seama ca este imposibil sa le zici socrilor francezi "tu" ci numai "vous" insa socrii mei la nunta au insistat ca de atunci sa le zic pe prenume, asadar ii zis soacrei "vous Francoise", adica o strig pe nume dar conjug verbul intotdeauna la pers 2 pl, "dites", "venez"; la fel si cu socru-meu. Sotzul meu, francez fiind, le vb parintilor mei tot cu dv. Dar nu le-a zis niciodata pe numele mic, doar asa in gluma cu "dl X" in fata.

************************************************************************************

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Welcome, my son!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

babytza pt printesa VALENTINA si mama ta...

Deasemenea tuturor sarbatoritilor de azi cu nume de GHEORGHE si derivate din el...

Stiti ca vam intrebat ieri daca pot sa ii dau ceaiul acela din mai multe plante....imi era frica, ca nu o sa ii placa, dar ce sa vezi nu se mai satura......mie imi place ca nu refuza nimic nou tot ce ii dai deschide gura chiar daca ii place sau nu (bine,ca daca nu ii place a doua oara nu o mai deschide)

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF

Citat:
citat din mesajul lui piolica


Fetele, intrebare de baraj.... voi cum va adresati socrilor? cu Dvs sau cu Tu? Le spuneti pe nume sau Dl/Dna? Hai ca sint curioasa.
Eu vb cu ai mei cu dvs, nu pot sa-i tutuiesc, cu toate ca ei mi-au sugerat in mai multe rinduri la inceput, acum cred ca s-au obisnuit cu mine asa. Francezii sint foarte formali, iar eu stind cu al meu fara sa fiu maritata citiva ani buni, nu prea imi venea sa-i tutuiesc pe ai lui, cind ne-am casatorit, chiar ca nu mai puteam sa-l las pe dvs.





Mamica fericita de bebelina Elsa


iti dai seama ca este imposibil sa le zici socrilor francezi "tu" ci numai "vous" insa socrii mei la nunta au insistat ca de atunci sa le zic pe prenume, asadar ii zis soacrei "vous Francoise", adica o strig pe nume dar conjug verbul intotdeauna la pers 2 pl, "dites", "venez"; la fel si cu socru-meu. Sotzul meu, francez fiind, le vb parintilor mei tot cu dv. Dar nu le-a zis niciodata pe numele mic, doar asa in gluma cu "dl X" in fata.

************************************************************************************

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Welcome, my son!!!


este atit de francez ce spui tu acolo!!!! eu le zic Dl si Dna, ca asa m-am obisnuit, mi se pare ciudat sa spun Marie Odile, vous.... insa, aici este ffff normal! pt ei e ciudat ca spun Madame Houlier, dar cred ca s-au obisnuit cu mine asa si ma lasa in pace.

L.E. NU e imposibil, cumnata mea ii tutuieste pe socri, asa ca-ti dai seama ce aiurea suna cind eu spun madame houlier, vous...., iar ea spune marie-odile, tu.... (cred ca pt ei, amindoua sintem ciudate.... normal ar fi fost marie-odile, vous...)

in fine... hai sa nu divaghez prea tare.


Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Nerantula am vazut ieri urmarind filmuletul "Gruia cu ceapa lui" ca printre jucariile bebelusului este si un ciocan la fel ca al lui Mihnea. Si sotul meu spune: "Pai normal, adevaratzii <<ARE>> ciocan!"

fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008
Ma fac mare

www.tamagochi.ro/pet-tzukitzu" target="_blank">VOTATI VIRTUALA multumim frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

neatzu

In sfarsit am reusit sa citesc si eu din urma, printre o ciorba si o mancarica, un bb plangacios, o para razuita incercata si mancata de mine...iar acum tocmai am terminat un punga mare de floricele si o cola mammut ca taman am vizionat un alt serial pe forumache.Ahhh ce zi minunata e afara, nu credeti?

piolica eu nu o sa le zic socriilor mei mama sau tata EVER!!!o IDIOTZENIE!La fel si cu schimbatul numelui, eu vroiam sa il pastrez pe al meu, dar am facut o pt copil, ca stiu cum e sa fie mama cu un nume si tata cu altul, in urma divortului lor.


eva.f sa-mi zici si mie cum ii trimiti citatia lu Delphinas, adika pe ce adresa ca vreau sa dau si eu pe careva in judecta pt. calomniere pe forum si nu ii gasesc adresa.Pui un detectiv ceva...Sherlock Holmes moldovenesc?

In rest toate bune si frumoase

LA MULTI ANI CU SANATATE GHEORGHITZILOR[S]

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Miruna nu nu mi-am pastrat numele desi am incercat sa-l conving pe injineru' sa il luam pe al meu, ca el mai are doi frati iar io mi-s ultima cu numele asta. N-am reusit si am un nume tare urat acum. Mi-e si jena sa ma recomand uneori
Bebe e de acord cu mine ca a inceput sa danseze prin burta

Cu intalnirea e o problema dureroasa pt ca o luasem de buna pe aia cu 12 iunie si reusisera ai nostri prieteni sa ne convinga sa mergem cu ei in concediu intre 1-10 iunie... ne-au luat si bilete (adica au dat avansul si pt noi si n-am mai avut ce face decat sa le dam banutii)Mie mi-e putin groaza ca e cu avionu... cu masina oricum nu mai era o varianta. EU n-as fi vrut sa merg deloc si chiar as vrea inca sa gaseasca pe altcineva sa mearga in locul nostru. DAca vor reusi am sa vin, daca nu... Oricum, tu vii cu sotul? Eu nici nu stiu ce sa fac daca vin. . DA acum ma gandeam, tu nu l-ai vazut atunci la spital? Parca era si el. Sau la cat eram eu de groggy nu mai imi amintesc prea bine
Scuzati off-topicul



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 19+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui nikolici

neatzu

eva.f sa-mi zici si mie cum ii trimiti citatia lu Delphinas, adika pe ce adresa ca vreau sa dau si eu pe careva in judecta pt. calomniere pe forum si nu ii gasesc adresa.Pui un detectiv ceva...Sherlock Holmes moldovenesc?




de IP-ul computerului ai auzit. De pe acel computer mi-a trimis mie un e-mail asa pot afla de la providerul de net cine mi-a trimis mail, care IP si sa aflu care persoana are acel IP. E asa de greu? E de gradinita...daca zici ca te ajuta
le: cu mandat poti face acelasi lucru pe un forum public, nu iti imagina ca poate cineva spune public o treaba la umbra anonimatului, au fost gasiti pedofili doar dupa IP si aberatiile scrise pe messenger. Tehnologia asta...

************************************************************************************

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Welcome, my son!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Aha deci bag IP UL si imi da adresa.Bai cum de nu m-am gandit???Noroc cu tine!!!Multzam neam!

Nikole mami de Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput