Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (108)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Eu n-as fi adus vorba, ca acum mi-ai amintit ca am vazut acum 2 zile pe cineva pupandu-se cu un Matei prin parc

www.flickr.com/photos/30462666@N03/sets/" target="_blank">Gruia - haiducel iubit 16.09.2008

Hypnotic Parade



meyyyyy..ala era un -ic fratzesc ....adica asa ca de la frate la sora
Matei si Stefan sunt "fratzi de cruce"....asa ca si Izabella e ca o surioara pentru Matei

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157616951586008/show/" target="_blank">Mica mea printzesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

monica,[pupmultumesc....si sa stii ca nu numai sotul piolicai stie de tine....

piolica,in leg cu socrii....eu le-am zis de cand i-am cunoscut...doamna si domnul Enache...si asa a ramas.
nu stiu ce vor ei.....de fapt, stiu, dar nu ma intereseaza..oricum intre noi au fost lucruri urate..au trecut....dar nu pot altfel.
chiar de as fi fost apropiata f mult de ei...consider ca mama e una sing ...
sotul meu n-are pretentii...mama mea nici atat...sotul meu ii zice"dumneavoastra"...deci nici ceilalti sa nu aiba.
la nunta a venit socrul meu cu niste neamuri ale lui langa mine..si m-a intrebat "cine sunt eu pt tine?"...si i-am zis..."tata socru'...dar doar pt ca era sit respectiva...si am vrut sa fiu o mireasa draguta.atat.prima si ultima data.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Hihi Piolica, greu cu socrii (eu am doar soacra ca socrul s-a stins acum 7 ani ) Ea ar vrea sa-i spunem "mama" dar e tare greu sa scot cuvantul asta pe gura adresandu-ma ei. Este o persoana mai de moda veche si foarte (extrem de )bisericoasa si chiar copii ei ii vorbesc cu "dumneata". Ai mei parinti i-au spus injinerului sa le spuna pe nume si sa li se adreseze cu "tu" dar ii e cam greu lui, se mai scapa uneori ceea ce ma bucura (ai mei sunt parinti moderni si deschisi la minte, nah ca sa ma laud si eu )

Si ca fapt divers apropos de spus cuiva mama sau tata, altcuiva decat parintilor mei, sa va povestesc o faza de cand eram mica. AU venit prin clasa 1 sau 2 la noi in liceu de la casa de film sa racoleze copilasi pentru filmul "Intamplari cu Alexandra" cu Mircea Diaconu. Am fost si eu printre cei alesi si am dat vreo 3 probe. La a treia ramasesem numai eu si inca o fata. Trebuia sa joc o scena cand eram acasa, faceam mancare si venea tata (Mircea Diaconu) si eu trebuia sa ma duc la el sa-l iau in brate si sa-i spun ceva de genul "bine ai venit tata". Copil tamp cum eram am inceput sa plang in hohote si sa urlu ca el nu e tatal meu. M-a scos tata pe hol, a incercat sa-mi explice ca e doar un rol, un film bla bla. Eu o tineam una si buna ca ala nu e tatal meu si ca io nu pot sa-i spun tata. Si iaca asa mi-am ratat eu cariera de actrita (Sa nu va mai spun ca roulul a fost jucat pana la urma de fiica lui Mircea Diaconu asta in caz ca va faceati ganduri ca a fost pe bune preselectia)



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 19+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



hai ca mi-ai placut! super faza cu tata - Mircea Diaconu! moama, moama, am fi avut o actrita printre noi!

eu nu le spun mama si tata, ca nu-mi sint parinti, insa vorbesc cu dvs cu ei. Al meu vorbeste cu dvs cu ai mei, insa ai mei sint destul de in virsta (tata are 75 de ani!!!!), ii e lui jena sa-i tutuiasca, ca ai mei nu cred ca ar fi avut ceva impotriva.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Eva, Delphinas eu zic ca macar una din voi sa va amintiti de cuvintul IERTARE..
Nu stiu cine a gresit dintre voi ...si nici nu vreau sa aflu ...dar una din voi trebuie sa sa trezeasca la realitate...
va rog mult ..e mai mult decit suficient cit v-ati in public.



LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157616951586008/show/" target="_blank">Mica mea printzesa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

in Franta nici nu se pune problema sa spui mama si tata la socri (nu am auzit niciodata de asa ceva), iar daca s-ar fi pus, eu, una, nu as fi zis! Macar astia sint mai realisti, mama e numai una (chiar si tata, ce mai tura-vura). Insa aici e vorba daca tutuim sau nu.

sper sa nu ma fi abatut prea tare de la subect, insa eram curioasa cum mai e acum, ma refer la generatia noastra, ca stiu ca acum 20 de ani era un must sa spui mama si tata, ca altfel se uitau urit.

Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

SI sa stiti ca injineru' meu va stie pe toate
DAr avem un top si in varf e felicia urmata de Rox si Miruna De feli ii povesteam mereu in sarcina cu pataniile ei si inca ma mai intreaba ce face si ce a mai patit



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 19+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

neata mai la pranz!
piolica, pe mine ma tine in spate sa le zic socrilor mama si tata, asa ca nu le zic... dar nu le zic nicicum, insa nici nu-i tutuiesc. prefer sa-mi pastrez distanta de siguranta. la fel si soata cu ai mei.
carla, atat de mult ma bucur sa stiu de voi...


_
nasterea strumfitei mele
piticania creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Carla ma bucur ca scrii! Asteptam poze cu putoiu'!
Piolica socrii mei(de la tara dar deschisi la minte, de aproape 60 de ani) le-ar fi placuuut tare sa le zic mama si tata...dar no way!!! Pt ca suntem moldoveni le zic "tanti x" si "nea y" si "matale"
Mami de Alexa si Cipri bate vantul , deci s-ar putea sa nu mai iesim...Lucas e mucios de o sapt!

FERICITA MAMICA A LUI LUCAS (1 SEP 2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Carla ma bucur teribil ca scrii la noi. Din ce povestesti tu Sasha face la fel de multe ca Dimitri. Sper ca sunteti pe maini bune si va tin pumnii sa fie totul bine.

Moni ma macina curiozitatea, ti-ai pastrat numele? Si vii cu "injineru" la petrecere? Ca atat i-ai zis asa ca o sa ii zic cand il vad a tu esti Injineru.

Mergi la inceput