Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Carla bine ai venit !!!!! Ma bucur tare mult ca ai hotarat sa mai intri pe aici Am pupat fetele atunci cand m-ai rugat si ele te-au pupat pe tine , in caz ca nu poti intra in urma sa citesti....
Te asteptam cu mare drag de cate ori ai timp sa ne spui ce mai faci si cum mai creste puiul Sahsa
Imi pare rau ca a trebuit sa incepi serviciul atat de repde , dar e bine ca ai cu cine sa il lasi pe putzoi.
Asteptam poze si detalii cu ce mai faceti

Khristin e tare scump Anthony , l-am vazut muncind la girafa

Moni esti o draguta , ma bucur sa va aud ca seamana si cu mine, ca eu sincer nu imi dau seama acum cu cine seamana. Il vad doar frumos si scump si dulce, na ca cioara cu puiul ei

Andreea parca te pusesem cu datele in lista....o fi vreo greseala. Scriu acum din nou

Paula succes la invatat puiul la biberon !!! Si distractie placuta la petrecere !!! Sa stai cat mai mult
Periuta ??? Pai merge asa bine cu mana .... ce sa mai dau banii pe periuta glumesc...

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Neata !

Sper sa se fi terminat mesajele penibile si sa reintram in normal. Nu de alta dar nu stiu pe cine intereseaza...

Babytza v-a iesit dintisorul ??? Sa-ti traiasca fetele !

Ratonelu bine ai revenit !!!!!! te asteptam cu poze si cu mesaje mai dese

Anamona ma bucur ca a fost totul bine ieri si cred ca ai mai prins curaj.

Anca pai sa stii ca avea dreptate Eva ca arati ca la liceu, sau hai facultate asa. In orice caz nu ti-as da 28.

Referitor la sport, eu una nu cred ca daca practici scade laptele. Cel putin la mine nu a fost asa, v-am mai povestit si o sa militez pentru asta. Mi se pare important mai ales pentru cele care sunt nemultumite de felul in care arata si au moralul jos din cauza asta. Faceti fetelor sport, creste secretia de endorfine, supranumite „hormonul fericirii“, deci va veti simti mult mai bine.

Alex de ieri a descoperit cum se sta in picioare si vrea acum mereu asta. Ii dau mainile si se ridica si sta asa. Bine ca inca nu a aflat cum sa faca asta singur ca nu aveam cum sa dau patul mai jos, sunt inca singura acasa, fara tata In rest si el e marait rau, poate de la dinte, nu stiu. Iese nr 5. Asa ca suge suzeta si e cat de cat mai fericit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Carla (ratonelu) te asteptam mai des pe la noi cu vesti despre piticul tau!
Serviciu usor si multa sanatate puiului!

************************************************************************************

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Welcome, my son!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Ratonelu, Doamne ajuta . Ma bucur sa sesizez o nota de optimism in mesajul tau, bravo mamico. luptatorul Sasha.

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Hello, hello!

La multi ani sarbatoritilor de azi, inclusiv celor cu nume derivate din Gheorghe!

Fetele, multumesc pentru cuvintele frumoase la adresa Elsei. E mai putin mucioasa azi, insa ieri mi-a urlat la greu din cauza mucilor. Acum isi face somnul de frumusete, sper sa se trezeasca fara muci.
Moni, ma gindesc mereu la tine si la simburelul tau. Sa te odihnesti si sa ai grija mare, mare de tine. Te pup cu drag. (Chiar si sotul meu ma intreaba ce mai faci, de fapt stie numai de tine si de Kristin 'tipa din canada', ca altfel forumul si ce mai scriu / ciresc eu pe aici e 'secretul meu'. hihihi.)
Kristin, am vazut-o inca de ieri pe Sophie morfolita de Chris, insa am uitat sa-ti spun. Deci Sophie are succes pina si in Canada?
Bitza, ma bucur sa te vad. (si a mea are picioare de hobbit si urechiuse de Elf, hihihi, sper sa nu-i creasca prea tare, ca totusi, e fetita)
Musette, ce-ti mai face flacaul?
Eva, mare smecheras ai tu acolo, adevarat lutin de bois!
Anamona, ce bine ca totul a fost bine ieri. Ti-am zis ca si eu m-am perpelit la greu cit timp am fost la spital, insa totul a decurs mai mult decit bine.
Ratonelu, pupici mamico.
Delphinas, eu intru cam rar, asa ca nu prea stiu ce s-a intimplat si nu vreau sa cad aiurea in oala, insa vad ca esti suparici. Pupici multi pentru tine, sper sa intri cit mai repede sa ne dai vestea cea mare.

Fetele, intrebare de baraj.... voi cum va adresati socrilor? cu Dvs sau cu Tu? Le spuneti pe nume sau Dl/Dna? Hai ca sint curioasa.
Eu vb cu ai mei cu dvs, nu pot sa-i tutuiesc, cu toate ca ei mi-au sugerat in mai multe rinduri la inceput, acum cred ca s-au obisnuit cu mine asa. Francezii sint foarte formali, iar eu stind cu al meu fara sa fiu maritata citiva ani buni, nu prea imi venea sa-i tutuiesc pe ai lui, cind ne-am casatorit, chiar ca nu mai puteam sa-l las pe dvs.





Mamica fericita de bebelina Elsa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

cristina, andy...va pup si eu....
de fapt, toate fetele.
...vad ca unii bobocei au deja dintisori....
sasha cam de o luna se trezeste de 4-5 ori pe noapte....plangand.....adoarme la loc repede...nu mananca, bea f multa apa....ma gandesc ca are leg cu dintisorii?...adika pana acum o luna....se trezea o sing data in 11 ore de somn.....si primele 8 ore le dormea dus...
ori doar e mai terorist acum...cand stie ca mami se duce la serv si si-a pus program de la 7 la 16...tocmai sa stea mai mult cu sasha.



Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

roxana,boo,anca,monica,piolica, preety...si toate fetele....
stau p-aproape....din urma nu prea am timp sa citesc...
as vrea sa pun si eu 2-3 poze....dar nu mai stiu cum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Carla, Doamne ce ma bucur sa te citesc. Ma bucur sa vad o nota de optimism in postarea ta si astept cu nerabdare pozici cu putzoiul mic si dulce (ca la asa o mamica frumoasa sunt convinsa ca si el este un copil superb)
SA sti ca eu ma gandesc mereu la voi si sunt optimista ca veti fi foarte bine in final. Simplul fapt ca doctorii nu ii gasesc nimic concret arata ca poate chiar nu are nimic.

Si v-am mai spus, "odiseea" asta are un ingeras acolo sus care vegheaza asupra boboceilor si mamicilor de bobocei Eu sunt convinsa de asta.



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 19+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Hihi Piolica, greu cu socrii (eu am doar soacra ca socrul s-a stins acum 7 ani ) Ea ar vrea sa-i spunem "mama" dar e tare greu sa scot cuvantul asta pe gura adresandu-ma ei. Este o persoana mai de moda veche si foarte (extrem de )bisericoasa si chiar copii ei ii vorbesc cu "dumneata". Ai mei parinti i-au spus injinerului sa le spuna pe nume si sa li se adreseze cu "tu" dar ii e cam greu lui, se mai scapa uneori ceea ce ma bucura (ai mei sunt parinti moderni si deschisi la minte, nah ca sa ma laud si eu )

Si ca fapt divers apropos de spus cuiva mama sau tata, altcuiva decat parintilor mei, sa va povestesc o faza de cand eram mica. AU venit prin clasa 1 sau 2 la noi in liceu de la casa de film sa racoleze copilasi pentru filmul "Intamplari cu Alexandra" cu Mircea Diaconu. Am fost si eu printre cei alesi si am dat vreo 3 probe. La a treia ramasesem numai eu si inca o fata. Trebuia sa joc o scena cand eram acasa, faceam mancare si venea tata (Mircea Diaconu) si eu trebuia sa ma duc la el sa-l iau in brate si sa-i spun ceva de genul "bine ai venit tata". Copil tamp cum eram am inceput sa plang in hohote si sa urlu ca el nu e tatal meu. M-a scos tata pe hol, a incercat sa-mi explice ca e doar un rol, un film bla bla. Eu o tineam una si buna ca ala nu e tatal meu si ca io nu pot sa-i spun tata. Si iaca asa mi-am ratat eu cariera de actrita (Sa nu va mai spun ca roulul a fost jucat pana la urma de fiica lui Mircea Diaconu asta in caz ca va faceati ganduri ca a fost pe bune preselectia)



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 19+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput