Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (108)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

baytza iar party? super!!!! sa-ti traiasca Tina si mamica ta!!!

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

HRISTOS A INVIAT!

Si neata fetelor! Eu pe aici, av citesc dar nu am reusit sa postez mai nimik, sper sa reusesc acum pana se trezeste maimutelu`

Babytza ce periuta de dinti cumperi?

Am vazut poze cu toti boboceii, sunt frumosi toti (nu nominalizez ca mi-e ca ratez vreunul)

Ref cura de slabire am avut si eu o tentativa, dupa 2 saptamani de mancat light si sport seara am slabit 500 grame asa ca am renuntat. E aevarat ca burta s-a mai aplatizat, acum e doar burtica de grasime. Intentionez sa reincep sport+mai putina ciocolata cat mai repede. Suprapus cu intorsul la munca sper sa se soldeze cu ceva kg in minus Acum am 73 kg (la 1,73) si nu intru sub nicio forma in pantalonii cumparati cand aveam 75 kg9cu un an inainte sa raman insarcinata). Nu reusesc nici macar sa trag fermoarul pana sus si am nascut prin cezariana.Deci bazinul meu s-a latit inainte de nastere Iar tzitzi sper sa revina la dimensiunile de dinainte de sarcina(C) ca acum am ajuns la E si din cauza de sutiene naspa port bustiere

Anamona m-am gandit la tine si ma incurajam ca o sa fie bine Pe 4 mai o sa experimentez si eu aceleasi angoase
Cred ca bunicile ar trebui sa dispara din preajma voastra cand vii tu acasa, sa va lase doar pe voi doua. Problema vine din faptul ca ele nu au stat prea mult timp cu Thea pana acum si acum nu se satura de ea. Poate intr-o saptamana o sa le ajunga oboseala si o sa te lase singura cu ea. Daca nu, le poti trimte la spalat vase/facut mancare

In rest incerc sa il invat pe Mihnea sa bea din biberon si nu vrea sub nico forma, nu stiu ce voi face

Diseara trebuie sa merg la o petrecere si il las pe Mihnea cu tati sa ii faca baita si sa il adoarma Vedem daca ma intorc repede acasa sau pot ramane pana dimineata


Si sa nu uit sa urez LA MULTI ANI Iepurila, Danucu, Kllemi

Si de asemenea: Sa traiti cu numele Gheorghe, Gheorghita, George, Georgiana si alte combinatii gheorghiene

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui EvaF


Ce imi place de tine, zici ca esti eleva

************************************************************************************

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Welcome, my son!!!



Referitor la asta, zilele trecute m-a abordat o babeta (nu baveta ) in parc si m-a intrebat cum ma descurc si cu scoala si cu copil . Credea ca am vreo 17 ani . I-am spus "doamna, scoala am terminat-o acum cativa ani buni, am 28 de ani si ma descurc si cu SOT si cu COPIL"

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_ada spune:

preety parca 30 de zile , din cate stiu eu , parca asa scria si pe decizie ...dar cel mai bine ar fi ca prietena ta sa sune la hambarului sa intrebe
am uitat sa urez LMA tututror sarbatoritilor de nume de azi
noi nu suntem in lista , nu stiu de ce , dar daca puteti sa ne "introduceti" ar fi super ...datele sunt urmatoarele :
3000g,49cm,cezariana,apgar 9,39 saptamani,dr Fathi Couro , cfr2 , hmmm cred ca sunt toate
babytza multumim pt cinste
ada felicitari pt dintisor , speram sa treaca repede maraiala



mamica fericita de Maia Sofia - 23.09.2008
poze cu pitica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Iepurila, Danucu, Kllemi

De asemenea, si celor care isi serbeaza onomastica

Multumim tuturor pentru aprecieri

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Lidia nu dispera inca cu babypoint, gandeste-te ca a fost Pastele catolic, apoi cel ortodox, circula cam greu pachetele in conditiile astea

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

Hristos a inviat!

va pupam si noi.
eu am inceput serviciul...din motive lesne financiare de inteles....iar sasha sta cu soacra(il ducem dim la kineto...apoi la soacra si seara inapoi acasa si tot asa...o intreaga aventura lacul tei-gara de nord-drunum taberei...si retur...zilnic!)...sau cu sotu(serv lui e pe duca...)...
in rest bine,creste Sasha ...ne jucam....am invatat sa tipam...si sa fim rasfatati...
si...ne rostogolim!yupiiiiii....
in rest, mergem pe la doctori....la controale...dar ni se spune sa revenim...ca inca nu i se poate pune un diagnostic.are simtpome....dar sa mai asteptam.
noi nu-i vedem mare lucru....dar probabil doct stiu mai bine.
facem kineto in fiecare zi si crestem!
voi c emai faceti?eu n-am mai intrat de f mult timp....
sper de azi sa intru mai des.
va pup...
si la multi ani pt sarbatorite!
poate va pun si eu niste poze....desi n-am f multe aici la serv.

carla,38+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

CarlaMa bucur mult ca ai intrat si ca sunteti bine.Ne-ai lipsit

Cristina , mamica de Raducu (7.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca81

Citat:
citat din mesajul lui EvaF


Ce imi place de tine, zici ca esti eleva

************************************************************************************

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Welcome, my son!!!



Referitor la asta, zilele trecute m-a abordat o babeta (nu baveta ) in parc si m-a intrebat cum ma descurc si cu scoala si cu copil . Credea ca am vreo 17 ani . I-am spus "doamna, scoala am terminat-o acum cativa ani buni, am 28 de ani si ma descurc si cu SOT si cu COPIL"

Mamica fericita de Carla Alexandra(13.08.2008)
Piti mic se face mare




ce ti-e si cu babetele astea.
Cunosc comentariile de acest gen

e ok insa asa. sa iti o faza amuzanta. aveam o colega profa de istorie care de fel are niscaiva burta, gogonata fix in sus, in rest nu e grasa, arata normal dar are burta. Si un coleg de-al meu, un tinerel plin de bun simt care se inrosea numai daca ne uitam la el, face si el un comentariu sub imboldul vestilor sale personale(sotia lui era gravi si vedea burtici peste tot) o intreaba pe colega mea: pe cand fericitul eveniment? Toate eram pe jos de ras numai colega se facea ca nu pricepe, ce eveniment, facea pe inocenta sa il taxeze definitiv. El saracul era rosu rac, cred ca s-a lecuit sa faca comentarii.
Asa ca zicea de bine babeta, e de bine, maica Chiar arati a eleva de liceu.

Eu ma gandeam ca in ziua cand va incepe lumea sa imi zica "doamna" am o problema

************************************************************************************

Eva, mami de Luca Noah (08.09.2008)

Welcome, my son!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

ratonelu bine ai revenit!!!! parca simt optimism in postul tau...ma bucur mult pentru voi...cu siguranta Sasha este bine si va fi bine si in continuare, multi pentru voi...te imbratisez cu drag

de Andrei Petru(18.08.2008)

Asa creste strumfi
Povestea bobocelului nostru

You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput