***Prietenie la plesneala - sfaturi de la babe***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marami spune:

Bingo!
MB helpuieste-ma, copilul meu e mai mic decat tine cu 2 ani sau 3 sau 4, lumineaza-ma rogu-te frumos si pe mine si spune-mi ce-i in capul unei adolescente de aproape 18 ani care dintr-un elev de nota 10 ajunge sa lipseasca de la scoala o luna intreaga si considera ca cea mai buna solutie e sa intrerupa un an.....un an intreg pentru o luna......Oana??? In seara asta am 80 de ani ce naiba caut eu pe forum???

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Ramane in suflet Povestea unui Licurici!

mandrele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Nu mor caii cand vor cainii, nici cainii cand vor stapanii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kay

am citit si eu la subiectul ala... ai intrat cu bocancii plini de noroi... asa, aiurea. poate femeia are niste probleme si nu toti slabesc pe fond nervos... si nu zic pt ca si eu ma ingras groaznic cand am probleme... dar discutia era alta, despre altceva. aiurea...

ma culc, am ras cat am putut cu iubita mea, Smeagol a ras si el pe sub mustati, iar acu ma culc, nu mai pot...

p.s. mi-am luat pistol de impuscat cuie in pereti me proud !

noapte buna !

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."


da' ma rog ce te-o deranjat,Cadano? iaca nu mai intru pe forum sa nu supar pe nimeni !



Gabriela

"Prietenia este confortul inexprimabil de a te simti in siguranta cu niste persoane, fara a trebui sa-ti cantaresti gandurile, nici sa-ti masori cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Marami, eu-s batrana pentru problemele astea . INSA, din cate stiu ei si stii si tu mai mult ca sigur, pe adolescenti ii apuca peste noaptte diverse: azi asculta punk, maine hard-rock si poimaine se reprofileaza la muzica simfonica (doar un exemplu) . Ai intrebat-o care-i problema, de ce vrea sa faca chestia asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

Citat:
citat din mesajul lui marami

Relax moldoveanco, io de ce am crezut tot ce-mi spune kupila si acu imi vine sa ma dau cu capu` de toti peretii ai vreo idee? Cica nu poate recupera materia din ultima luna, mai bine repeta anul altii merg la scoala 10 zile fir-ar sa fie si tot trec si ea se da batuta pentru o greseala, am crezut ca e o luptatoare, oare sa ma fi inselat atat de mult???

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Ramane in suflet Povestea unui Licurici!

mandrele mele D(29 sept 91) & D (18 iul 05)

pozne-npoze

Nu mor caii cand vor cainii, nici cainii cand vor stapanii!


ce cupil, ce materie, ce probleme?
cum sa repete anu? ca mai e oleak pana la final.

mami Ruxandra, in plina formapentru Andrei Tudor,cel mai nazdravan

poezici pentru mamici si pepenasi
www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase
Andrei Tudor- minunea noastra -The Story

...inseamna
ca infinitul si-a gasit limite
ii zarisem grimasa
zvarcolindu-se-n catuse de fier
aripile sunt inutile acum
chiar si cenusa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

frica de esec. faptul ca intotdeauna a fost fff buna, iar acum pt ca are de recuperat mult (parerea ei), ii e frica sa nu dezamageasca. pt cei care merg la scoala 10 zile si trec, e ok, sunt obisnuiti cu ritmul ala... in conditiile in care a lipsit cu o motivatie buna timp de o luna....altfel tre sa o tragi de limba sa vezi ce si cum... sau mai zi-mi, ca la d`astea cu copii suferinzi ma pricep de minune. din pacate...

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

\marami, intra pe mess, sa vb mai mult.

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

treaba cu cupilu la varsta asta...e cam cu ...nabadai..
io am din astia pe mana de cativa anisori.depinde de f multi factori, da eu nu cred ca se schimba asa deodata mentalitatea. ceva s-a intamplat acolo. de obicei clasele a 7 a si a 11 a sunt f dificile pentru ei. de aici multe probleme.daca e a 12 a...e greu si acolo...prea multa presiune...
da nu cunosc date ca sa ma bag si io in discutie. ideea e ca trebuie vb cu ea...dar nu ca de la mama la fiica neaparat, adik...depinde de tipul de relatie mama fiica...ma rog...Daca mi se cere parerea...mai zic...

mami Ruxandra, in plina formapentru Andrei Tudor,cel mai nazdravan

poezici pentru mamici si pepenasi
www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase
Andrei Tudor- minunea noastra -The Story

...inseamna
ca infinitul si-a gasit limite
ii zarisem grimasa
zvarcolindu-se-n catuse de fier
aripile sunt inutile acum
chiar si cenusa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

Eu ma schimbam dupa cum batea vantul. E adevarat, conteaza si mediul din care provii, prietenii, familia si, pana la urma, felul tau de a fi. Nu se poate da o regula generala legata de adolescenti, dar e clar ca trebuie discutat cu ei... mai ales daca, in cazul tau, Marami, ai o relatie apropiata cu fata ta. Eu oricum nu stiu despre ce e vorba in propozitie si care sunt detaliile, vorbesc mai mult la general.. iar somnu' care-mi joaca pe la ochi, gene si sprancene nu ma ajuta sa fiu mai coerenta si mai inteligenta de atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

bei, io fusei tanara adolescenta rebela... doar clasa a 9-a am onorat-o cu prezenta maxima.... in rest... citeam Ion in Planters, stateam cu orele la UNATC si faceam integrale, cred ca in clasa a 11-a am avut vreo 300 absente, le-am motivat pe toate, ca deh, motive si zambete aveam mereu. DAR, in nici unul dintre ani nu am avut media anuala mai mica de 9.30 parca fu cea mai mica (si, nu, nu pe pile, ochi frumosi etc, eu chiar invatam nene), niciodata nu am fost cu materia in urma, intotdeauna faceam temele mele si ale altor colegi (in pauze) ... eu inteleg si pe o parte pe cei care nu vor sa stea sa vada un profesor prafuit cu idei comuniste care numai porcarii debiteaza... asa fff bine am putut sa invat si singura... si sa mai zica cineva ca homeschooling nu e bun . meditatii in a 12-a n-am facut. poate la mate, mergeam la poli ca imi placea de un tip de la automatica, si ma duceam chipurile sa invat... mdea...

ideea era ca inteleg si cand te inamorezi pana peste cap si nu mai vrei sa vezi limite si integrale, cand s-a intamplat ceva si nu esti ok... dar nu sunt de acord cu neglijarea scolii... marami, daca vrei sa vb, pot sa interpretez de la tanara rebela la tanara rebela si o sa fie bine !

************************************************************************************
Ajuta la construirea unei sectii de chirurgie cardio-vasculara :

858 - 2 euro/sms - Comote, Orange, Vodafone

www.inimacopiilor.ro

oana de SOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia : www.onetruemedia.com/shared?p=63e6ea475473c2ddd2fc4c&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">intr-un an


S

www.helpsonia.com , povestea Soniei , www.inocenti.org -> sponsorizeaza un copil !

"When in trouble or in doubt, run in circles, scream and shout."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadameBovary spune:

somn usor la plesneala ca mi se pun ochii pe tastatura in curand.


marami, succes cu adolescenta, sa ne anunti ce ai rezolvat - asta pentru ca sper sa si rezolvi ceva.



, noapte buna

Mergi la inceput