Cine a scris Biblia?

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

ROTFL!!!!!!! Cheesus??? LOOOOOL



Completam topul cu:

Jesus On A Stick
si
Is this the Saviour or a Bucket of Filth?

nu inainte de a ne ruga ca aceasta uimitoare aparitie a Mantuitorului sa nu inceapa sa planga sau mai grav sa vorbeasca.



Come to The Dark Side ... we have cookies!





ce porcarie.
Azi maine se ridica cainele la rang de sfant si se va gasi o gloata de habotnici sa-i pupe moastele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul
Crimele comise de bolsevism s.a.m.d nu spala crimele crestinilor. Si nici nu pot fi puse in carca lui Marx, dupa cum nici crimele ultimilor nu pot fi puse in carca lui Isus.

Partida crestini-comunisti s-a incheiat la egalitate in privinta golurilor marcate.

Meciul religie-stiinta e alta poveste, pierduta in vecii vecilor de echipa gazda, amin, care in lipsa de inspiratie in atac dupa iluminarea terenului (ei mizau pe bezna totala pentru ca oaspetii sa nu nimereasca poarta) se roaga deja de o suta de ani la Arbitru ca jucatorul lipsa sa nu apara niciodata in teren desi o multime de tineri talentati sunt deja la incalzire pe margine.


capcaunule, acuma pe bune, ce te-apuci draga sa scrii ca xenocid? io nu te mai citesc pana nu incerci cu cuvintele tale si in stil personal. daca vreau sa citesc revista cutezatorii, apai citesc revista cutezatorii.

sorry, dar in lipsa de continut al mesajului, m-am legat si eu de forma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

eu intrasem sa va spun doar "Hristos a inviat!"

dar vad ca aici e o discutie despre dovezi stiintifice asa ca ma retrag

Daniela b , felicitari pentru sarcina, mi-a placut mult ce ai scris

mi-ai amintit cuvintele unui parinte minunat, despre fatarnicia pe care o avem noi credinciosii in relatia cu Dumnezeu si cu noi insine

http://sfvasile.3x.ro/savatie_tinerii.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hannen
credinta vine din suflet !Iar aceasta credinta EL o sadeste in sufletele noastre!Nu noi,muritorii!Daca EL nu da credinta ,nimeni nu o poate da...




Hannen, o lamurire, te rog. Daca Dumnezeu e cel care da credinta, deci el e responsabil cu cine crede si cine nu, de ce pedepseste cu iadul pe cei ce nu cred? Nu el nu le-a dat credinta? De ce pedepseste pe cineva ca este asa cum a fost creat, si despre care se stia ca nu va avea credinta?

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Pantera,am urmarit povestea convertirii unui tinar australian si m-am gindit instantaneu la tine.
Zicea ca la un moment dat a zis asa "Allah,hai arata-mi o dovada ca existi"si el se asepta la candeli aprinse instantaneu...si nimic.Apoi a zis "Probabil ca esti si tu ocupat,hai ca-ti mai dau o sansa ,asta este sansa ta...fa ceva!" si,tot nimic.
Apoi a intors pagina si ochii i-au cazut pe un verset care zicea asa "uitati-va la stele,la soare si la tot ce va inconjoara...astea sunt miracole pt. cei cu stiinta" si atunci si-a zis in sinea lui,"ce ignorant am fost"...
tipul (si speech-ul) e foarte funny ...
daca vrei sa-l vezi
http://www.youtube.com/watch?v=d-IuJL8HgvM

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S


Conchita, eu am sa-ti spun ceva. Nu consider ca atitudinea patimasa duce la ceva bun. Intelepciunea nu se cuantifica prin zbierete si aratatul pumnilor stransi. Iti faci un deserviciu prin intoleranta si poti fi usor catalogata ca bigota, ori nu cred ca-ti doresti asa ceva.
Eu, la celalalt subiect, ti-as fi dat 5 bile negre, nu albe cu a facut-o LadyJ. Poate ea n-a inteles ce ai vrut sa scrii.




Ba am inteles foarte bine. Un crestin trebuie sa faca ceea ce Invatatorul i-a invatat sa faca.
IIsus a distus comertul din Sinagogi? (ca biserici nu existau..)Spunea IIsus ca banul nu are ce cauta in casa Domnului?
Foarte bine. Asa sa faca si crestinii, sa lase naibii afacerile si sa scoata BANUL din Casa Domnului.

Ce adica e rau in asta?


Rau e ca ea crede ca e in drept sa faca la fel cu noi, prostii cestialalti care nu credem ca lumina sfanta apare si dispare dupa bunul plac al preotilor cu comertul care le frige buzele, asta e rau, LadyJ, asta am inteles eu din postarea ei. Daca tie iti convine ce a scris, bine. N-are a face cu banul, era un exemplu de-al ei, cum ar fi ortodox sa procedeze cu ereticii..hm?

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexia27

Citat:
citat din mesajul lui hannen
credinta vine din suflet !Iar aceasta credinta EL o sadeste in sufletele noastre!Nu noi,muritorii!Daca EL nu da credinta ,nimeni nu o poate da...




Hannen, o lamurire, te rog. Daca Dumnezeu e cel care da credinta, deci el e responsabil cu cine crede si cine nu, de ce pedepseste cu iadul pe cei ce nu cred? Nu el nu le-a dat credinta? De ce pedepseste pe cineva ca este asa cum a fost creat, si despre care se stia ca nu va avea credinta?

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!


Alexia,Dumnezeu cunoaste inima omului si EL zice ca atunci cind EL vede ca omul are in inima lui cit de putina bunatate(cit de putin bine) atunci EL ii va darui credinta.

aici 6 australience convertindu-se
http://www.youtube.com/watch?v=PWheLoqBQFQ&feature=related

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Citat:
citat din mesajul lui ladyJ

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S


Conchita, eu am sa-ti spun ceva. Nu consider ca atitudinea patimasa duce la ceva bun. Intelepciunea nu se cuantifica prin zbierete si aratatul pumnilor stransi. Iti faci un deserviciu prin intoleranta si poti fi usor catalogata ca bigota, ori nu cred ca-ti doresti asa ceva.
Eu, la celalalt subiect, ti-as fi dat 5 bile negre, nu albe cu a facut-o LadyJ. Poate ea n-a inteles ce ai vrut sa scrii.




Ba am inteles foarte bine. Un crestin trebuie sa faca ceea ce Invatatorul i-a invatat sa faca.
IIsus a distus comertul din Sinagogi? (ca biserici nu existau..)Spunea IIsus ca banul nu are ce cauta in casa Domnului?
Foarte bine. Asa sa faca si crestinii, sa lase naibii afacerile si sa scoata BANUL din Casa Domnului.

Ce adica e rau in asta?


Rau e ca ea crede ca e in drept sa faca la fel cu noi, prostii cestialalti care nu credem ca lumina sfanta apare si dispare dupa bunul plac al preotilor cu comertul care le frige buzele, asta e rau, LadyJ, asta am inteles eu din postarea ei. Daca tie iti convine ce a scris, bine. N-are a face cu banul, era un exemplu de-al ei, cum ar fi ortodox sa procedeze cu ereticii..hm?

Ingrid S si Diana
www.dropshots.com/Ingrid28_photo" target="_blank"> FILME 1
www.dropshots.com/Ingrid28photo" target="_blank"> FILME 2
www.dropshots.com/Ingrid28photo1" target="_blank"> FILME 3


Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues




Ingrid, ma refer stict la ceea ce a mentionat Conchita, legat de revolta lui IIsus cand a vazut comert in casa Domnului. Atat si nimic mai mult.
Tot ea, Conchita, spunea ca ar trebui sa facem la fel. Eu am inteles ca, ar trebui ca si crestinii de azi sa puna capat comertului in biserici...sunt pe langa ,cumva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hannen

Citat:
citat din mesajul lui Alexia27

Citat:
citat din mesajul lui hannen
credinta vine din suflet !Iar aceasta credinta EL o sadeste in sufletele noastre!Nu noi,muritorii!Daca EL nu da credinta ,nimeni nu o poate da...




Hannen, o lamurire, te rog. Daca Dumnezeu e cel care da credinta, deci el e responsabil cu cine crede si cine nu, de ce pedepseste cu iadul pe cei ce nu cred? Nu el nu le-a dat credinta? De ce pedepseste pe cineva ca este asa cum a fost creat, si despre care se stia ca nu va avea credinta?

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!


Alexia,Dumnezeu cunoaste inima omului si EL zice ca atunci cind EL vede ca omul are in inima lui cit de putina bunatate(cit de putin bine) atunci EL ii va darui credinta.

aici 6 australience convertindu-se
http://www.youtube.com/watch?v=PWheLoqBQFQ&feature=related

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas


I want to tell the world... a Story

Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades




Asta conduce la ideea ca toti agnosticii si ateii sunt eminamente rai? Ca nu au nimic bun, nu au deloc bunatate in ei? Mi se pare periculos sa cred asta...

Fii TU disponibil cand vrea copilul, nu-l fa pe el disponibil cand vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Alexia, nu doar ateii, ci toti cei care au alta credinta, pentru ca, nu-i asa, doar una e dreapta.

Mergi la inceput