Cine a scris Biblia?

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Iisus e deja printre noi! Faceti'va ca lucrati!



Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Rau e sa crezi ca esti absolut necesar si atotcunoscator.Pe scurt "self important".

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Iisus e deja printre noi! Faceti'va ca lucrati!



Come to The Dark Side ... we have cookies!




ROTFL!!!!!!! Cheesus??? LOOOOOL



Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S


Conchita, eu am sa-ti spun ceva. Nu consider ca atitudinea patimasa duce la ceva bun. Intelepciunea nu se cuantifica prin zbierete si aratatul pumnilor stransi. Iti faci un deserviciu prin intoleranta si poti fi usor catalogata ca bigota, ori nu cred ca-ti doresti asa ceva.
Eu, la celalalt subiect, ti-as fi dat 5 bile negre, nu albe cu a facut-o LadyJ. Poate ea n-a inteles ce ai vrut sa scrii.




Ba am inteles foarte bine. Un crestin trebuie sa faca ceea ce Invatatorul i-a invatat sa faca.
IIsus a distus comertul din Sinagogi? (ca biserici nu existau..)Spunea IIsus ca banul nu are ce cauta in casa Domnului?
Foarte bine. Asa sa faca si crestinii, sa lase naibii afacerile si sa scoata BANUL din Casa Domnului.

Ce adica e rau in asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xenocid spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

ROTFL!!!!!!! Cheesus??? LOOOOOL



Completam topul cu:

Jesus On A Stick
si
Is this the Saviour or a Bucket of Filth?

nu inainte de a ne ruga ca aceasta uimitoare aparitie a Mantuitorului sa nu inceapa sa planga sau mai grav sa vorbeasca.



Come to The Dark Side ... we have cookies!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Pe impecabilii fara suflet ii inteleg si ii compatimesc.
Vezi, tu dai exemple de persoane "credincioase" care nu se incadreaza in cele spuse de mine;ei bine, acele persoane nu inteleg credinta.Categoriile acestea de "credinciosi" sunt:superstitiosii,fricosii,elitistii care o etaleaza ca pe o traditie si multi altii care nu au harul de a crede cu sufletul.
Cei care turuiesc din Evanghelii si isi bat cu nuielusa copiii(stii tu la cine ma refer!)crezi ca ei inteleg ce a vrut sa ne invete Invatatorul?
Eu consider ca ranchiuna,rautatea,razbunarea,ne strica viata si categoric pe mine nu ma caracterizeaza.



Da, ranchiuna, ura , razbunarea strica vieti. Aviz habotnicilor cu ochelari de cal.(inclusiv crestinilor care trambiteaza in gura mare despre iubire si ei isi bat copiii cu nuiaua)

Tot respectul pentru cei care isi inteleg credinta si lasa draq ura alimentata de unele dogme religioase.
Asta ma termina pe mine, faptul ca se declara crestini dar habar nu au de invatatura lui IIsus. Ii intereseaza mai mult sa mearga in patru labe in jurul bisericii si sa pupe moaste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Lady J,,.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui xenocid

Citat:
citat din mesajul lui blackpanterro

ROTFL!!!!!!! Cheesus??? LOOOOOL



Completam topul cu:

Jesus On A Stick
si
Is this the Saviour or a Bucket of Filth?

nu inainte de a ne ruga ca aceasta uimitoare aparitie a Mantuitorului sa nu inceapa sa planga sau mai grav sa vorbeasca.



Come to The Dark Side ... we have cookies!



LOOL, now that's funny right there! (zisa cu accent sudist) LOOOOOL, cred ca de la dosul cainelui cel mai low ar fi sa vada chipul intr-o balega sau asemenea :)))


Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui conchita

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

Citat:
citat din mesajul lui cortexia
ACESTUI citat al lui Marx i se atribuie "fanatismul" crestinilor?

Nicidecum. Marx s-a nascut DUPA aproape doua mii de ani de edicte, schisme, evanghelizari, cruciade, reconquista, inchizitie, conquiste, cutite lungi noaptea, antireforma, bule si antibule s.a.m.d

si cu aprox. un secol inainte de bolsevism s.a.m.d

Crimele comise de bolsevism s.a.m.d nu spala crimele crestinilor. Si nici nu pot fi puse in carca lui Marx, dupa cum nici crimele ultimilor nu pot fi puse in carca lui Isus.

Partida crestini-comunisti s-a incheiat la egalitate in privinta golurilor marcate.

Meciul religie-stiinta e alta poveste, pierduta in vecii vecilor de echipa gazda, amin, care in lipsa de inspiratie in atac dupa iluminarea terenului (ei mizau pe bezna totala pentru ca oaspetii sa nu nimereasca poarta) se roaga deja de o suta de ani la Arbitru ca jucatorul lipsa sa nu apara niciodata in teren desi o multime de tineri talentati sunt deja la incalzire pe margine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

ah, cat de predictibili sunt spalatorii de haznale cu galetile de zoaie ("buckets of filth") - moment lewinskian pentru duduile nesemidocte sa aiba un frison iutubic intre cei doi neuroni lipsa, prin frecare unu' de altu'. desi e cam greu de prezis care stick in care hole sau care hole in care bucket. raman la parerea mea ca hole desemneaza vidul plictisit din creier, iar stickul taman sinapsa lipsa.



Mergi la inceput