Mamici si gravidute de Constanta (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Daca foloseste cuiva, mai am si eu unul care nu-mi trebuie



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandusa

poate foloseste cuiva...
bon valoric pt aprilie:cumperi 6 body,platesti 5
bon valoric pt mai:pt cumparaturi de min 1 mil,primesti servetele umede cadou
bon valoric pt iunie:pt cumparaturi de min 1 mil,primesti cadou o pusculita
toate de la un magazin de copii care incepe cu "grain..."



..................................................
diamantu'(31oct2008) si safira'(1nov2006)
poarta-ma mami


dana, ce s-a intamplat de ai scos numele copiilor de la semnatura?



Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Mav,ce-ai gatit?Sunt in pana de inspiratie,help!

Adina,cu toata simpatia mea declarata pentru Angi si pentru tine,sunt total in asentimentul lui Angi in problema discutata.Ce-mi place insa la voi,la prietenele de pe acest topic,ca va spuneti pareri contrarii fara sa fiti lezate si ca,daca ati gresit,stiti foarte elegant sa va scuzatitotusi,nu vi se pare ca in ultimul capitol parca a batut vantul neintelegerii printre mesajele noastre???Desi ne stim si ne simpatizam de atata timp, ne respectam si ne admiram,parca intelegem totul anapoda primavara asta,parca vedem jigniri acolo unde nu-s...Ia sa mai bata si sudul,vantul cald!

Multumesc tuturor pentru sustinere,azi s-a internat mama,urmeaza sa fie investigata si operata clasic,nu endoscopic,cum speram noi.La Municipal,nu la Bagdasar,acolo am primit noi trimitere,catre dl.Prof.Iacob,am inteles ca o somitate.Sper din inima.

AndreB,multumim pentru invitatie.6 nu pica miercuri cumva?Am cabinet seara
Cat despre probatul bonelor,eu cam la 5-6 zile interval am probat una,dar pana la prima proba au trecut 2 saptamani.Ma asteptam,aveam rezerva de timp,asa ca am stat cuminte.Exista si o taxa de urgenta,dar eu nu eram presata.Sper sa gasiti una pe gustul vostru si,mai ales,al lui Matei

Tania,pe unde mai esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Mav cred ca este putin"retinuta"de copilasi,asa ca ma duc sa prestez o fasole verde...Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Off, Doamne, am scris azi atatea tampenii despre torturi si otraviri si am uitat ce era cel mai important:

Victor, sa cresti mare, sanatos si norocos, sa ai o viata lina alaturi de parintii si fratiorul tau.

Eu stau cu batista la nas, imi curge sange din nara dreapta, Pupicu s-a trezit plangand si eu l-am luat in brate, in miscare dadea tare din manute si unul din degetelele lui mi-a intrat in nas si m-a zgariat rau. Cum o fi nimerit viermisorul ala de degetel tocmai in nasul meu nu stiu dar uite ca s-a intamplat. Asta inseamna ca ar cam trebuit sa-i tai unghiutele, nu??? :)))



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)
Inimioara mea
zicolorata

Sa-l ajutam pe Mihaita
Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!

Mamacita, cred ca la ora aceea eram retinuta de nani-nani...

Doamne ajuta, sa reuseasca operatia mamei si sa se recupereze rapid!

Am gatit pt Sebi borsulet de perisoare din carne de curcan (altfel n-ar fi mancat carnea de curcan, ca i-ar fi fost lene s-o mestece), pt noi macrou (am gasit proaspat la Real) la tigaie cu capac, plus legume aburite si drese cu ulei de masline si zeama de lamaie.....
Pt pici... evident, mancare de bebelusi....
Bine-nteles, in afara de asta, micul dejun... si gustaricile si cina... tot pt fiecare in parte...
Azi o iau de la capat......

Uite, o idee de mic dejun copios pt copii mofturosi si parinti pofticiosi: clatite cu piure de banane.

...Si ma mai inspir de www.reteteonline.ro/2009/01/retete-on-line.html" target="_blank">aici (desi nu am vase zepter, ci folosesc -cu succes- setul www.pentrugatit.ro/index.php?productID=124&discuss=yes" target="_blank">acesta si garantat mancarea iese la fel ca la zepter, mi-a confirmat si cumnata mea, care gateste cu zepter de ani de zile) sau de aici....

Si Madaluta are niste retete simple si gustoase si aratoase pt copii, la ea pe blog.

Si am avut de cateva ori ocazia sa gust din minunatiile gatite de Mirela, de ex: www.in-familie.ro/miel-in-coca/" target="_blank">miel in coca.

Angi, de cand suge tsss mai putin noaptea, Pupicu doarme mai bine? Ai reusit si tu sa te odihnesti?
Vreau sa ne intalnim, sa-mi recuperez cartea despre diete si... daca ai 1001 nopti in varianta necenzurata.... vreau s-o imprumut si eu!


...Hai ca v-am dat destul de scormonit.... ma duc... la bucatarie... ca mi s-au trezit fomistii........


Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Neata.

Va multumesc inca o data pt gandurile bune si pt sustinere!

Mamacita, Doamne ajuta si sa fie bine mama ta! multa sanatate si tatalui tau! imi pre tare rau ca stii prin ce trec eu!

Sanzi, imi pare rau pt sarcina pierduta! iti doresc refacere rapida si in curand un bebe sanatos si la termen!

CU scuze multe pt intarziere, LA MULTI ANI< VICTOR! Sa fii sanatos si sa ii faci fericiti pe ai tai !
Arabela, sa-ti traiasca baiatul si sa va bucurati de el!


Daca vreti sa ne mai vedeti, am pus poze noi cu Filip la semnatura.





Mami de Filip Gabriel (27/06/2007)

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/135721.birthday.png" target="_blank">Asa cresc


Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela79 spune:

Andicu si Mamacita, sanatate multa parintilor vostri!
La multi ani, tuturor sarbatoritilor de astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Da, azi e Sf Gheorghe! La multi ani sarbatoritilor, daca aveti!

Andicu, vreo veste despre tatal tau? S-a confirmat la Buc. diagnosticul de la Cta?
Ce frumos a crescut Filip! Sebi a sarit ca ars, crezand ca i-am 'donat' lui Filip parcarea lui supraetajata.... Si aveti livada.... foarte frumos!



Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Alina, din pacate i s-a confirmat diagnosticul asteptam pe luni rezultatul la biopsie, ca sa vedem cat de avansate sunt metastazele la oase.Aici i s-a spus ca e gr. 4, la Bucuresti sunt mai optimisti, au zis ca spera sa fie mai putin, ca la gr.4 s-ar fi simtit mai rau.. Ne rugam acum sa aiba sanse la cativa ani buni de trait..sincer, parca nici nu-mi vine sa cred ca vorbesc de tata!!
Cat despre Filip, pozele sunt la tara, la Amzacea, unde socrii mei isi petrec din ce in ce mai mult timp, iar Filip ar sta acolo zile intregi fara macar sa intrebe de noi! Socrul meu i-a facut deja leagan si pregateste zona dintre pomi pt el, cu casuta , tobogan, nisip..astea sa fie cadou de la familie pana la ziua lui.
Parcarea o are de la Mos Craciun, si inca e printre preferatele lui.
Si Anto ce a mai crescut , e o frumusete de bebe! ma gandeam cand v-am vazut pozele ca luna asta, tot pe 27 ( ca si Filip) face 6 luni! moama ce mai trece timpul!



Mami de Filip Gabriel (27/06/2007)

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/135721.birthday.png" target="_blank">Asa cresc


Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput