Burtici fericite de septembrie-octombrie (44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

devylla multa sanatate! Pupici la micuta Erika

20+ cu floricica ( RAISA MARIA )
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=katteryna&year=2009&month=9&day=2&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Katteryna , n-am primit nimic !

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

'Neata si o zi cat mai frumoasa!
Anaconda eu TT nu l-am facut la Genetic Lab, dar daca te ajuta cu ceva iti scriu rezultatele mele, pentru ca le am la mine: risc Down 1;1080, risc spina bifida 1:10000, risc trisomia 18 1:10000. Totusi asta e un test statistic si din ce am vazut eu pe forum pana acum la fetele care au avut rezultate naspa si au facut amnio, rezultatele finale au iesit bune. Te si multa bafta.
Moniintradevar pe Olinth scrie sa nu fie folosit in sarcina pentru ca nu exista sufieciente studii. Cand am fost racita eu imi puneam totusi seara pt ca era singura chestie care ma ajuta (aveam nasul infundat ff rau si simteam ca ma sufoc). L-am folosit totusi diluat in proportie de 1:10 cu apa de mare. Multa sanatate si daca nu ai neaparata nevoie mai bine nu il folosi!

18+ cu
<http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=santorini&year=2009&month=9&day=13&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Neata, burtici!

Iulika, Katteryna, va multumesc peentru gandurile bune!

AlexBia, bun venit printre noi, scrie mult ca sa te vedem si noi la timp!

Ionika, tin pumnii sa afli azi sexul bebelusului!
Lutoniana, greu trebuie sa-ti fie in perioada asta...sper din suflet ca se va rezolva.

Miha, este intr-adevar o veste naucitoare, dar ea trebuie sa inteleaga ca doar prezenta chisturilor nu indica nimic, asa ca e bine sa faca tot ce trebuie ca sa se linisteasca. Daca e cazul, sa faca si amnio. Tin pumnii sa fie totul bine, stiu prin ce trece.

Panda, 17+ cu
si fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna dimineata.

anaconda, eu personal nu am mai auzit despre 2 rezultate, dupa Um si dupa masuratori... esti prima care o aud cu asa ceva. Eu anul trecut cand am facut TT (acum am facut DT) mi-a dat un singur rezultat corelat dupa toate masuratorile, UM-ul, intrebari si sange. Asa ca imi pare rau dar nu te pot ajuta. SI nu inteleg de ce ai dat banii si pe TT daca oricum faci amnio...

miha, sper sa fie bine finuta ta

devylla, sanatate tie si micutei Erika

lutoniana mama lor de nesimtiti . Eu sunt un pic nedumerita, banca din UK sau din RO? Ca nemernicii astia din RO de la o anume Banca comerciala romana mi-au luat 3 euro pt ca ii platesc rata lu barbatamiu si nu am imputernicire facuta imi venea sa le sparg toate geamurile. Auzi, sa-ti ia bani ca le dai bani, mi se pare strigator la cer. In fine... ca iar ma enervez...



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 18+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Intrebare intrebatoare: a facut cineva TT la Medlife-ul de pe Grivitei? Care este procedura? Se face programare? cam cat dureaza? Detalii, daca se poate!

16+ se pare ca fluturasul va fi
Da Doamne sa ne nastem sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Buna dimineata.

Bia, ma bucur ca esti mai bine

lutoniana, imi pare tare rau ca ai o perioada asa urata. Sper sa treaca repede.

La multi ani Gugushtiuc si DenysaB ! Sanatate si voua si bebeilor!

Succes fetelor care merg la eco!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

Buna dimineata si Hristos a inviat si de la mine.
Ieri ne-am intors si noi din Bulgaria si dupa o calatorie cu autocarul care mie mi s-a parut extrem de lunga, nu am mai fost in stare sa va mai scriu. Stiu, sa imi fie rusine.
Andraiulia, Monallisa si Alexbia18 - bine ati venit si sarcini usoare.
Miha74 - felicitari pt Matei.
Ioanna81 - felicitari pt .
Unombun, eu stiu ca rennie e foarte bun pt arsuri in rest, nu m-as risca.
Panda77, imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa ceva, dar trebuie sa gandesti pozitiv si vei vedea ca totul va fi bine.
Monica, eu stiu ca pt febra mare, peste 37 grade ar trebui sa folosesti comprese reci si eventual cate un paracetamol.
Pentru restul burticilor, sper ca ati petrecut bine de Paste si ca totul este in regula cu bebeii din burtici.

Cat despre excursia mea de Paste la bulgari, pot sa va spun ca am trecut cu bine si de asta. In orice caz, nu cred ca as mai repeta experienta. M-am cam chinuit. Eram cu ochii numai dupa toalete.
A fost frumos, cald, mancare multa.....pacat ca nu prea am putut sa mananc nimic.
Oricum, per total a fost OK si atat.
Acum ca am revenit acasa m-au apucat greturile si mai rau. Nici nu vreau sa ma gandesc ca maine trebuie sa ma duc inapoi la munca.

Gata, ca v-am plictisit suficient.

Va doresc o zi excelenta voua si burticilor voastre.

Monica 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Salutare! V-a fost dor de noi?

Am petrecut niste zile superbe alaturi de baietii si fetita mea. Desi sambata eram varza de oboseala (deh, bucataria oboseste omul ), duminica ne-am relaxat toti 4, am cantat, dansat, primit jucarii . Ieri m-am intristat tare ca a inceput serviciul sotul meu.Asta e, cineva trebuia sa si munceasca in casa asta .

Bia, multumesc din suflet pt sfaturile referitoare la Matei. Unele le incercasem deja (aia cu exemplul personal in baie), dar nu au functionat. Dar nu ma dau eu batuta asa usor.

Clau, . Ce fac printesele? Hai sa stabilim totusi o intalnire sa ne cunoastem si noi fizic. Cine mai doreste sa vina?

Eu nu am facut nici DT nici TT, deci nu pot ajuta cu sfaturi fetele care au tot pus intrebari. Va spun sincer ca ma bucur din suflet ca nu le-am facut, ca cine stie ce rezultate ieseau si albeam sigur pana nasteam si-mi vedeam piciulina.

Mimika, tu ce mai zici? Cum ai petrecut?

Lutoniana, imi pare tare rau ca ai numai probleme in ultima vreme. Despre sistemul bancar romanesc, am aceeasi parere ca si tine. Iti tin pumnii sa rezolvati cat mai rapid toate problemele si sa te vad iar zambind.

Pt fetele care au deja acasa un baietel in dotare , vreau sa va recomand un super cadou. Cel putin Matei al meu are deja 2 zile de cand se joaca cu el (adica exagerat de mult pt el): o trusa de scule din lemn, f frumos slefuite, vopsite si care contine absolut orice contine si o trusa de scule de oameni mari. Am cumparat-o de la ToyPlex (Auchan Militari) si costa apropae 70 ROn.

Roxana, mami de printisor Matei iubit si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 19+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monikus spune:

La multi ani Gugushtiuc si DenysaB.

Monica 13+

Mergi la inceput