Burtici fericite de septembrie-octombrie (44)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Moni Iulia bineinteles ca trebuie sa previi si sa combati cumva raceala! Daca ai nasul infundat ca sa nu folosesti Olynth, pulverizeaza apa de mare care din cate stiu curata mucoasa nazala si alifie chinezeasca sau orice altceva de genul ce gasesti la farmacie pt desfundat.
La mine in primele saptamani de sarcina cand inca nu stiam ca am un samburel in burtica, aveam nasul infundat de nu puteam respira.Eu crezand ca e o forma de raceala, da-i cu Olynth!Nu-ti spun ca si acum ma mustra constiinta ca am citit pe prospect si internet ca e periculos in primul trimestru de sarcinaSper insa sa fie bine.

20+ cu floricica ( RAISA MARIA )
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=katteryna&year=2009&month=9&day=2&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



GUGU, DENYSA


La multi ani, fetele! Sanatate multa, fericire si bebelusi sanatosi, frumosi si papaciosi!


Elena de Eva Maria (14.01.2008) + 16+

Eva creste mare
Eva
www.youtube.com/user/ellena2006" target="_blank">Eva filmulete

papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaconda2 spune:

Sa inteleg ca n-a facut nimeni triplul test ..?! Ca nu mi-a raspuns nimeni...
Katteryna , cum spuneam , rezultatul dupa ultimul ciclu e ok , dar dupa eco morfo , rezultatul e pozitiv , adica cu risc crescut de 18 si 21 . Nu e mare diferentza de valoarea normala , doar cateva procente in minus . Ma gandesc ca poate fi test fals pozitiv , si asta ma mai linisteste ..ca amnio n-as vrea s-o fac . Mi-e frica .

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaconda2

Sa inteleg ca n-a facut nimeni triplul test ..?! Ca nu mi-a raspuns nimeni...



Eu am facut dar nu imi dau si mie rezultatele sa le citesc, sa le studiez sa le compar ....sa ma panichez, mi-au zis ca e bine
Asa ca nu am cum sa te ajut din pacate.
Daca ai rabdare sa citesti din urma s-au mai scris rezultate....


Adela, Diana, Kateryna

Cea mai fericita 19 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

anaconda cred ca toate am facut triplu test, tu nu erai cu amniocenteza oricum ? poate te confund eu , deci eu am facut triplu test si mi-a iesit risc crescut de sindrom dawn adica 1/230 , nu am repetat testul ptr ca e o prostie statistica si atat , m-am dus si am facut 3 ecografii la cei mai buni ecografisti din oras si m-am lnistit cat de cat ( linistita de tot voi fi cand imi voi tine baietelul meu cel perfect in brate sas-i vad fata , sa stiu ca e bine ) toti mi-au spus ca nu vad nimic , absolut nimic ecografic care sa indice sindrom dawn dar ( sti tu vesnicul DAR ) exista cazuri mozaic in care nu se vede nimic ecografic , nimeni nici un doctor normal nu-ti spune stai linistita ca nu-i nimic ptr ca nimeni nu-si asuma riscul asta , e alegerea ta ca pacienta sa faci sau nu amniocenteza , eu am ales sa nu o fac ptr ca trebuia sa treaca prin placenta sa ajunga la lichid si era mai riscant sa fac amniocenteza decat sa nu o fac , a fost alegerea mea si a sotului acum D-zeu cu mila , asteprt sa nasc
dar cumva in sufletelul meu simt ca totul e si va fi bine dar eu sunt putin cam prea optimista din fire

va pupaceste adela de alexia maria( 13.01.2007 )

21+ cu razvan andrei

POZELE NOASTRE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Hristos a Inviat!!

Si Gugu, Denysa! Sa fiti sanatoase si sa va bucurati de bebe.

moni_iulia Ai grija cu Olinth-ul. Mie dr mi-a zis ca cel mai bun remediu pt curatat nasul este serul fiziologic. Trebuie procedat fix ca la bebelusi. Apoi, daca iti curge nasul ingrozitor, ar fi bine sa iei Tarosin, care este vasoconstrictor parca, si apoi, cate 3 tuburi de Oscilococcinum /zi care este un produs homeopat. Asa m-am pus eu pe picioare in 3 zile. Recunosc ca seara inainte de culcare, ca sa pot respira toata noaptea, puneam un Olinth de la fii-mea (de-ala 2-6 ani).

Despre noi...nu e mare lucru de spus, doar ca au inceput arsurile stomacale. Ieri parca ma strangea cineva de gat si ma dadea cu lampa de foc pe esofag, pana-n stomac. Asa ca toata lumea s-a pus sa manance mancaruri cu specific de Paste...eu mi-am umplut o farfurie cu branza cu smantana.

Ionika Speram ca toate sa fie bune si frumoase si sa ne spu cum s-a colorat caruciorul.

Liliana, Andra-Maria & 13+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Adela nu pot decat sa-ti dau dreptate in ceea ce spui, este statistica si vorba cuiva daca simtim bebelusul la 20 de saptamani...aceasta este o medie deci sunt si in minus si in plus.
Eu nu vreau sa par o cotoroanta calare pe matura sau cine stie ce sperietoare de ciori INSA cazul de la mine din familie a fost cu TT bun, ecografie perfecta, totul struna....bebelusul bolnav.
Stiu ca e un caz din cateva mii dar s-a intamplat.
Asa ca vorba ta, pana nu-l voi tine in brate nu am chiar nicio certitudine.....ci doar aceea ca mi-l doresc enorm, mai mult decat orice.
Cred ca ar fi mai bine sa ma opresc de la postari dinacestea triste si innegurate...ca sigur va fac rau.
Dar imi revin ...o sa vedeti. Duminica la 7 dimineata aterizeaza si sotul meu in culcusul nostru si sunt foarte fericita.



Cea mai fericita 19 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaconda2

Sa inteleg ca n-a facut nimeni triplul test ..?! Ca nu mi-a raspuns nimeni...
Katteryna , cum spuneam , rezultatul dupa ultimul ciclu e ok , dar dupa eco morfo , rezultatul e pozitiv , adica cu risc crescut de 18 si 21 . Nu e mare diferentza de valoarea normala , doar cateva procente in minus . Ma gandesc ca poate fi test fals pozitiv , si asta ma mai linisteste ..ca amnio n-as vrea s-o fac . Mi-e frica .


Eu cred ca intri in panica degeaba in cazul asta. Cu ceva timp in urma ti-am trimis un PM despre rezultatul meu la testele astea si despre cum a decurs amnio la mine. Nu stiu daca l-ai citit...

20+ cu floricica ( RAISA MARIA )
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=katteryna&year=2009&month=9&day=2&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Lutoniana si Adela sa dea Dumnezeu la toate copii sanatosi si fara probleme!

20+ cu floricica ( RAISA MARIA )
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=katteryna&year=2009&month=9&day=2&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Lutoniana ce magari astia din UK.Sper totusi sa rezolvati in vreun fel problema.Multa bafta

Pe noi(eu si Erika) ne-a prins o mica raceala...nas infundat,ameteli,fara febra...insa asta mica e scancita rau si as cam avea nevoie de-un din cand in cand sa ma racoresc.

De Parti am exagerat cu mancarea si acuma trag foloase...asa ca am trecut tot familionu' pe o mica dieta :) adica mai multe legume si mai putine grasimi

Inca am treaba la firma...v-am lasat.
O zi frumoasa in continuare!

"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de mogalneata
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank"> Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput