***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007**(97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

LA MULTI ANI david de alyna, sa cresti mare

irinusha uite aici.



Pantofi Primigi de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

am citi acu din urma, niciodata nu am timp sa revin, si nu-i frumos

Ioana- din Cluj, ai dreptate, dar io cred, ca tu esti asa optimista, pt ca astepti o fetita

Ancamari, am scris anterior ce este U7. De obicei la controalele astea, se urmaresc niste limite, atat de dezvoltare fizica, dar si psihica. Acum, la evaluarea de 2 ani ar trebui sa faca propozitii din subiect predicat si David nu prea le face, mai spune: Apa hier, adika sa ii dau apa aici..dar nu face propozitii, sau ar trebui sa vb la pers a 3-a.
In legatura cu gradinitza, nu stiu ce sa zic, io sunt aia formata in ro, cu serbari si stat in scaunel. aici nu pre exista astea.sau gradinitzele is adopta singure planu, asta a lor mei, e in sistem deschis. ii invata cantecele, pe R il apuca in baie sa cante, sau pe strada. Ce sa zic, duminica dimineatza fredonam fiecare: io Hristos a inviat! fiind marcata de seara de Inviere si sa auda David si el: Vogel, Vogel-pasare, pasare..tra la la... Noroc ca eram singuri la plimbare.. In fine, important este ca amandoi merg cu mare placere la gradinita. as scrie un roman, pt ca pt mine e totul nou,cum odata nici diferenta dintre retelele de telefonie nu o stiam, in ro era simplu: Connex si orange..

Arcadia, io cred ca Calin va renuntza singurel. Cum e burtica?

Miniuta, inca o data La multi Ani!! sanatosi si norocosi. Pan cand stati?

Irinusha, io nu i-am aratat olita lu David si pan la 30 de luni nici nu o va cunoaste, cu toate ca uneori in park cand face R pipi vrea si el sa faca ,
Si tot noi suntem pe biberon, il dau si apoi il spal pe dinti si adoarme cu suzi. pe care nu o primeste decat la culcare sau cand merg pe bicicleta si bate vantu. Ai mei tusesc noapte, cand unul cand celalat, pe rupte. aprilie e luna de groaza. sunt rosii in gat dar nu au nimik baterian.
In legatura cu dintii, am citti ieri la pediatra, o brosurica si spunea ca dintii de la nr 17-20 apar pan la 30 de luni. Io l-am verificat pe R si apoi prin comparatie pe D, ca nu stiam cati dinti au :) Nici David nu vorbeste, nici oma si opa nu spune-nu-i are in raza, nici R pe asta il are zilnik []

Angiuta, io aman sa fac termin pt U7 pan de ziua lui, sa fie cat mai aproape de varsta ceruta. Pediatri cred ca se grabesc sa incaseze asigurarea.
Cum merge cursul?

El, cateodata si mie paracetamolul, fie el 250 parca-i frectie la picior de lemn. pan nu ii dau Nurofen, nu invie copilul. Mda, cica antibioticul se da pan termini sticla ca altfel degeaba l-am dat. Si io mai calc strab, i-au 3 pastile si apoi gata. Si Andrada, imi spunea odata la fel. Tot, daca-i inceput.
Ce interesant sistem de monitorizare

Din 14.04 nu se mai uita deloc la Tv, si chiar e bine. Sper sa ma tina.ce tin io minte data, parca m-as fi lasat de fumat ..
Hi, hi, sotzul meu mi-a uitat cheile si portofelul in cabina de proba si nu e ametit deloc de fire,le-a gasit la casa, se intampla si io am gasit odata un protofel intr-un magazin de turci, printre lazile de varza si spanac :). Acu depinde de cine le gasesti ca noua ne-au furat o bicicleta, legata :(.


Chichi, cred ca noi ca parintzi trebuie sa le insuflam de mici increderea in sine. pur si simplu. uite, intr-o zi, vroiam sa il cert pe R ca a mancat si parte lu D de ou de ciocolata, l-am intrebat, si mi-a raspuns, ca el l-a mancat, dar el este un hotz mik, si soata mi-a facut semn, sa nu il cert, ca a recunoscut..sau sa il laud mereu cand face bine, laud fapta nu persoana, sa ma priveasca in okii, sa nu ii bage in seama pe cei care rad de el, ca nu vor fi nici primii nici ultimii. La David imi vine mai usor si lui ii este mai usor, nu ma mai enervez, mai degraba ma buseste rasu, e asa bine ca il am si pe D, lucrurile par mult mai simple, fara stress..
Mda, si io am invatat sa ridic capu din pamant in liceu..

An, care-i schimbare de la tine cu bb2? sa nu imi spui ca criza..astea mereu apar..

Liv, nu m-ai incurcat deloc. am fost la biserica, dar totul era inchis vineri la 16-17 si sambata la 12 la fel. E cam nesimtire din partea mea sa vb preotul meu de rau, dar aici nu e ca in sat, nu am gasit orarul l-am sunat pe numerele afisate pe net nu a raspuns nimeni evident, la biserica nu era vreun orar,el comunica orarul de Florii, dar io a trebuit sa plec cu copii dupa Impartasanie ca daramau totul. la Inviere am fost la 22,30 ca stiam de anii trecuti, dar daca eram noua ajungeam la 24, dar ei tin slujba dupa ora ro
io am un noroc mare ca-s la 3,4 km, dar altu care vine de la 50..nu e tocmai placut,..of, ce nervoasa eram.
Poze de la Braila astept..

Ioana-Bucuresti, intrebam de curiozitate

Alynta, ai dreptate, se plictisesc de jucarii repede, io le duc in boxa si cand le readuc peste 3-4 luni, woww, parca-s noi.
Ce frumos, acum la odisee nu mai esti printre ultimile burtici, odata iti faceai griji ca o sa se plictiseasca lumea de burtici..

ninutza, am vazut pozele voastre. Ce frumos coloreaza Miru peste tot. Cand au vb fetele odata, de strategii anti colorat peretii, vroiam sa le arat poze cu peretii mei. Cadn ii apuca inspiratia pe peretii io ii las, chiar l.am filmat odata pe D la mazgalit. si pe mine ma mizgaleste pe picioare, iar el se mazgaleste peste tot. Aici cam evit, ca nu stiu cum mai iesim pe strada..dar peretii..cale libera. am cutia de vopsea in baie si daca am musarifi importanti vopsesc urgent, dar nu ingradesc talentu copilului

gata, am plecat..

LA MULTI ANI!!!! DAVID ANDREAS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Hristos a inviat!

Ioana am vazut pozele cu baietel harnicut! Sa mearga el in parc cu solutia de curatat!

Poohy cum te descurci cu 2 copilasi? Ai ajutoare? Vreau sa stiu si eu ce ma asteapta! Succes cu alaptatul!

Ella si eu am vazut pozele de mai demult!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 36+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Didi ai o tehnica buna! Acum sunt in prima parte a odiseii intr-adevar!
Irina multumesc!

La multi ani David de Alyna!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 36+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

LA MULTI ANI, DAVID!


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, zorzonele si briz-brizuri

margelute noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Hristos a inviat!

Cu intarziere le zic si eu La multi ani! Miniuta si Elteka


Didi acum ca mi-ai spus de legat propozitii cred ca sun sa aman U7. Vladut abia zice cateva cuvinte simple, nici vorba de a latura doua cuvinte. Ieri dimineata l-am prins in toane bune si am vorbit amandoi, a repetat "pleci la gradintita" dupa mine si i-a iesit ceva de genul "pessi a gadi", am fost mandra de el .
Ma gandesc ca daca nu se descurca bine o sa ne mai faca o programare, asa cum s-a intamplat si la U5 parca (cel de la 6 luni) cand nu se rostogolea de pe spate pe burta si ne-a reprogramat peste o luna, timp in care am exersat si a reusit.

Eu de ieri am inceput B2, nu sunt foarte incantata de prof si m-am simtit cam pierduta, mi se parea ca noii mei colegi vorbesc mult mai bine decat mine dar spre sfarstit parca nu era asa de rau, am facut fata conversatiilor.
B2 mi se pare mult mai greu decat B1, parca e si o concurenta in clasa, care face mai putine greseli...ne-a dat si foarte multe teme, tre sa le termin pana il iau pe pitic de la gradi.
Tu ai inceput deja C1? Cum ti se pare?


AlexAlice mai scrie-ne si tu, povesteste despre Alice.
Cu masterul cum merge?Nu prea te mai vad pe mess.

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

Hristos a Inviat!!!!!!!

Ne-am intors si noi de pe drumuri. AM fost plecati de Pasti la socrii la Focsani. ELLA, DIDI.....cand mai ajungeti si voi pe acasa???Va trimit eu , ca a venit primavara acolo si e asa frumos.

Eliza a fost in paradisul ei --NISIPUL--. Eu i-am pus haine care mai de care mai frumoase si cochete iar acolo a stat doar in trening pentru ca era super fericita prin nisip, pamant, pui de gaina, pisici, catei...... Nici mancare nu-i mai trebuia. A fost frumos, si ne-a ajutat si vremea ca a putut sta numai afara. Mi-a placut si m-am putut si eu relaxa.

Doxinu, nu mai suge Eliza de pe 7 aprilie. Mi-a facut o rana la un san si atunci am renuntat pentru ca doar din unul nu puteam ca incepa sa doara si ala iar atunci am zis hai sa incerc sa vedem ce rezolvam. Mi-am pus pe rana un plasture sa nu se duca din crema pusa pe sfarc si a inteles saracuta ca am BUBA. Mai greu a fost primele 2 nopti cand se trezea si plangea ca vrea tzitzi, dar s-a obisnuit destul de repede. Nu-mi vine sa cred ca exact cum ziceai doarme toata noaptea , se culca la 23.30 si pana dimineata la 9 nu se trezeste deloc. Pentru mine e o minune.
Am tras putin cu lapticul din sani. Am vrut sa te sun intr-o zi dar in lista cu telefoane nu te-am gasit. Eram putin speriata ca nu am luat nici un fel de pastilute si ma cam dureau sanii, vroiam sa aflu mai multe, dar intr-un final am rezolvat situatia si acum e totul bine.

Elteka, LA MULTI ANI!!! si din partea noastra. Sa-si revina Elias repede si sa fii mai optimista.

La multi ani DAvid!!!!!!!!!!

Multumim celor care au vizionat pozele. Mai revenim cu altele de pe la tara.


maine ma duc si la servici sa-mi depun cererea de revenire. Of, nici la noi situatia nu e roz avand in vedere ca e primarie si sunt la biroul de retrocedari, dar sper din suflet sa am liniste ca vreau sa ma ocup de Eliza asa cum trebuie. Lucrul care ma bucura e ca am programul de la 7 - 15.30, iar vinerea pana la 13.00 , sambata, duminica liber. Si s-a facut sediul nou la 2 minute de casa noastra asa ca macar astea ma fac mai optimista. In rest salariu nu cred ca acopera nici cat luam pana acum acesti 800 lei , din cate am auzit au sters si la noi bonusuri si sporuri.
Dar am venit cu un optimism din concediile astea....., asa ca nu ma mai stresez deloc.
Ma bucur ca suntem toti sanatosi si mergem mai departe.


Va pupam !!!!!!!!!, si multa sanatate puiutilor bolnaviori.

Liviana, Ana si noi tot la eforie Nord mergem. Pana acum am trei optiuni la vile: Ayla, Angely(hotel sau vila) si Efor (care e foarte aproape de plaja). Inca nu stim dar daca aveti optinuni mai bune sa ma anuntati si pe mine.
Noi in schimb mergem in iulie , atunci a rezsolvat sotul concediu.


Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Vas,
noi mergem la Focsani in weekendul asta; avem multe cadouri de dus, mai ales la finut fiindca aproape tot ce i-am cumparat lui de la Londra am luat si pentru finut.

Cristinamaria,
ne-am gandit si noi sa ne mutam la LO mai demult; initial nu mi-a placut orasul dar treptat m-am indragostit si eu; e atat verdeata peste tot si ma refer nu la parcurile mari ci asa, in cartier.
Numai ca in calitate de turist vezi intr-un fel lucrurile si altfel daca te muti sa locuiesti acolo.
La multi ani pentru maine lui Rares! fix cu o zi inainte de

Didi,
nu stiu cum ai ajuns la concluzia ca ne trebuie bebe2
Visez de multe ori la bebe 2 dar realitatea bate visele.
Cred ca mi-am pierdut mult din echilibrul pe care il aveam inainte de ; lupt sa-l recapat.

Alyna24,
La multi ani lui David!
imi aduc aminte cum ne plangeam de mila cand Davizii nostri erau colicosi si urlaciosi.

Elteka,
nici macar primavara n-a venit?; nici nu vreau sa-mi inchipui cum e iarna, mi-a ajuns sa vad cum e vara
Unde mergeti in Spania?

a vomat asnoapte din senin; nu mult dar destul cat sa nu mai dorm; fara febra; pe la 2 noaptea cautam in gunoi sa vad ce scrie pe ambalajul de la iaurt si de la lapte; nu erau expirate; sanse putine, aruncasem tot din frigider cand ne-am intors din vacanta dar la ceas de noapte logica nu functioneaza.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Salutare

Sper ca ati petrecut frumos de Pasti.Am vazut cateva poze .

Noi ne facem mari si nebunei.Mi-e drag de numai pot cum stalceste el cuvintele dar incearca sa le zica pe toate.

In familie la noi asteptam sa se intample o minune.Sora mea face IVF si azi a avut egg collection iar sambata sau luni vor fi 2 pui in burtica.Ne rugam la Doamne Doamne .

Noi stam toata ziua in gradina si acum rares trage de mine sa pun laptopul jos si sa merg cu el afara.

Cand trecem la generatia in blugiNu trecem si noi clasa?

Pup toate fetele si capsunei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

David Andreas!!

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput