PIERSICUTZE de iulie-august 2006 (94)-LMA!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Salut piersicutele si mamicile de piersicute!

Vreau sa va spun ca din 21 aprilie piersicutul meu are un fratior. Sintem bine, inca in perioada de acomodare. Doamne, ce repede am uitat cum e sa ai un bebe mic-mic, bb2 mi se pare asa mic pe linga voinicul no.1. Pai una e sa ridici in brate 3 kg si alta e sa ridici 15, nu??



Mady lui Mihai - (1-aug-2006) si a lui Costin (21-apr-2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulenca spune:

Felicitari Madyn pentru un mic tauras. Nu or sa se plictiseasca impreuna fratiorii la ce zodii si-au ales. Chiar ma intrebam ce faci pentru ca nu ne-ai scris sa iti facem galerie. Un pui cuminte si sanatos iti doresc si un fratior mai mare tolerant. Tu cum esti, cum a fost?
Te puup.

MARIUKU PUI DE IULENKA

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10722;104/st/20060808/n/MARIA+THEODORA/dt/8/k/82d2/age.png

www.flickr.com/photos/64178045@N00/sets/" target="_blank">MARIA THEODORA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Felicitari Madyn!!! Sa iti traiasca baietii si sa fiti fericiti cu totii!!!
Sunt aici pentru sfaturi pentru doi baieti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:

Eiii! Ce de reveniri si vesti bune!

Madyn felicitari pentru Costin! Sa-ti traiasca piticii si sa-ti aduca numai bucurii!

Sarillico sper ca o sa scrii mai des. Ca de nu... Cred ca zapacita noastra Tweety e ocupata cu cei doi puiutzii ai ei.

Noi suntem un pic bolnaviori. De doua zile vomitam o data pe zi, cam dupa ce bem apa. Doctorita zice ca s-ar putea sa fie din cauza soarelui. Mai asteptam o zi, iar daca nu-si revine de urgenta la dr.

Si mai doresc sa va impartasesc cu voi bucuria celui mai frumos compliment pe care l-am primit de la un barbat. Intr-o seara, dorind sa verificam daca un fost coleg de facultate a fost la nunta noastra (tocmai primisem de la el invitatie la nunta si nu stiam daca sa o onoram sau nu) am consultat albumul aferent. Tata il intrebaba (aratand spre mine): "Tu sti cine e aici?" Si Luca raspunde :"O printesa". Tata spune: "E mama" Luca insista "Nu e o printesa"...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Dragele mele va mltumesc din suflet pt. urari.

Iulenca, eu sint foarte bine acum, nici nu-mi vine sa cred ca desi am nascut natural la 2 noaptea, in dimineata urmatoare puteam a stau in sezut. Nastera a fost dureroasa, adica cu un travaliu lung, contractii la greu si colul inchis 'ca de domnisoara' cum incercau sa glumeasca asistentele, dar expulzia a fost foarte rapida ca nici nu m-am dezmeticit bine. Oricum eu am fost foarte multumita de personalul de la Elias si desi doctorul meu (al nostru de fapt), Tutunaru nu era in tara, rezidenta lui a facut o treaba super-profesionista.

Muuh deocamdata puiul mare e la bunici, l-am lasat acolo inainte cu citeva zile sa nasc, ca nu stiam cind ma apuca. A venit insa sa-l vada pe fratior si a reactionat foarte bine, era curios, punea tot felul de intrebari, voia sa-l ia in brate, sa-l las pe jos sa se joace cu el. Sa vedem cum o fi cind o sa-i am pe amindoi acasa. Tu cum esti? A trecut perioada de maxima oboseala? Tare mi-e frica cind o sa ramin singura cu ei, pt. ca Mihai are tendinta sa-l ia din pe cel mic din patut, il trage de minute, isi inchipuie ca bb se va ridica si se va juca cu el. Cred ca nici la wc n-am sa ma pot duce ...

Consi "printesa lui Luca" ... ce frumos, ce baietel sensibil ai!




Mady lui Mihai - (1-aug-2006) si a lui Costin (21-apr-2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Hristos a inviat!

Madyn, felicitari pentru bebe! De Amabella mai stie cineva ceva? O fi nascut?

Eu n-am mai scris de un car de ani. Momentan sunt in faza in care intorc capul dupa toate carucioarele fara sa ma decid insa sa ma pun si pe treaba serios. Alexia mea e o minune...pune 1000 de intrebari de nu mai facem fata. Vorbeste intruna asa cum poate. Rar prindem cate un moment de tacere. Nu sta singura in camera decat daca face vreo sotie. Cand e liniste e clar. Face vreo nefacuta!

In rest noi tragem tare pe toate planurile: munca si amenajarea apartamentului. Speram sa ne mutam pana la aniversarea Alexiei.
A....in sfarsit Alexia a renuntat la lapte praf. Nu insa si la biberon. Si culmea bea orice lapte. De la Zuzu la Napolact. Am fost cu ea la dentist si nu are inca nici o carie de biberon. Pana ma enervez eu intr-o zi si arunc toate biberoanele. Din canuta vrea doar apa, la laptic specifica " laptic cu bonu'". E o smechera de nu se poate...Si noi tot hainute de 4 ani cumparam in genere.
Va imbratisez...si mai revin..

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

S-o ajutam pe Alexia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

Madyn,felicitari pentru noul membru al familiei!Sa fiti fericiti!
Oanaalex,tinem pumnii,sa fie totul bine cu mutatul si sa mai stea bebe putin,asa cum iti doresti
Larissa,credeam ca numai Alex s-a obisnuit cu cineva prin preajma si nu sta singur decat cand mestereste ceva ce nu e voie.Daca intorci capul dupa carucioare,cred ca ne vei da o veste buna curand,eu asa sper.Curaj
Ca tot ziceai de biberon,ma intreb daca mai exista piersicute care sa se trezeasca noaptea sa suga din bibe.Intreb caci nu sunt hotarata daca sa insist ca Ioana sa ia biberonul(pe care nu-l agreeaza).Alex nu a vrut sa suga din bibe,dar am facut febra la maini de atata dat lapte cu lingurita/lingura(vorba vine,oricum nu a fost niciodata amator de lichide).Mi se pare mai simplu cu bibe,dar printre cunostinte care dau bibe se plang de trezitul noaptea.alex nu s-a mai trezit de la un an deloc(noaptea)La voi care mai e situatia?Iulia,mamica de Ioana(24.09.2008)@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclipuri
Poze si filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasia spune:

Madyn, felicitari , mamico pentru noul menbru al familiei, sa va traiasca!
consi, multumesc de intrebare, suntem bine, sau ma rog, am fost bine dupa tratament;cum am plecat la tara de sarbatori, vad ca a inceput din nou cu muci si tuse ....sper sa scapam o data;
julax, noi suntem cu bibe, bea doar dimineata si seara si n-am avut probleme cu trezitul peste noapte (ca sa ceara lapte);
larissa, spor la lucru, sa terminati repede si bine amenajarea apartamentului!
oanaalex, cu intarziere, La multi ani , cred ca o sa incepem galeria in curand, nu?




anasia si Alessia Anca(14.08.2006)
o sansa pentru Sosonica
Alessia la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

julax Alexei mai bea noaptea din biberon. Doar lapte si destul de rar dar se mai intampla. Si mai are si suzeta dar a scapat de pampers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Consi spune:

Oanaalex LA MULTI ANI!!!
Luca nu e prea bine. Vomita aproape tot. Apa mai ales desi am inceput sa-i dau cu lingurita. Am fost ieri la dr. I-a facut si eco, a spus ca e ok. Mi-a dat debridat, furazolidon si visuid si mi-a zis sa vedem ce se intampla in urmatoarele 24 de ore. De dimineata a baut un pic de apa si a varsat-o. Am apucat sa-i dau debridat si dupa 30 de minute a papat un pic de banana. Acum mi-a zis mama ca doarme. Sunt cam ingrijorata, pentru ca de obicei e Speedy Gonzales, iar acum e tare moale.
Asa ca fetelor niste sfaturi sau pareri nu mi-ar strica...

Mergi la inceput