Colectia de toamna - iarna 2005 (235)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Salutare si de la noi.

Ce rapid au trecut si aceste sarbatoriAsteptam cu drag ziua de 1 Mai
Noi am tinut-o intr-un chef si drumuri de sambata pana aseara. Am stat mai mult pe afara, la iarba verde si gratare.Vremea a fost superba. Ieri am tras si un shopping in Ungaria asa ca piticul meu si-a innoit garderoba de vara cu sandale, tricouri etc,etc. De azi ne-am intors la lucru iar de maine la sofat.

Edit: si pentru ca aici se tin lant zilele de nastere pup si eu toate sarbatoritele si toti sarbatoritii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

la multi ani , matei!

roxi, ptiu dar frumosi copii mai ai...alexia, cel putin este ravisanta! superba copila, am mai zis aici si o sa mai zic, ravagii o sa faca mai incolo. are niste trasaturi...

noki, cred ca noi am pozat aceleasi flori in parcuri!!!!:)) sau e flora bucuresteana deosebit de redusa sau avem aceleasi gusturi. eu, in schimb, nu pun mainile pe broaste deoarece m-am prins mai demult ca povestea cu printul si broscoiul este doar o fictiune...tu vad ca inca pipai:)) sa va fie de bine bicicleta!

ma duc sa vad poze in continuare.

am facut si noi ceva poze misto as zice eu:) luna asta, dar vreau sa mai adun sa va dau un calup mai mare si divers, sa va impresionez:)




mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Cata

Nasola patania cu pantofii Lavi, dar asa cum a spus Noki, ai motiv de mers la cumparaturi.
Si eu mi-i tineam in cutiile originale, cu eticheta pe care scriam pantofi, sandale, etc. si culoarea. De vreao citiva ani i-am mutat in cutii transparente din plastic facute special ptr asa ceva si mi-este mult mai usor, nu mai trebuie sa scriu nimic ca de, intre timp m-am mai puturosit si eu.
Acum mi-am cumparat doua cutii mari din plastic si vreau sa pun toate pozele ( multeeee la numar) dar ma gandeam, nu cumva se vor strica in timp si se vor degrada in plasticul ala? daca vor mucegai?
are cineva idee despre conditiile de pastrare?

sa aveti o zi buna!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda77
[ eu, in schimb, nu pun mainile pe broaste deoarece m-am prins mai demult ca povestea cu printul si broscoiul este doar o fictiune...tu vad ca inca pipai:))




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

LMA Matei!
LMA Tudor!



Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


margele si alte zorzonele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

se pare ca l-am uitat pe mezinul dordiei in urarile mele! la multi ani, tudor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Adevarat a inviat!

Ce frumos pica aniversarile piticutilor de anul acesta, Tudor in a doua zi de Paste iar Matei in a treia

La multi ani, Tudor al Dordiei!
Sa cresti mare, sanatos si frumos, alaturi de familia ta minunata!

La multi ani, Matei al lui Roxi!
Sanatate, noroc si liniste in suflet! Si sa ii bucuri mereu pe cei din jurul tau!

Si noi am avut niste zile tare pline si frumoase, ne-am bucurat sa fim non-stop impreuna, in familie. Iar eu fara treburi pe cap.
Acum mai fugim intr-o vizita, trebuie sa pregatesc copiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

Hristos a inviat!

LMA Tudor de Dordia. Sa-ti traiasca printisorul si sa te bucuri de amandoi copiii din plin! Si noi am tras-o urat de tot cu mucisorii ultima tura, lui STef inca nu i-a trecut otita si abia de cateva zile, dupa o luna intreaga parca nu-i mai curge nasul.COlargolul e bun, da-i cate 5 zile, 5 pauza, noi asa facem la recomandarea ORL-istului. si aspirat la greu cu batista, daca ai.


LMA Matei scump si drag de Roxi! Oau, nu-mi vine sa cred ca ati intrat si voi in rand cu lumea de 1 anSa cresti mare, sanatos si nazdravan, ca mami si-a facut rodajul pe surioara ta, deja.

Noi am fost plecati la Roman, m-am intors mai obosita decat am plecat, nu stiu de ce, dar nu am putut dormi. Recuperez acum printre picaturi. Copiii au profitat din plin de vreme si au stat numai in curte, au dormit bustean, au mancat, s-au simtit super.


Inulina, ai doi copii frumosi foc. am tot vazut poze si mai noi si mai vechi. CUm retii tu toate, inclusiv de slabeala mea cu ocazia marsului lui Stef. Soacra-mea a sesizat si ea ca nu mai am nevoie sa fac sport, e de ajuns o tura in parc cu Stef, care urca si experimenteaza de toate.Plus ca nici eu nu-s intreaga la cap si-l cocot pe toate celea, sa prinda baiatul curaj. De-ar fi dupa taica-sau ar sta legat in carut

Anda, mi-ai placut cum ai fentat antibioticul, bine ca nu a fost nevoie de el. ce-ai facut cu gradina din balcon?

ma duc sa vad poze in contul comun, pe-ale Andrei le-am savurat deja Eu nu am prea facut, am reinceput sa filmez, dupa o pauza de ateva luni, fiindca am pierdut cam multe momente fara sa le trag pe pelicula. SI cum nu am doua maini drepte, nu prea apuc sa fac si poze in acelasi timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anda bravo cu fentarea antibioticului!

Cu shoppingul nu prea e motiv, ca joi tocmai ce mi-am cumparat o pereche ca sa-i compensez pe cei aruncati "pe drept" Asa ca ma multumesc cu ce am, oricum deja se gasesc mai mult sandale in magazine iar eu fiind calduroasa la picioare prin mai trec la sandale. Aman pantofii pt la toamna.

Admirat pozele cu Elise mare gospodina si cu Rianna la San Francisco si pe plaja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Multumim mult de urari.....foarte dragutze sunteti. Parca sa zic ca sunt mai bine flacaii...dar nu sunt refacuti complet. Pt refacere...si pt imunitate cam ce as putea sa le dau in afara de septilin pe care l-am dat dar fara vre-un efect?

Ioana pai si noi il aspiram destul de des...si colargol i-am bagat cam de 3 zile. E bine de stiut ca se da 5 zile si 5 pauza. Cred ca voi cauta nr de tel al fostului pediatru ca tare i-as face o vizita. Actuala e cam aeriana...dar e aproape.

Roxi Sa iti traiasca flacaul si sa va bucurati de el.

Acum va poop ca merg sa imi pun niste cv-uri ca la noi treaba se impute (in sensul ca a innebunit patronul si ne cere imposibilul...) si imi dau seama ca nu mai am timp de nik si mai ales de copii. Vreau ceva mai lejer...si fara post de conducere ca m-am saturat sa fiu luata la....pt nerealizarile altora. Offf.gata ca mi-am varsat naduful..si va rog sa ma scuzati, dar nu asta era intentia.
VA poop!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput