Gravidute prin FIV (37)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Paste fericit!
Dargi gravidute va dorim multa sanatate voua, puiutilor din burtica si familiilor voastre, sarcini usoare si la termen. Doamne ajuta!

www.flickr.com/photos/35135644@N08/?savedsettings=3253387726#photo3253387726" target="_blank">David, copilul nostru mult iubit

Bianca, mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Bq ceva vesti? Ai nascut sau nu?




Micky 35+ +

AMR 25 zile si sunt o mamica fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Fetele mi-a montat sotul patutul. Sunt tare fericita. Mai am de cumparat comoda si dulapul, care vin saptamana asta sau cealalta si cam asta ar fi. Asteptam bebelusii.


Micky 35+ +

AMR 25 zile si sunt o mamica fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

CHRISTOS A INVIAT ! SFINTELE PASTI DE-ACUM, SA NE ADUCA TUTUROR BUCURIE SI LUMINA !

Pisix- eu la 6 si la 8 sapt am avut pete maronii-bejulii, la 6 sapt.au tinut o zi si la 8 sapt au tinut o saptamana; la ecografiile din sapt.7 si 8, dr. mi a zis ca am sacul gestational cu margini neregulate,mic n a zis ca este dar sacul se vedea f. clar ca nu avea o forma perfect ovala; cert este ca acest lucru nu s a vazut decat la un eco performant, pt. ca la prima eco de la 7 sapt. arata perfect oval sacul dar ecograful nu era f. bun; cert este ca dr. Ion cu care nasc si celalalt dr. care a fost rezidentul lui mi au zis asa: ca sacul gest. oricum va fi inlocuit de placenta si sa nu mi fac griji ca in timp lucrurile se vor aranja; asa iti zic si tie, ai incredere in Dumnezeu ca totul va fi bine !
Moni- la mine se adevereste treaba cu bataile cardiace > 140, pe fata de -2 sapt. mi au aparut niste pete de toata frumusetea si gura este un pic mai mai..



Asteptand a doua binecuvantare de la Tine ! si binecuvantarea, a venit... sapt.23 cu Daria, INIMA, A INIMII MELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

dragele mele,
inca suntem in formula de 2in 1!
mergem pe natural si inca nimic!
mai avem rabdare! (teoretic)
deja a inceput stresul.
mo odihnesc f greu, ma trec si tot felul de ganduri!
va anunt cum e ceva!

Bq 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bombonique spune:

Pisix bine ai venit!
o sarcina minunata si lipsita de probleme!

Bq 39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bq, dar vezi ca ne panicam daca nu dai raportul in fiecare zi. Dar termenul ar fi vineri, nu?
Micky, un singur patut ai luat? Ceva poze
Daria, deci clar fetita

25+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hepilica spune:

Christos a inviat! Sarbatori cu bine in continuare, cu liniste, credinta si impliniri.


Bq, m-am tot gandit la tine. Sanatate multa. Sunt alaturi de tine. Dintr-o clipa in alta....BB va aparea!!!!!!
Adevarul e ca...te tine un picut pe jar... Vine el micutul, nu-ti face griji tocmai acum. Iti tin pumnii. Nastere usoara!!!!!!!!!!!!!!!

Dragelor, bebelusa mea cred ca a miscat pentru prima oara in aceste zile. Spuneti-mi va rog, cele care ati trecut prin asta, am simtit miscarile fetitei sau m-am tacanit si cred ca orice simt sunt miscarile ei....ca le tot asteptam? Am simtit ca si cum ai sufla usor cu paiul intr-un pahar cu apa, ca niste aripioare in burtica. Doar cateva secunde...intr-un moment de relaxare profunda, stand intinsa.
La voi cum a fost? Cam la ce interval se succed aceste miscari? De atunci..de la primii fluturasi simtiti in urma cu cateva zile...nu am mai simtit nimic zilele urmatoare...hmm


h.

18+
multumesc lui DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Moni-inca nu stiu 100%, maine merg la eco morfofetala de trim.II, sper sa ramana tot fetitza, daca nu , asta e, voi fi soacra cu 2 nuroridar cel mai mult sper sa fie ok si sanatos !
Hepilica- ce ai simtit sunt miscarile lui bebe! a devenit marisor si puternic astfel incat sa i simti micarile; si stai linistita ca la inceput nu se simt in fiecare zi;



Asteptand a doua binecuvantare de la Tine ! si binecuvantarea, a venit... sapt.23 cu Daria, INIMA, A INIMII MELE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffinuta spune:

Buna dimineata fetelor!

Hristos a inviat!

va doresc din inima ca Sfintele sarbatori de Paste si lumina lor sa va fi adus multa fericire,sanatate si implinire sufleteasca ca si mame,sotii,prietene!Sa aveti copii sanatosi si viata lunga si plina de bucurii alaturi de cei dragi voua!

Bq am intrat special pt tine ,stiu ca esti foarte aproape de momentul in care iti vei strange puiul in brate...te imbratisez cu toate afectiunea si iti doresc momente fantastice la venirea baiatului tau pe lume!
Fetelor e greu sa recuperez ceea ce ati scris,cunosc multe fete de la experientele teribile si emotionante de la FIV..sunteti multe si sa ma iertati ca nu va numesc in parte..va tin pumnii stransi sa aveti sarcini fara probleme si bebelusi sanatosi si la termen.

din cand in cand am mai citit ce ati scris,am trecut si eu prin tot felul de temeri si experiente de viata,se pare ca invatam zilnic cate ceva..

va doresc inca o data tot binele din lume si va multumesc fetelor care ati fost alaturi de mine chiar si cu un gand.eu nu v-am uitat.

va imbratisez cu drag de departe si cu un dor imens de casa si de gropile din RO..

pupici tuturor.

Mergi la inceput