Gravidute prin FIV (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

UN PASTE FERICIT VA UREZ SI TOT CE VA DORITI SI NU IN ULTIMUL RAND SANATOSI SI LA TERMEN.

Doris 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Vally multumesc de raspuns. E clara treaba! Si eu ca si tine: greturi usoare cat sa simt ca sunt gravi si pofte carnale la greu! Asa ca pot sa ma uit linistita dupa rochite roz!!!

burticute dragalase

pishko +11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Un Paste cu multa lumina in case si in suflete!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ioana, tauroaica mea draga, un pupic special!!!

Aurel_Cris:

Pisule: uff,emotii si emotii....imi aduc aminte de mine,cand am sangerat in sapt.7..am facut eco in fiecare saptamana, din sapt.7 pana in 10 (deci 4 eco),asa eram de stresata....inca sunt stresata,pana m-oi vedea cu bebica sanatoasa in brate,insa,oricum,nu se compara cu stresul primelor saptamani..acum o simt miscand si stiu ca e bine...sper din tot sufletul sa fie bine si in cazul tau,mai ales ca stiu cat v-ati chinuit....te pupic!Fii optimista!

Eu am terminat treaba,am pus si friptura la cuptor...oricum,a cam inceput sa ma doara rau mijlocul daca stau mai mult in picioare,asa ca vrand-nevrand trebuie sa fac pauze sa stau intinsa in pat...si nici nu e burtica asa mare.....o sa vad eu mai incolo....

Va pe toate, Paste fericit!

Nusy 29+ Ingrid Cristiana



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Paste fericit si lumina in suflete va doresc sarcini usoare si bebelusi sanatosi.

Pisix eu iti tin pumnii sa fie bine. Din pacate nu stiu nimic de dimensiunea sacului dar tot din pacate de sangerari stiu. Daca sangerarile nu sunt urmate de dureri puternice de burta atunci sunt sanse mici sa fie un avort sponta. Eu la 7 saptamani am avut hemoragie si uite ca amandoi bebeii sunt bine. In primul trimestru de sarcima pot aparea sangerari din diverse motive dar asta nu inseamna ca e vorba de un avort. Bafta multa

Vally la mine inima baiatului bate mai tare decat inima fetitei. Asa ca nu stiu cat de adevarate acele chestii legate de bataile inimii si sexul copilului. A si la amandoi bataile sunt peste 140. Dar poate in cazul unui singur bebe poate se potrivesc

Pupici la burtici

elena +24
Burtica mea la 22 sapt
Lucrusoare bebelusi


***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Va doresc un Paste linistit alaturi de cei dragi si sa ne ajute Dumnezeu sa avem o sarcina usoara si bebici sanatosi! si multi, multi de la mine

Vad ca va laudati cu tot felul de bunatati...eu am spus pas de data asta si efectiv nu am gatit nimic, nici macar un ou nu am colorat



Betty78 11+ si Mario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Christos a Inviat!

Paste fericit cu lumina si liniste in suflet si in casa!



Mami de Filip Gabriel (27/06/2007)

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/135721.birthday.png" target="_blank">Asa cresc


Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Adevarat a inviat!

25+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Citat:
citat din mesajul lui vally
"Semne ale organismului mamei:

Veti avea un baiat daca:

Pulsul bebelusului este sub 140 de batai pe minut.
Sarcina este asezata jos si burta este tuguiata.
Urina dumneavoastra are culoarea galben stralucitor.
Sanul drept este mai mare decat stangul.
Nu aveti greturi in primul trimestru.


Veti avea o fata daca:

Pulsul bebelusului este peste 140 de batai pe minut.
Sarcina este asezata sus si burta este rotunda.
Urina dumneavoastra este limpede.
Sanul stang este mai mare decat cel drept.
Dormiti pe partea dreapta.
Va patati pe fata, aveti buzele umflate. "



La mine nu se potriveste doar daca in loc de doua fetite e o fetita si un baiat, pentru ca am semne si de la unul si de la altul.
Burtica mea nu e sus, urina nu e limpede, sanii, spre norocul meu sunt egali si dorm pe toate partile mai putin pe burta.
Pe fata nu sunt deloc patata si deloc umflata, dar am avut greturi in primul trimestru. Asa ca ...

25+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfi spune:

SARBATORI FERICITE SI UN PASTE LINISTIT PENTRU VIITOARELE MAMICI



Mona mamica fericita de Alexandru Luca si Cristian Matei

Mergi la inceput