Gravidute prin FIV (37)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Laura multumesc, si tie felicitari pentru bataile inimioarei active! Si la mine tot 170 de batai pe minut avea!

Stiu ca era o chestie apropo de cate batai pe minut are copilul, in functie de asta poti sa-ti dai seama daca e fetita sau baietel. In cazul asta, se pare ca noi avem amandoua la fel fetita ori baietel. Mai stie cineva cum era asta?

pishko +11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pisix, nu stiu cu saculetul nimic, dar stiu sigur ca la inceputul sarcinii pot exista tot felul de .... chestii care pe parcurs se vor regla. Si eu am avut un sac mai mic decat celalalt si tot asa dr. nu a stiut ce sa zica existant tot felul de variante. La urmatoarea eco nici nu s-a mai vazut diferenta. Tot la inceputul sarcinii un bebelus era mai mic decat celalat cu 5 zile. La ultima eco erau aproape la fel.
Eu cred ca e prea mica sarcina ca sa-si poata da seama dr. de ceva. Numai noi, cele cu FIV sau IA mergem asa repede la eco, celelalte fete merg mult mai tarziu cand deja sarcina se poate vizualiza f. bine in uter.
Legat de pete si aceste sunt f. normale in primul trimestru.
Dar in acelasi timp toate semnele pot fi si spre vesti neplacute.
Efectiv nu ai ce face, din pacate. Continua cu medicatia, bea multe lichide si odihneste-te. Daca DD vrea sa ai copilasul acesta il vei avea cu siguranta. Si ti le zic astea pt ca si eu am trecut prin tot felul de chestii. M-am linitit, mai ales la ultima incercare, spunandu-mi ca ce va fi aceea e. Eu am facut tot posibilul.
Sunt alaturi de tine pt ca stiu prin ce stres treci si mi-ar place ca la urmatoarea eco sa vii cu vesti de inimioara.

25+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Fetelor va multumesc din suflet, si eu sunt mai senina acum (am mai tras o portie de somn dupa un plans matinal de 2 ore) mai ales ca nu mai am nici o pata ...
Si eu ma gandesc la fel, nici nu cred ca a vazut dr o sarcina asa mica, initial mi-a zis ca nu se vede nimic si apoi a dat un super zooom de ma gandeam ca-mi vede pana in fundul sufletului si apoi a vazut ...
Hm, mi-a vazut si celalalt embrionas care nu s-a prins, adica era un saculet mic care din pacate s-a calcifiat (sau asa ceva)... Dragul mamii...

Va multumesc din suflet ca m-ati mai linistit, stiam eu ca daca va voi scrie voua veti intelege ce zic, in lumea reala chiar femei gravide pe care le am in jur nu stiu ce e beta hcg

pishko - felicitari din suflet pt inimioara, inainte sa raman gravi asta e momentul la care am visat cel mai mult si pe care mi l-am imaginat de cele mai multe ori. Am citit azi diminieata ca daca auzi bataile inimii sansele sa duci cu bine sarcina pana la capat sunt de 97%. FELICITARI !!!
Moni draga mea Moni ... nu credeam ca voi fi asa crizata dar pe de alta parte mi-am dat seama ca n-am cum sa stiu cum voi fi pana nu ajung acolo ... Si iata-ma: stau cu duzina de teste de sarcina in poseta, bat recordul la beta facute, nici n-am intrat in 6 saptamani si am fost le eco de 2 ori ... Vai-vai-vai ....
Am vazut ca te-ai stabilit asupra numelor ... foarte frumoase, felicitari !

Si daca nu ma mai apuca nici o criza va urez de pe acum sarbatori minunate, voua celor care stiti cel mai mult sa apreciati bucuria de a avea pur si simplu un Paste cu un bebe (sau doi) in burtica

AzooGirl -a.obstructiva
2007 Biopsie pozitiva
ICSI 1 & 2- 2007/2008 - Gynera -nereusite
ICSI 3 - Kinderwunsch Wels - fara ET(embrioni de proasta caliate)
ICSI 4, la AZVUB Bruxelles - bhcg 6 aprilie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Pisix, nu sunt decisa asupra numelor, dar daca le vad scrise poate ma obisnuiesc cu ele. Pana acum erau Dulcineea si Fitosica si acum cand ma gandesc la Irina si Laura parca mi se face pielea gaina. Oare sa realizez ca am doua fetite in burtica?


25+Laura Ioana Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

Citat:
citat din mesajul lui pishko

Laura multumesc, si tie felicitari pentru bataile inimioarei active! Si la mine tot 170 de batai pe minut avea!

Stiu ca era o chestie apropo de cate batai pe minut are copilul, in functie de asta poti sa-ti dai seama daca e fetita sau baietel. In cazul asta, se pare ca noi avem amandoua la fel fetita ori baietel. Mai stie cineva cum era asta?

pishko +11



"Semne ale organismului mamei:

Veti avea un baiat daca:

Pulsul bebelusului este sub 140 de batai pe minut.
Sarcina este asezata jos si burta este tuguiata.
Urina dumneavoastra are culoarea galben stralucitor.
Sanul drept este mai mare decat stangul.
Nu aveti greturi in primul trimestru.


Veti avea o fata daca:

Pulsul bebelusului este peste 140 de batai pe minut.
Sarcina este asezata sus si burta este rotunda.
Urina dumneavoastra este limpede.
Sanul stang este mai mare decat cel drept.
Dormiti pe partea dreapta.
Va patati pe fata, aveti buzele umflate. "


la mine pulsul era 170 bpm, sarcina la inceput era asezata mai jos si acum e un pic mai sus,sanii sunt la fel dpdv al marimii ,dorm pe ambele parti,pana acum nu m-am patat pe fata si nici nu am buzele umflate.

Gravidute va doresc si eu PASTE FERICIT alaturi de cei dragi,sarcini cat mai usoare in continuare !!!






vally s22+ Adelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Vally HA! Stiam eu! Am stat cu emotii cat am citit mesajul tau si pana sa vad semnatura! Felicitari pentru fetita! Sarcina usoara in continuare si nastere usoara si multa multa sanatate!

Eu parca simt ca e fetita dar inca nu-mi dau cu parerea. Acum daca tot ne-am dat cu parerea de simptome de fetita sau baiat... Ai avut greturi si tu? Si apetit sexual? Se spune ca daca nu prea ai greturi si daca iti creste apetitul sexual este fata, daca e invers e baiat. Asta s-a verificat la tine?

pishko +11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

FETELOR,am intrat sa va urez si eu PASTE FERICIT,iar LUMINA SFANTA SA NE INTRE IN CASE SI IN SUFLETE,SI SA NE BINECUVANTEZE PE NOI SI PE COPII NOSTRI

30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy28 spune:

Dragele mele

PASTE FERICIT !!!

sa petreceti cu bine alaturi de cei dragi .
va doresc sanatate ,fericire , multe bucurii si Dumnezeu sa aibe grija de noi si de bebelusii nostrii .

felicitari pt bebelusii vostrii dragi , multa sanatate viitoarelor mamici care se pregatesc de nastere .

abia astept sa vina 27 sa imi vad si eu samburelul din nou la eco.

Evy 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

Citat:
citat din mesajul lui pishko

Vally HA! Stiam eu! Am stat cu emotii cat am citit mesajul tau si pana sa vad semnatura! Felicitari pentru fetita! Sarcina usoara in continuare si nastere usoara si multa multa sanatate!

Eu parca simt ca e fetita dar inca nu-mi dau cu parerea. Acum daca tot ne-am dat cu parerea de simptome de fetita sau baiat... Ai avut greturi si tu? Si apetit sexual? Se spune ca daca nu prea ai greturi si daca iti creste apetitul sexual este fata, daca e invers e baiat. Asta s-a verificat la tine?

pishko +11




greturi am avut dar nu foarte rau,si nu am vomitat deloc,apetit sexual DA! dar primele 3 luni nu am avut voie iar dupa trei luni "sex mai trist"

vally s22+ Adelina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

Sarbatoarea Sfanta a Invierii Domnului sa reverse asupra voastra sanatate, belsug si bucurii, iar Lumina din Noaptea Sfanta sa va ridice sufletele spre noi trepte spirituale si sa va insoteasca pasii pe drumul vietii.


nastere usoara garvicutelor care se apropie de termen si refacere cat mai usoara!!!

vally s22+ Adelina

Mergi la inceput