Burtici fericite de septembrie-octombrie (43)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Eu consider ca impreuna vom trece prin multe, ca forum cred ca avem ingredientul de baza si anume IQ emotional. Pe cel clasic e evident ca-l avem
Relativ legat de subiect, propun fetelor cu simtul umorului sa faca acum o lista cu "Copilul meu niciodata n-o sa....." .
Dupa vreo 3 ani se scoate lista si e interesant cate din puncte vor trece pe lista "Niciodata n-as fi crezut c-o sa las copilul meu sa..."
Nu se stie niciodata

Faza acum 2 ani: Madalina78 de pe forum (sta in NY) ma suna si ma intreaba ce fac. Ii spun ca tocmai i-am dat lui Peter o cutie de aspirine si o zdrangane fericit. Pauza.... nu zice nimic... si schimba subiectul. Baiatul ei avea 2 luni atunci.
Trec 6 luni si imi marturiseste ce se intamplase: ea tocmai pusese toate medicamentele din casa intr-o cutie cu lacat, nu cumva sa ajunga Sebastian la ele. Si s-a gandit cum e posibil ca o mama sa-i dea copilului o cutie cu aspirine sa se joace
De ce mi-a marturisit? La 8 luni jucaria preferata a lui Sebastian era o cutie de Excedrin pe care copilul o vazuse in mana cuiva A recunoscut ca n-a avut ce sa-i faca, urla din toti rarunchii si pana la urma s-a gandit ca n-are cum s-o deschida : capacul se strange lateral, se apasa de deasupra si se rasuceste concomitent. De multe ori te apuca transpiratia pana desfaci cutia, construita special sa n-o deschida copiii.

Diana 19 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Hai ca am schimbat ca sa nu mai radeti de mine.
Voi n-ati auzit de "puterea obisnuintei"? O spunea Florian Pitis.

Bia mamica lui Busici (24 mai 2005) si18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

diana ai mare dreptate. Niciodata nu trebuie sa spunem niciodata. Nu stiu cum e la copii, desi sunt sigura ca nu exista parinti care sa le vrea raul. Insa eu m-am invatat cu privire la relatii de dragoste. Cand eram micuta nu intelegeam cum trec unele femei peste atatea defecte ale barbatilor. Pana cand am vazut niste cazuri care mi-au zdruncinat ideile. Vedeam ca asa e mai bine, sa lase fiecare de la el. Sau cand eram mica nu intelegeam de ce femeile grase nu tin un regim sa slabeasca. Chiar nu le pasa de ele? Ca sa aflu apoi ca sunt cazuri cu probleme, sunt boli, sunt multe. Sau pur si simplu isi dedica viata persoanelor din jur, si nu mai considera silueta o prioritate. M-am invatat sa nu judec niciodata pe nimeni pentru alegerile lor, pentru ca nu stim cum am reactiona noi in acea situatie... si chiar daca am reactiona diferit, nu e obligatoriu ca alegerea noastra sa fie singura cea mai buna.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anco spune:

salut fetelor
monica, hai sa facem un chef cu apa , eu iti tin companie. beau si de cateva ori pe noapte, sa nu mai zicem cat beau ziua.
felicitari miha.

atentieeeee!!! acum a aratat la stiri pe realitatea ca s-a descoperit gorgonzola infestata cu listeria, foarte periculoasa pentru noi gravidutele.se pare ca se afla in magazinele din 22 de judete. aveti grija fetelor!



18+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Raluk16, eu am facut DT-ul nu pentru mine, ci pentru medicul cu care voi naste, ca sa nu se supere; mare prostie zic eu...si cred ca multe din noi fac asa, pana la urma fiecare poate sa aleaga ce doreste sa faca fara sa se gandeasca la altceva si mai ales la doctori care urmaresc niste proceduri standard, unele destul de costisitoare. Cred cu tarie ca treaba asta cu testele statistice a devenit o afacere din care multi au o paine de mancat...dar, in fine

Ia spune cum faci tu baclavalele?Eu am reteta de pe vulpea bucatar sau ceva de genul asta, iti arata si poze cum sa procedezi

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

uve_got_mail, reteta cu toate datele ti-o scriu maine, ca o am la mami. Dar nu e cu poze .

Pai daca privim treaba asta cu testele doar ca o alta modalitate de a introduce un plic in buzunarul doctorului care se ocupa de noi, atunci e ok. Numai sa ignoram rezultatele

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Monica, eu stau vis-a-vis de Spitalul judetean Ilfov, fostul spital Titan, cred ca suntem oarecum vecine; cred ca locuiesc in cartierul Titan-stau aici de 1 an si nu mi-e clar in ce cartier locuiesc, peste drum de noi e sectorul 2

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Buna seara, burtici.

Noi intram mai rarut pt ca stam f mult pe afara prin parc.

V-a fost dor de noi?

Miha, ma bucur din suflet pt voi. Mi-au dat lacrimile cand am citit ca in sfarsit puteti sa-i faceti certificat de nastere. Sunteti niste parinti si niste oameni adevarati, cu un suflet nespus de mare. Uite un mare pt tine, sotul tau si copiii tai minunati.

Clau, a venit vremea frumoasa si noi tot nu ne-am vazut. ma tot gandesc cum sa facem sa ne intalnim undeva la mijloc. Din pacate eu nu mai am masina iar sotul meu lucreaza acum toata ziua (nu mai lucreaza in ture). Cu taxiul am avut 2 experiente neplacute (eram cu Matei) si am jurat ca nu ma mai urc cu puiul meu in vreunul. Tare mult mi-as dori sa ne cunoastem si sa se joace si puisorii nostri.

Imi pare tare rau ca nu pot tine pasul cu voi. Ati dezbatut multe probleme dar mi se pare ca acum as fi ca nuca in perete sa vin sa mai spun si eu ceva, dupa ce s-au spus zeci de pareri (de exemplu, subiectul alimentatie vegetariana etc).

Sincer, cateodata mi se pare ca sunt mai mult pe lista la odiseea asta, dar e f greu sa fii si activ pe forum cand mai ai un pui acasa. Sper sa nu va suparati pe mine ca va spun asta. Eu m-am atasat mult de voi si ma simt prost ca nu pot sa fiu si eu prezenta cu un comentariu rapid atunci cand e nevoie de el.


Roxana, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 18+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Roxy, daca eu care sunt noua, simt ca te cunosc cat te-am citit, si am fost alaturi la "aventurile" lui Matei din odiseea aceasta, inseamna ca ai scris. Nu stiu cate postari ai scris, dar inseamna ca ele au avut un impact serios. Ai scris frumos, ai scris din suflet. Nu conteaza cat de des poti intra. Lumea reala e mult mai frumoasa, ar fi si pacat sa nu-ti petreci timpul cu Matei si sa stai pe net mai mult. Sunt sigura ca nimeni nu te va uita daca scrii mai rar.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Raluca, uite, de exemplu, citind acum postarea ta, mi-am amintit ca am vrut sa-ti spun atunci cand ai scris prima data ca te admir pt optimismul tau, ca sunt absolut convinsa ca vei naste un copil sanatos, la termen, insa mi se parea ciudat sa scriu in seara asta cand tu deja ai dezbatut atatea subiecte cu fetele.
Ma bucur ca ma cunosti si ca ai citit despre aventurile mele cu baiatelul atomik (care, in sfarsit a adormit).




Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Roxy, daca eu care sunt noua, simt ca te cunosc cat te-am citit, si am fost alaturi la "aventurile" lui Matei din odiseea aceasta, inseamna ca ai scris. Nu stiu cate postari ai scris, dar inseamna ca ele au avut un impact serios. Ai scris frumos, ai scris din suflet. Nu conteaza cat de des poti intra. Lumea reala e mult mai frumoasa, ar fi si pacat sa nu-ti petreci timpul cu Matei si sa stai pe net mai mult. Sunt sigura ca nimeni nu te va uita daca scrii mai rar.

13+


Roxana, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si cu piciulina roz Maria 18+





Mergi la inceput