Burtici fericite de septembrie-octombrie (43)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Am vorbit cu RAluca_U si i-au venit rezultatele de la amnio. Vor avea un baietel sanatos tuuuun Mama lor de dublu si tripluteste ca numai erori dau. Se gandesc ele asa 1,2,3....100 asta rateu...101, 102, 103....254 rateu... sa dea cineva de nu-i asa



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 18+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Monica, nu te aventurezi singura si el sa vina sa te ia? Mie imi place cand reusesc sa fac asta fiindca pot sa casc gura in voie pe la toti pantofii sau alte cele. Numai ca la mine astea sunt raritati, doar cand vine vreo bunica din dotare in vizita.

Datele mele: DN: 29.10.1980, UM: 11.12.2009, DPN: 17.09.2009

Bia mamica lui Busici (24 mai 2005) si18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

seara buna si de la noi!

intru fuga sa va spun ca astazi este o zi foarte MARE pentru noi, am primit incuviintarea adoptiei lui Matei...adica dupa primirea sentintei acasa, putem merge si face certificat de nastere cu noi trecuti la parinti

asa ca astazi am sarbatorit cum se cuvine si am plans de fericire...nici nu imi venea sa cred ca am reusit.

a fost o sarcina mai lunga... de un 1 si 2 luni...dar MERITA!

va pup pe toate!





Miha, mami fericita de Matei (16.01.2008) , Laura (30.09.1997) si 18+ de
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Multe felicitari, Miha! E, intr-adevar, o mare realizare. Ma bucur din suflet pentru tine.

Bia mamica lui Busici (24 mai 2005) si18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Miha, felicitari din toata inima !!!

Diana 19 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_n spune:

Nnicoro, imi pare rau, iti doresc sanatate si putere

Diana 19 saptamani si Peter (3 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

MIHA SI in septembrie asa sa ne anunti si nasterea fetitei sanatoase. AM bucur mult. Esti un EXEMPLU!

bia tu inca nu te-ai nascut. AI gresit anul. Hai ca m-am uitat de 3 ori sa inteleg ce ai scris M-am distrat.
A venit soata sa ma ieie la shopping. SI mie imi place singura dar vreau sa il implic si pe el in anumite treburi. In 90% din cazuri asa fac si eu si vin cu o multime de haine noi despre care ma intreaba de obicei cu nonsalanta "asta e noua? CAnd ti-ai cumparat-o?"



ACESTIA SUNTEM NOI
... SI EL E BEBE

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 18+ cu
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Da, si pe mine m-a distrat Bia cu data ei de nastere. Ea urmeaza sa se nasca dupa bebele din burtica.
Felicitari Miha si din partea mea. Acum o sa aveti un Paste si mai fericit.Dar cum de v-ati hotarat sa infiati un copil mai ales ca aveati unul? Oricum, sunteti de admirat.

16+ si mamica strengarului David 25.05.2007

Doamne ajuta pe toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

moni_iulia, mersi de pont cu maioneza. Si eu tot asa am incercat, dar cu mixerul. Cu oua crude nu mi s-a taiat niciodata, dar cu astea fierte de doua ori am incercat si nu mi-a reusit. Cruditati am incercat de trei ori pana acum, dar mi-a parut foarte rau, ca am suferit apoi o jumatate de zi, chiar daca erau "pitite" prin sandwichuri... Si azi mi-a fost greata toata ziua, am revenit la sticksuri.

monikus succes la drum si sa te simti bine acolo. Mie mi-e rau si stand acasa, nu stiu ce m-as face pe drum...

Ioanna81 felicitari pentru baietel!

Bia, poate ti-a fost rau de la tuse, sper sa nu patesti asa de acum inainte...

kiki_cri, unombun poate sagetarile din uter sunt de la intinderea ligamentelor, poate n-are a face cu fibromul. Si vad ca ati vorbit de medical. Nu ati putea sa va luati concediu de sarcina cu risc, daca tot se stie ca aveti probleme? Mai ales tu, kiki_cri, cu gemeni?

claucia multe n-am priceput din postarea ta. Esti priceputa tare, nici n-as fi stiut sa intreb de asa ceva. Nu stiu daca sa ma bucur ca nu stiu atatea (deci nu ma ingrijorez) sau sa intru in panica, pentru ca doctorul meu se uita doar putin la un ecograf cam vechi, il masoara in lungime si la cap si gata... Nici nu stiu, daca se descopera ceva anomalie la ecograf, se poate face ceva din afara? Si m-ai distrat cu puii. Eu cand eram mica, daca taiau ceva animal la tara nu mancam nimic (nici laptic, nici paine, nimic) cateva zile de cat eram de suparata, ca "il" cunoasteam pe cel care decedase ca sa se sature neamurile mele la o masa... Si cat am mancat carne nu am putut manca daca avea aspect de animal (coapsa, de exemplu, sau peste intreg), numai daca era snitzel, sau file.

santorini, selen super postari de pe malul marii. selen, ce tare esti, sa miste bebe-ul exact cand l-ai parat ca e lenes. Super!

Danutza drum bun! Ai mare grija, fa pauze dese, intinde-te. Vad ca esti mai avansata decat mine cu sarcina, deci va fi bine. Eu saptamana trecuta am fost Baia Mare - Cluj-Napoca si cand am trecut prin judetul Salaj am dat de niste drumuri ingrozitoare, in fiecare denivelare imi simteam uterul...

cristina chiar eram curioasa de partea mai jenanta cu plicul. Daca s-a exprimat asa, ca va vedea ce se poate rezolva, e cam clar ca plicul va rezolva tot. Mancarea cu vinete de care ziceai o fac si eu: rondele de vinete, deasupra la fiecare rondele de rosii, mozzarela maruntita deasupra si busuioc si orgeano. Sunt delicioase...

ralu0308 bine ai venit! Si eu as vrea, daca e baiat, tot un Alexandru... ce coincidenta! Dar ce-mi place DPN-ul tau!

diamar de obicei baclavaua e de post . Dar cum foi de placinta sunt si cu oua, si fara, probabil de unde ai cumparat tu au facut cu foi cu oua.

uve_got_mail eu am o reteta super de baclava, dar e cu foi din comert. O vrei si asa? (e asa cum ai zis, cu unt, amestec de zahar, nuca si coaja de lamaie la fiecare "etaj" si pe la mijlocul coptului scot tava si pun un sirop de zahar, miere, cuisoare, scortisoara. Am facut-o de multe ori fara zahar deloc, doar cu miere in acest sirop si iese super.

happy_uka Sa stii ca si eu sunt convinsa ca numai Cel de Sus a putut sa infaptuiasca minunea. E un miracol, intr-adevar. Doamne ajuta sa avem toate copii sanatosi! Si sa stii ca eu nu voi face DT sau TT pentru ca stiu atata lume cu rezultate proaste, care au plans apoi pana la finalul sarcinii (doctorul nu le recomanda amniocenteza, si oricum, n-ar fi facut avort), ca sa vada ca au un copil sanatos... Sunt numai niste statistici. Chiar si de aici cred ca sunt fete care au avut rezultate proaste la teste si apoi la amniocenteza (care da rezultate sigure, nu statistici) a reiesit ca totul e ok.

felicitari pentru raluca_u pentru bebe sanatos!

miha cea mai buna veste de ceva vreme! Felicitari!

monica faine poze ai pe hi5! Te prinde bine costumul de baie. Uau, si te-am auzit spunand "strugurasi". Stiu ca ai zis ca "boboci" a fost anul trecut. Sa inteleg ca ti-a venit ideea aceasta pentru clubul scutecelor de anul asta? (asta scrisesem cand citeam capitolul trecut, acuma vad ca de fapt chiar s-a povestit mult pe tema asta)

Sunt mandra ca sunt intr-o odisee cu niste gravidute asa optimiste, luptatoare, curajoase...

Fetelor care pleaca si nu mai intra saptamana asta le doresc sarbatori fericite si linistite alaturi de cei dragi!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Fetelor, a inceput sa imi fie pofta de ceva...de bere, eu care nu am suportat-o pana acum, da' deloc...aveam niste Crlsberg prin casa si am baut jumate de cutie; sunt o mama denaturata n-am ce spune despre mine. Acum dupa ce m-am dres vreau sa ma apuc de citit, am luat de la Jurnalu' Panza de paianjen si nu citisem cartea pana acum. Il culturalizez pe Samburica al meu

14+

Mergi la inceput